40a656 i chmurki

ponczo

New member
Witam

W ostatni piatek zakupilem nowego Samusnga 40a656 i po podlaczeniu go w domu okazalo se ze ma chmurke w lewym gornum rogu.
Przepraszam za kiepska jakosc ale mam tylko telefon do robienia zdiec.
www .wroclaw.mm.pl/~ponczo/zdiecia/010.jpg
Zdiecie zostalo zrobione w trybie nocnym wiec biale plamy zostaly mocno wyciagniete.

Nie slyszalem zeby ktos specjalnie na to narzekal w tych modelach.
Wiec moje pytanie brzmi: czy powinienem pojechac i wymienic go na inny, czy olac to ? Nie chcial bym przy wymianie trafic na jeszcze wekszy badziew.

Czekam na porady ;]
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie działa Twój link.
Więc nie wiem jak duży jest to problem dla Ciebie ?
Ale najpierw zapytaj czy taka wymiana jest możliwa?
 

ponczo

New member
Link dziala trzeba usunac spacje za www, niestety moge tylko tak podac bo nie mam jeszcze 5 postow zeby dodac zdiecie normalnie.
A czy wymiana jest mozliwa ? hmm zdaje mi sie ze tak, kupilem go w piatek w RTVeuro wiec zdaje mi sie ze po tak krotkim czasie moge go jeszcze wymienic.
Jesli mialbym jechac to dzisiaj po godzinie 17:00 wiec czekam na czyjas opinie tego co sie dzieje z moja matryca.
 

poziomek1978

New member
ponczo napisał:
Link dziala trzeba usunac spacje za www, niestety moge tylko tak podac bo nie mam jeszcze 5 postow zeby dodac zdiecie normalnie.
A czy wymiana jest mozliwa ? hmm zdaje mi sie ze tak, kupilem go w piatek w RTVeuro wiec zdaje mi sie ze po tak krotkim czasie moge go jeszcze wymienic.
Jesli mialbym jechac to dzisiaj po godzinie 17:00 wiec czekam na czyjas opinie tego co sie dzieje z moja matryca.
Zadzwon do sklepu cobyś na darmo nei jechał, czy mają inny egzemplarz itp.. Kwestia czy są uczciwi i prawdę powiedzą.

Słuchaj a jak ci TV odbiera to widzisz jakąkolwiek różnicę w tym rogu? Cokolwiek co da się zauważyć na działającym TV ? Jeśli tak to bym wymienił dla świętego spokoju, ale ja się nie znam na sprzęcie....
 

gagula

New member
Ja mam też podobny problem z chmurkami w lewym górnym rogu i na dole środek przy ciemnyn ekranie. Czy tak ma być, czy to jest wada. Może ktos podpowie.
Ponczo jak wyjasnisz problem w sklepie to kliknij.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Hmmm, po pięciu minutach ładowania zdjęcia nadal nic się nie załadowało...

Moja hipoteza: nie oglądałeś przez dłuższy czas statycznego obrazu?

Ups... Sorry, myślałem o plazmie, ale to nie to ;) LCDeki tak już mają i zależy to od egzemplarza...
 
Ostatnia edycja:

gagula

New member
Chmurki

Dzisiaj serwis doł odpowiedż w sprawie chmurek na ciemnym ekranie.

A więc występujące chmurki na ekranie to nie wada matrycy. Jest to normalne zjawisko przy podswietlaniu matrycy przez "diody jarzeniowe". Jasność tych chmurek wkalkulowana jest w prace lcd i objęta jest normą.
W przypadku zgłoszenia tego zjawiska do serwisu, przyjeżdża on i bada czy jest w normie czy nie. Należy kontrolować czy to się pogłębia iczy widac na kolorowym ekranie.
 

four40

New member
No, konkretne masz te chmurki jak już widać je przy zapalonym świetle. Jak się da to wymieniaj. A co do modelu A656 to on też ma clouding i to często. Szwagier kupił, również w Euro i oczywiście clouding jest.
PS. A ja się głupi przejmuję nieco jaśniejszymi rogami w moim 40w4500 :)
 

mare37

Banned
aktualizacja softu poprawia chmurki....wgraj najnowszy soft ze strony samsunga..jak wgrasz najnowszy to bedzie w miare ok..na poczatku byl wiekszy problem bo nie dzialalo automatyczne oszczedzanie energii i chmurno bylo wszedzie

poza tym zmien ustawienia tv
podswietlenie 7-8
kontrast 75
ostrosc 75
jasnosc 45
kolor 45-55

dynamiczny
zimny 1
100hz maks
redukcja szumow min.
 
Ostatnia edycja:

ponczo

New member
poziomek1978 napisał:
Zadzwon do sklepu cobyś na darmo nei jechał, czy mają inny egzemplarz itp.. Kwestia czy są uczciwi i prawdę powiedzą.

Słuchaj a jak ci TV odbiera to widzisz jakąkolwiek różnicę w tym rogu? Cokolwiek co da się zauważyć na działającym TV ? Jeśli tak to bym wymienił dla świętego spokoju, ale ja się nie znam na sprzęcie....

Zdiecie mi sie laduje bez problemu nie wiem o co chodzi.

Zdiecie zostalo zrobione telefonem w trybie nocnym wiec te chmurki sa bardzo wyciagniete na nim, normalnie nie widac tego az tak bardzo. Glownie chodzi o te chmurzysko w rogu ekranu, podczas normalnego ogladania tv gdy nie ma czarnego koloru nie widac tego wogole, w dzien ogolnie ciezko to zauwazyc nawet na czarnym. Zauwazalne jest dopiero w nocy przy zgaszonym swietle w bardzo ciemnych scenach np. kosmos albo cos w tym stylu. W sumie moglbym z tym zyc, ale wiece to moj pierwszy telewizor LCD i chodze przy nim na paluszkach :mrgreen:.

Czy w modelach 656 jest to spotykane ? Jesli tak to nie bede wymienial bo okaze sie ze trafie na jeszcze wiekszy bajzel na matrycy, albo na inna wade. Jesli nie to postanowie zaryzykowac, gadalem z kolesiem z RTVeuro mowil ze moge z nim przyjechac, ale teraz sie waham.

mare37 napisał:
aktualizacja softu poprawia chmurki....wgraj najnowszy soft ze strony samsunga..jak wgrasz najnowszy to bedzie w miare ok..na poczatku byl wiekszy problem bo nie dzialalo automatyczne oszczedzanie energii i chmurno bylo wszedzie

poza tym zmien ustawienia tv
podswietlenie 7-8
kontrast 75
ostrosc 75
jasnosc 45
kolor 45-55

dynamiczny
zimny 1
100hz maks
redukcja szumow min.


Jak przyjade z pracy do domu sprobuje sie do tego zastosowac , i dam znac jak to bedzie wygladalo.
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
ja swojego wymienilem..mialem dwie chmury po bokach ktore mnie denerowaly..nastepny model pod tym wzgledem jest ok..przy podswietleniu na maksa i rozjasnieniu lekka chmurka na srodeczku..ale po bokach to wkurzaja bo wieczorem nie oglda sie filmu tylko wzrok ucieka podswiadomie na chmurki..wiec jest to denerwujace..wiekszosc lcedeków ma..czym wieksza plaszczyzna tym gorzej..bylo kupic tv na LEdach lub plazme tam tego nie ma..bym wymienil..pojechal i niech podlaczy rozjasnic na maksa i zobaczyc czy nie ma chmurek

sprawdz jaki masz soft w menu serwisowym
 

ponczo

New member
Wlasnie dzwonilem do RTVeuro twierdza ze musial bym przyjechac z telewizorkiem i sprawdzili by to na miejscu, z tym ze moga sprawdzic to tylko przy swietle, a w takich warunkach to jest prawie niezauwazalne i prawie napewno stwierdza ze nic nie widza. Powoli zaczynam sie przekonywac do tego zeby olac to i sprobowac z tym zyc ;].
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Miałem już sporo lcdeków... i powiem Ci że odpuść sobie wymianę bo nie wiesz na jaki "bajzel" możesz trafić. Na moim byłym sonym 32d3000 to miałem takie chmury na całym ekranie że układały się w kształt "białego orła" (swojego czasu wrzucałem gdzieś tu fotki tej paranoi). Z jakichś dziesięciu tv które miałem w domu i wieluuuuu innych które testowałem nie było jednego, który nie miałby choć jednej chmurki (przeróżne firmy i modele). Też mnie to irytowało kiedyś strasznie ale zwyczajnie mi przeszło. Nie martw się bo mogłeś np. trafić na sharpa z takim bandingiem (krechy) że z nostalgią wspominałbyś tą małą chmurkę na samsungu (możesz mi wierzyć).
 

ponczo

New member
Masz racje, nie bede plakal nad taka mala chmurka, tv zostaje w domciu i nic nie bede kombinowal.

Dzieki wszystkim za rady ;]
 
Do góry