40D5500 - kalibracja pod film, xbox

romano_m

New member
Witam wszystkich szczęśliwych (bądź nie ;)) posiadaczy Samsunga 40d5500.

Mam prośbę, możecie podać swoje konfigurację obrazu, bądź jakąś stronę z ustawieniami. Jak na razie używam standardowych lecz za bardzo mi się nie podobają.
Jeszcze pytanie do osób posiadających xboxa, jakie opcję włączacie/wyłączacie do gier na konsolę?

szczerze mówiąc, spodziewałem się trochę lepszego tv za 2199 zł, choć przy sygnale wysokiej jakości jest całkiem ładnie ;)
 

Grundol2

New member
- Podświetlenie- 14
- Kontrast-80
-Jasność-42
-Ostrość- 65
-Kolor- 33
-Odcień (Z/C)-50/50
USTAWIENIA ZAAWANSOWANE
-Tonacja czerni- ciemniejsza
-Kontrast dyn.- średni
-Głębia czerni- -1
-Gamma- 0
-Tylko tryb RGB- wyłączony
-Przestrzeń kolorów- oryginalna
-Balans bieli
*Przes. C- 25
*Przes. Z- 30
*Przes. N- 25
*Wzm. C- 30
*Wzm. Z- 25
*Wzm. N- 15
-Odcień skóry- 2
-Uwydatnienie krawędzi- włączone
-Oświetl. dynamiczne- wyłączone
-LED Motion Plus- wyłączone
OPCJE OBRAZU
-Ton kolorów- standardowy
-Filtr zakłóceń cyfr.- auto
-Red. zakłóceń MPEG- auto
-Poziom czerni HDMI- nisk.
-Tryb film- wyłączone -> niaktywne
do xboxa nie wiem ale gdzieś tu na forum jest o ps3 pod en tv ktoś dal swoje ustawienia wystarczy poszukać:)
 

paul777

New member
ja filmy ogladam na opcji obrazu film a gram na standardzie/dynamicznym jak lubie. pod xboxem jedynie zapuszczam full hd i super obraz. jak cos ci zle to sprobuj 720p czasami jest lepiej
 

romano_m

New member
dziękuję za szybkie odpowiedzi.

xbox podpięty hdmi i ustawiony na 1080p, przełączałem na 720p ale nie widziałem różnicy. Pewno od gry zależyl Czyli standard/dynamiczny ma wyłączone wszystkie ulepszacze które by powodowały zwiększenie imput laga?

Grundol2 - po ustawieniu kalibracji mogę zapisać ją jako własny schemat, czy edytuje się już wbudowane kalibracje?

paul777 - czy da się na naszym tv, włączyć tryb gier? nie widziałem takiej opcji a ponoć posiada.
 
Ostatnia edycja:

KolejowyGłos

New member
Większość gier na PS3/x360 ma 720p i tego nie zmienisz, jedynie możesz skalować obraz do 1080p. Do czasu wyjścia konsol nowej generacji nic się nie zmieni, bo ograniczeń sprzętowych producent nie przeskoczy.
 

Grundol2

New member
te zmiany zostają zapisane w trybie standard tylko ten tryb da sie edytować pod względem ustawień zaawansowanych i opcji obrazu
 

romano_m

New member
KolejowyGłos - czyli wniosek taki by ustawić na 702p w xboxie :) a jedynie gry mające 1080p ustawiać w takim trybie.

Grundol2 - dziękuję raz jeszcze. Dziś ustawię Twoją kalibrację i zobaczę co się zmieniło na plus :)

Szkoda, że nie da się zrobić kilku kalibracji i między nimi przełączać. Trochę nie uśmiecha mi się przy zmienia z filmu na grę ciągła kalibracja.
 

romano_m

New member
Grundol2 - ustawiłem Pana kalibrację. Obraz rodzinie wydaję się lepszy, ja bym dodał tylko trochę czerwieni (bardziej ciepły kolor), tylko myślę jakim parametrem zrobić to najlepiej. Funkcją KOLOR?
 
Do góry