40" Jakość i płynność obrazu reszta bez znaczenia. Pomoc w wyborze

Michaelred

New member
Witam,
ankietka:

1. Odległość od ekranu?: 2,6 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? wschód / żaluzje praktycznie ciągle i tak mam zasłonięte
3. Jak duży jest pokój?: 4m x 3,2m
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor?: Do tej pory używałem do oglądania monitorów. LCD Samsunga na TN i Benq BL2410PT 24" na matryca VA- ekstra odwzorowanie kolorów ale matryca jakaś poł połysk.
6. Jakie programy najczęściej oglądasz?: Róznie co leci w TV akurat, oglądam praktycznie tylko kanały w HD
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w dzień i w nocy
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez?: tak i tak
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny?: łagodny w stronę ostrzejszego
10. Matryca błyszcząca czy matowa?: preferowana matowa
11. Preferowana wielkość telewizora?: 40"-42"
12. Preferowana marka?: brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach?: brak widocznych detali w ciemnych scenach na ciemnym obrazie
14. Jakie urządzenia będą podłączone?: tylko PC przez hdmi/ w kompie mam zainstalowaną kartę sat DVB-S2
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń?: 80% do TV, 20% filmy MKV dobrej jakości
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych?: na wprost
17. Czy ważne jest wifi?: bez znaczenia
18. Czy będziesz korzystać z widgetów?:bez znaczenia
19. Czy chcesz surfować w internecie z poziomu telewizora?:bez znaczenia
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD?: bez znaczenia
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami?: bez znaczenia
22. Ma mieć 3D?: bez znaczenia
23. Ma mieć slot na karty SD?: bez znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-T?: bez znaczenia
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć?: HDMI z PC
26. Jaki masz sygnał: bez znaczenia
27. Ile programów HD?: 55 plus sporo wiecej zagranicznych
28. Ma stać czy wisieć?: stać
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: bardzo dobra jakość obrazu, płynny obraz, dobra ilość detali w czarnych obrazach.
31. Ile osób ogląda: 1
32. Ile godzin dziennie ma być uruchomiony telewizor: różnie: myślę ze koło 8h
33. Jaka klasa cenowa?: 1900 zł

Witam,
Poszukuję TV w cenie ok 1900 zł. Miałem na kilka dni chwaloną w klasie cenowej Toshibe 40HL933. Z TV byłem pozytywnie zaskoczony. Jednak po 1 dniu użytkowania wyskoczyły 3 zielone bad pixele, w zasadzie niewodoczne ale zdecydowałem się odesłać i czekam na zwrot $$ więc czas wybrać następce.;) Zwiększyłem nieco budżet licząc, że może da się nabyć coś ciut lepszego jakościowo. Główny zarzut jaki mam do Toshiby to: zbyt bajkowe kolory jak na moje oko (to chyba sprawka matrycy samsunga jaka w niej siedzi??) Bawiłem się ustawieniami ale nie doszedłem do swojego optimum. Czerwony kolor np walił po oczach bardzo, skręcenie podświetlenia i obraz ciemny. To samo z detalami w ciemnych scenach/ obrazach. Za niskie podświetlenie i detale uciekały, za duże to robiła się kasza/mąka na całym ekranie wszystko już świeciło mocno a czarny tak sobie. Odrazu piszę, że nie jestem żadnym specjalistą kalibratorem- to było wszystko na moje oko. Udało mi się jednak jakoś ustawić obraz na monitorze, że kolory były lepsze bardziej naturalne i poziom detali czarnego również na plus. Za 1500 nie oczekiwałem cudów i TV spełnił moje oczekiwania- ładnie skalował obraz, który był naprawdę płynny. No ale zwiększyłem nieco budżet i szukam czegoś nowego i tu pytanie do bardziej ogarniętych w temacie:
TV w zasadzie ma mi służyć jako " monitor" wyświetlać tylko dobrej jakości obraz z HDMI, nie będę używał nawet wbudowanych głośników(wszystko idzie przez głośniki podpięte do PC) i pilota (jak się uda)

Moje typy:
Sharp LC-40LE540E ~1750 w MM (matryca Sharpa)
Sharp LC-40LE730 ~1860 w MM (jaka matryca??)
Czy na tych Sharpach obraz będzie gorszy niż na Toshibie 40HL933 ??(mama nadzieje, że nie). Z tego co czytałem matryce Sharpa mają bardziej stonowane, naturalne kolory od Samsungowych co mi osobiście by odpowiadało.

Może znowu jakaś Toshiba, tylko która?? w 40HL933 matryca była chyba taka " pół połysk" trochę się świeciła wolałbym coś bardziej matowego jak da rade.
Myślałem także o Philipsach ale z info jakie wyczytałem, że montują w nich z 6 różnych matryc to nie za bardzo chcę bawić się w loterie.

No to chyba tyle, bardzo chętnie zobaczył bym jakieś inne propozycje :blagam:
Pozdrawiam;)
 
Ostatnia edycja:

Michaelred

New member
Dzieki za szybka odpowiedz:). A jakbym zwiekszyl budzet powiedzmy do 2100zl . Warto by bylo do czegos doplacic ?? No i jaka jest twoja opinia na temat sharpa 40le730 czy rozni sie tylko glownie funkcja 3d na ktorej mi nie zalezy. Doplata to w sumie tylko 100 nie chcialbym jednak kosztem 3d obnizyc sobie ogolnie jakosi obrazu.

Edit: Kiki jakbys jeszcze mogl jednak polecic jakiegos Philipsa sprawdzonego
A i co sadzisz o Thomsonie 39FU6663 czy ma matowa matryce ??

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

amk67

New member
Czy będzie test Panasonica 42E6 pytanie do kolegi KIKI bo ja mam mieszane odczucia nie podobała mi się płynność obrazu, rozmycie (wizualnie bez uwag) a kolega KIKI często go poleca razem w Philipsem 40PFL 5537. Ja właśnie się zastanawiam nad tymi dwoma telewizorami. Może ktoś miał możliwość i je porównywał?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tylko najwyższe modele.

====================
Test będzie. Ale jeśli liczysz na płynność extra to musisz sięgać po ET60. Ten ma natywne 100Hz.
 

Michaelred

New member
A taki sharp 40le630 wg opisu producenta niby ma. Ale sa jakies rozbieznosci miedzy tym co jest na stronie a tym co sie sciagnie w .pdf karta produktu.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry