40 czy 46

cezy001

New member
Witam,
Wstępnie zdecydowałem się na TV Samsunga z serii M86 (M87).. Mocna zastanawiam się nad rozmiarem 40 czy 46? Konkretnie chodzi mi o modele LE46M86BD i LE40M86BD

Za 40 przemawia
  1. Cena (o 3k tańszy)
  2. „Lepszy” obraz przy sygnale SD/DVD/SAT(a to pewnie będzie 90% czasu) ze względu na mniejszą przekątną

Za 46
  1. Myślę że przy sygnale HD i grach rozmiar ma znaczenie i frajda musi być spora ;)
  2. Myślę, że to optymalna wielkość do mojego pokoju (3,5 metra do TV)

Wiem, że najlepiej będzie zamówić prezentację i zdecydować,(co aktualnie rozważam), ale i tak pewne spostrzeżenia czy wnioski przychodzą z czasem. Dlatego najpierw chciałem zapytać osób, które w podobnych warunkach oglądają TV i mają już odbiorniki o wspomnianych rozmiarach, niekoniecznie wspomniane modele.


Jaka jest wasza subiektywna ocena? Co byście wybrali na moim miejscu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to Sharp z 46 Xd1 - jest znacznie lepszym wyjsciem , który łaczy te dwie potrzeby. Ma lepsze skalownie , a osoby które maja różne modele / testują je w domu na nasze potrzeby / twierdzą że zachowuje się jakby miał lepszą czułość tunera , większą selektywność.(Podobnie jak JVC 46 Z 70).
Ważne też , że są produkowane w Japonii lub Anglii
No i nie błyszczą się tak jak Samsung , co niektórych to mocno deprymuje jesli mają duże nasłonecznienie w pokoju .
Z Twoich modeli też wybierałbym 46"
 

rudy

New member
Jak prawidłowo wybrać rozmiar telewizora?

W naszym ostatnim poradniku przestrzegaliśmy Was przed wyborem zbyt dużego ekranu. Dziś poświęcimy tej kwestii więcej czasu i postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości związane w wyborem rozmiaru swojego nowego telewizora. Przybliżymy Wam również negatywne skutki zakupu z zbyt wielkiego, a także za małego ekranu.
plasma_sie_niepoddaje.jpg


Przekątną Waszego nowego ekranu determinuje przede wszystkim rozmiar pokoju w jakim zostanie postawiony a konkretniej miejsce, z którego będzie oglądany. Wybór zbyt dużego ekranu bądź oglądanie z małej odległości sprawi, że do Waszych oczu dotrą piksele, smugi po ruchomych obiektach i niska precyzja kształtów. Z drugiej strony kupno za małego telewizora sprawi, że nie docenimy wszystkich jego walorów szczególnie tych jakie oferuje HD.
W poradniku przytoczyliśmy zasadę dobierania odległości telewizora od punktu oglądania poprzez wstawienie przecinka do między cyfry przekątnej ekranu i przeczytanie wyniku w metrach. Nie możemy jednak zapominać o tym, że reguła ta polecana jest szczególnie w przypadku odbioru materiału standardowej rozdzielczości. W sytuacji gdy dysponujemy kanałami HD odległość możemy zmniejszyć a bardziej szczegółowy obraz wysokiej rozdzielczości uraczy nas lepszą precyzją. Przykładowo gdy oglądamy telewizję SD na ekranie 32 calowym zalecane jest aby zasiąść w odległości nie mniejszej niż 3,2 m. Jeżeli na tym samym telewizorze oglądamy HD odległość ta (w zależności od modelu) może wynieść 1,2 m - 2,3 m. Jeżeli na swoim telewizorze oglądasz zarówno kanały standardowej jak i wysokiej rozdzielczości, wówczas możesz szukać idealnej odległości na dystansie niemniejszym niż 1,75 m od swojego fotela.
Taka "mieszana" reguła dla pozostałych rozmiarów przedstawia się następująco:
  • 37" - 2,45 m
  • 42" - 2,75 m
  • 46" - 3,06 m
  • 50" - 3,33 m
  • 60" - 4 m >

    żródło:jt
 
Do góry