40" F6320 Smart 3D LED

barcelona 15

New member
Witam
Jestem nowy i proszę o kilka opinii i odpowiedzi na dręczące mnie wątpliwości.
Jestem posiadaczem (od piątku ) Samsunga z serii 6 ue40f6320. Poprzedni tv philips padł po 4 latach a był fajny i dobrze służył. Dowiedziałem się że Samsung to prawdziwe 100 Hz ale oficjalnie pomoc techniczna nie zaprzecza i nie potwierdza. Jak jest w rzeczywistości? I druga sprawa mam problem z ustawieniem obrazu. Najzwyczajniej nie podoba mi się (nie umiem bo za dużo funkcji:( taki gamoń ze mnie. Poradzono aby fabryczne zrobić i się bawić. Chciałem się poradzić czy można gdzieś jakieś przykładowe zdobyć (ktoś się podzieli swoimi:) i oprzeć się na tym czy faktycznie ustawić fabryczne i posiedzieć dłużej (dłuuuugo). Będę wdzięczny za każdą opinię i sugestię odnośnie tego sprzętu.




 

tdx

New member
Bez reklam
a w PL kupowałeś?
Jest to matryca 100Hz elektronicznie podciągana do CMR 200Hz

Możesz spróbować pobawić się tymi


Tryb obrazu FILM
podświetlenie 16
kontrast 96
jasność 47
ostrość 13
Kolor 50
Odcień G50/R50

Opcje zaawansowane
kontrast dynamiczy Wył
Tonacja czerni Wył
Odciń skóry 0
Tylko tryb RGB Wył
Przestrzeń kolorów Auto
10pt Balans bieli Wł
Gamma +1
Wzorce zaawansowane Wył

Opcje obrazu
Tonacja koloru Ciepły2 >> tu możesz wybrać co Ci odpowiada mi bardziej Ciepły1
czysty obraz cyfrowy Wył
Redukcja zakłuceń MPEG Wył
Poziom czerni HDMI (Niski jeśli dostępny)
tryb Filmu Wył
Motion Plus wyraźny/płynny >> tu możesz się pobawić


10pt Balans bieli
Interwał|czerwony|zielony|niebieski
1 0 1 0
2 1 0 -2
3 0 0 2
4 0 0 0
5 -1 0 +1
6 0 -1 0
7 -1 -2 -2
8 0 2 1
9 1 0 0
10 2 1 0

Balans Bieli
C 25
Z 25
N 27
C 19
Z 22
N 21

Rozwiązanie eko >> Oszczędzanie energii - niskie
 

barcelona 15

New member
Dzięki wielkie za pomoc i tak u nas kupowany w euro (pan zachwalał bo ja byłem na panasonica zdecydowany) Ja jaka jest Twoja subiektywna/obiektywna ocena tego tv?
 

tdx

New member
Bez reklam
To samo co F6400 tylko bez 2go pilota i prostym trybem sportowym :D
A za ile kupiłeś to wtedy Ci napisze czy było warto :D
 

tdx

New member
Bez reklam
Powiedzmy że Cię nie oskubali strasznie :)
Po prostu w tej cenie można mieć model z tą samą matrycą co Twoja tylko z 2 pilotem do smart :)

Ale tragedii nie ma :D, te telewizory mają dobry stosunek ceny/jakości

Te ustawienia powinny być ok do Twojego tam gdzie jest napisane że można się pobawić należy ustawić pod siebie :)
 

qbuss83

New member
witam!
Mam ten sam tv co moj poprzednik i mam pytanie.
Skorzystalem juz zpodpowiedzi co do ustawienia obrazu natomiast mam problem gdyz nie moge sie podlaczyc do komp poprzez siec. Wybierajac w source-->> siec komputer i przy wybraniu ktorejs z mozliwosci (cala zawartosc, zdjecia, wideo lub muzyka) wyskakuje mi informacja "Nie można zrealizować żądania. MEDIA Play powróci do ekranu głównego" i nie otwiera mi zawartosci komputera. Czym to moze byc spowodowane? Dzieki wielkie z gory. Pozdrawiam
 

WorQ

New member
Witam, chciałbym odświeżyć temacik... Ktoś sprawdzał jeszcze ustawienia tdx'a? Czy to są najlepsze ustawienia jakie można z niego wycisnąć? U mnie wszystko hula, obraz ładny, ale chodzi mi głównie o 3D, mam Podświetlenie i Kontrast na maxa, a wydaję mi się, że jest za ciemny obraz. Niby próbowałem jasnością poprawiać, ale jakoś nie daje to wymarzonego efektu :/
 

siwyyy77

Member
To i ja kilka pytań mam...
Czy różnice między F6320 a F6400 to tylko drugi pilot?
Czy bluetooth HID oznacza, że sparuję klawiaturę BT?
Oba wspomniane modele odtwarzają 3D, czy odtworzę na nich filmy mkv 3D bezpośrednio z pena i dysku sieciowego? czy muszą być spełnione jakieś warunki format 3D itp?

Ew znajdę coś lepszego w cenie 2000zł ?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Tak różnica to brak pilota do smart, możesz podpiąć klawiaturę na BT, tak filmy w 3d odpalisz i tak i tak. Film musi być w standardzie SBS lub TaB
 

robin67

New member
Witam. W grudniu 2013 kupiłem tv F6320 Smart 3d led i mam troche problemów z ustawieniem. Czy jest duża róźnica w jakości obrazu między podłączeniem dekodera tvsat kablem euro, a hdmi ?
 

robin67

New member
Ok. Będę musiał wymienić dekoder na nowszy, mój nie ma wyjścia hdmi. I jeszcze jedno, czy można do tego tv podłączyć 2 głośniki inaczej niż przez gniazdo słuchawkowe ?
 

tdx

New member
Bez reklam
Teoretycznie przez scarta sie da ale tylko dla dvb t.

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 
Do góry