40H6400 - przed kupnem ! Tutorial

alcon

New member
Witam serdecznie,
nosze się z zamiarem kupna tego modelu. Chce w najbliższym czasie wybrać się do sklepu po TV ale zanim wydam te 2000zł chciał bym w stopniu optymalnym sprawdzić TV.
Jeśli chodzi o clouding itd to niestety jestem zielony - a widzę model jest na topie wiec może ktoś będzie w stanie w prosty sposób opisać tutorial co i gdzie trzeba załączyć żeby można było sprawdzić np matryce.
Jakiś czas temu użytkownik tdx pisał o sprawdzeniu TV, prawdę powiedziawszy za dużo nie zrozumiałem :).
Myślę że taki tutorial pomógł by osobą mniej doświadczonym.
Z góry dzięki za pomoc :)
Pozdrawiam.
 

andreas2012

New member
weź jakies filmy które ogladales i znasz, w jakości hd i sd - przynajmniej jeden, na szybko w sklepie wejdź w menu i ustaw tryb film (pozostale sa ustawione pod sklep wiec rozjaśnione i zniekształcone) wlacz filmy zobacz obraz spodoba się bierz nie spodoba się nie bierz, pamiętaj marketing panuje wszędzie (szczególnie w sieci) wiec jak cos jest na topie nie znaczy ze jest dobre, zresztą kwestia gustu każdemu co innego się podoba,
zalecam porownac z przynajmniej jedna inna marka przed zakupem,
a co do clouding martwe piksele itp. wejdź nawet na youtube i wpisz obrazy testowe led tv lub podobne hasla i będziesz miał rozne plansze czy wideo, pobierz i wlacz, na tyn sprawdzisz równomierne podwietlenie (biale tlo) martwe piksele i inne właściwości ekranu
 
Do góry