40D6000 - duży problem

Axl2000

New member
40D6000 - duży problem, opóźnione audio

Witam!

Wymieniłem swojego D5800 na D6000 dzisiaj w MM gdyż jednak wkurzało mnie 50Hz i oszukaństwo ze strony Samsunga.

Jednak teraz mam większy problem, i zaczynam żałować, że zmieniłem telewizor. Odtwarzanie z dekodera telewizji UPC działa jak należy, obraz i dźwięk idą w parze.

Odtwarzanie natomiast z zewnętrznych źródeł (np. Asus O!PLAY) plików mkv to tragedia, obraz i audio się totalnie rozjeżdżają. Myślałem, że coś trzeba ustawić w TV ale nie, przeleciałem całe menu i dalej to samo. Jakby telewizor nie wyrabiał 0_0

HDD z filmami podłączyłem bezpośrednio do telewizora przez USB by sprawdzić to i okazało się, że USB/HDD śmiga jak należy. Podłączenie bezpośrednio odtwarzacza przez HDMI do telewizora kończy się rozjechaniem się dźwięku i obrazu.

Podłączyłem przez HDMI monitor LCD od komputera i dźwięk poszedł optykiem na amplituner - wszystko ok, dźwięk dalej na amplitunerze a obraz z powrotem na TV - rozjechane.

Szczerze jestem załamany lekko.
 
Ostatnia edycja:

Axl2000

New member
Support Samsunga twierdzi, że tak ma być i należy zmutować dźwięk i słuchać przez amplituner.

Jutro Samsung wraca do MM a ja biorę zwykłego 50Hz bez bajerów SONY, dosyć eksperymentów ze 100-200-600Hz i samsungiem...-_-
 
Do góry