40calowe Tv do 6000zl

Sephirot

New member
Witam wszystkich i proszę pomoc w wyborze tv.
Jeśli chodzi o pomieszczenie: odległość od tv 3-4m, naświetlenie niskie, pozycja tv stojąca.
Parametry tv: 40cali, głownie do PS3 i filmów blu-ray, czasami satelita, cena do 6000zl.
Zastanawiałem się nad Sony NX800, HX800 i Samsungiem B8000.
Także chciałem się zapytać czy różnica w obrazie 2D pomiędzy NX i HX jest warta różnicy cenowej? ponieważ sama funkcja 3D jest mi zupełnie zbędna.
Jeśli są jeszcze jakieś inne godne uwagi modele tv w tym zakresie cenowym to proszę o informacje.
Mozę być plazma chociaż nigdy jej nie posiadałem i z tego co wiem to 40 calową plazmę ciężko znaleźć.
Pozdrawiam i dziękuję.
 

Ares78

New member
Witam wszystkich i proszę pomoc w wyborze tv.
Jeśli chodzi o pomieszczenie: odległość od tv 3-4m, naświetlenie niskie, pozycja tv stojąca.
Parametry tv: 40cali, głownie do PS3 i filmów blu-ray, czasami satelita, cena do 6000zl.
Zastanawiałem się nad Sony NX800, HX800 i Samsungiem B8000.
Także chciałem się zapytać czy różnica w obrazie 2D pomiędzy NX i HX jest warta różnicy cenowej? ponieważ sama funkcja 3D jest mi zupełnie zbędna.
Jeśli są jeszcze jakieś inne godne uwagi modele tv w tym zakresie cenowym to proszę o informacje.
Mozę być plazma chociaż nigdy jej nie posiadałem i z tego co wiem to 40 calową plazmę ciężko znaleźć.
Pozdrawiam i dziękuję.

Jeżeli możesz pozwolić sobie na większą przekątną (układ pomieszczenia mam na myśli bo odległość odpowiednia) to 46 cali będzie minimum. Jeżeli jednak ma być to model 40 calowy to zdecydowanie hx800 pod względem obrazu 2D spisuje się lepiej od nx800, a 3D można traktować jako miły dodatek, przyda się do PS3 jak już będzie większa oferta gier wykorzystujących tę technologię.
 

Sephirot

New member
Witam .

Dla tej odległości to minimum 46 cali . Tak więc najlepszym wyborem bedzie Sony KDL-46HX700 .

Pozdrawiam .

Dzięki wszystkim za odp i zgadzam się, z obrazem full hd i hd nie ma problemu lecz ze zwykła satelita może to już nie wyglądać tak fajnie.
Sam mam teraz 40 lcd samsunga seri 5 i zwykły obraz z 3 metrów nie wygląda bajecznie, choć możliwe ze na tym sony było by inaczej lecz w to wątpię.
Jeśli chodzi o rozmiar to wydaje mi się ze 40 mi wystarcza ale głownie przemawia do mnie reguła
"kupić mniejszy a lepszy" niż na odwrót.
Lecz jeśli różnica miedzy hx700 a hx800 nie jest kolosalna to można rzeczywiście kupić większy.
I co myślicie o tych Plazmach ponieważ słyszałem ze do gier najlepsze lecz pewnie zaczynają się od 52cali?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
plazmy są od 37". Nadają się do gier. Ale nie słyszałem takiego określenia że są najlepsze. Natomiast jesteś narażony jeśli grasz dużo w gry na plazmach na powidoki. Te informacje masz już na poziomie instrukcji producenta.
Zaś Sony - 46 HX 700 to bardzo dobry wybór.
 

Ares78

New member
Jeżeli lubi się pograć w jedną grę dłuższy czas to jednak powidoki mogą się pojawić, także zależy od użytkowania, w LCD praktycznie takiego problemu nie ma. Odnośnie samego modelu to przy 4 metrach zdecydowanie lepiej wziąć większą przekątną niż wyższy model, tym bardziej, że w obrazie 2D między hx700, a hx800 przepaści nie ma.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Ja go gier kupilem lcd i jest super. Z 3-4 m na 46" sygnal sd bedzie jak najbardziej do ogladania. A jak wrzucisz hd (czy to z odtwarzacza czy PS3) to momentalnie przysuniesz sie do 2m - wspomnisz moje slowa ;)
 

Mike25

New member
Polecam się wybrać jutro do Saturna - cały asortyment obniżony o wartość vat, więc można zaoszczędzić na 46'' TV jakieś 1000-1500zł.
 
Ostatnia edycja:
Do góry