40 cali za około 2-3 tyś.

$kubi

Member
Witam serdecznie!
Czas na zmianę starego tv na coś nowszego... proszę o pomoc

1. odległość od ekranu? zróżnicowane od 1,5-3m
2. jak słońce świeci w pokoju? do południa bywa uciążliwe (okno od strony wschodniej)
3. Jak duży jest pokój? 4x5m
4. Preferowana technologia: LED lub Plazma - sam nie wiem.
5. jaki masz obecnie telewizor? Thompson CRT 29cali modelu nie pamietam
6. jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy, Seriale, Muzyczne, Przyrodnicze, Dokumentalne, Newsy, wszystko i nic można powiedzieć
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: można powiedzieć że całą dobe ktoś oglada
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? różnie to bywa, do spania głownie bez
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? wyraźny ostry
10. matryca błyszcząca czy matowa? lepiej chyba matowa co?
11. preferowana wielkość telewizora? 40cali i nie więcej.
12. preferowana marka? brak
13. czego nie lubisz w telewizorach? Efektu rozmycia podczas szybkich scen, zamrożenia przy zmianie scen, słabego dźwięku, buczenia/piszczenia,
14. jakie urządzenia będą podłączone? jakiś dekoder HD + czasem laptop i mam nadzieję kiedyś PS3
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 90% TV, 10% reszta
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? oba boki plus centralnie
17. czy ważne jest wifi ? niekoniecznie, wystarczy lan
18. czy będziesz korzystać z widgetów? możliweTaktak
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen – VOD – byś może
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? fajnie by było
22. ma mieć 3D? może nie musi
23. ma mieć slot na karty SD ? obojętne
24. ma mieć tuner DVB-S? niekoniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI , Euro
26. Jaki masz sygnał: sat z kanałami HD + kablówka analog
27. ile programów HD? Dużo
28. ma stać czy wisieć? stać
29.Rozdzielczość: FULL HD
30.Dvb-t: Tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: Świetnym obrazie
32.Ile osób ogląda: 2-5 osób
33.Jaka klasa cenowa ? 2-3tyś max.
34.Częstotliwość odświeżania minimum 100hz - dobrze byłoby miec wiecej...


Bardzo proszę o pomoc - wybór nie jest łatwy w dzisiejszych czasach...
 

$kubi

Member
Dzięki za mega szybką odpowiedź!

Wszystkie które podałeś są tv 3D - mam pytanie czy jest sens się w to pakować? Ile na dzis jest kanałów nadających 3D i czy jest to przyszłościowe?

Znalazłem za nieco ponad 3200zł UE40D6500 z 2ma parami okularów SSG-3100GB. Ma to sens?
 

ALICJA S

New member
Wszystkie które podałeś są tv 3D - mam pytanie czy jest sens się w to pakować?
Zdania co do 3D są podzielone, ale wg mnie warto dołożyć do telewizora na którym będzie można oglądać materiały trójwymiarowe. Filmów 3D na blu-ray stale przybywa, więc będzie się w co zaopatrywać.
 

$kubi

Member
A możecie wskazać na inny TV który miałby te same parametry co powyższe, ale wyłączając opcje 3D?

Mętlik mam w głowie bo albo nie chce wcale 3D albo chce mieć już te okulary minimum 5 sztuk, 7 byłoby optymalnie... Zwłaszcza, że kanałów jest niewiele, a filmy dużo "ważą"

Jeszcze pytanie odnośnie TV LG Cinema 3D gdzie dają te okulary gratis. Akurat 7 par byłoby jak znalazł tylko czy to się opłaca - a jeżeli tak to który telewizor wybrać?

EDIT:
Poczytałem o tym Cinema 3D i wygląda na to, że grać na tym nie idzie a i ten efekt na 40 calach wcale nie będzie wyśmienity...

Przemyślałem też, ze lepiej będzie kupic coś tańszego bez 3D z podobnymi parametrami, a zostawić kasę na Tuner HD który też musze kupić...

Prosiłbym więc o coś tańszego bez 3D, a zarazem z EPG... kiki ciebie w szczególności.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zacznijmy od początku.
Telewizor w 98 % będzie korzystał z 2D i tak trzeba go dobierać.
System 3D należy traktować jako gadżet który większości się później nudzi.
W tej sytuacji byłbym za 40 LE 630 - nowy model.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to zostajemy przy 40".
Sharp 40 LE 810
Samsung 40D6500
Sony 40 EX720

Chyba że dopłacisz - to Sharp 40 le830
 

$kubi

Member
Ale my dalej drążymy w TV z 3D a ja nie wiem czy będę z tego korzystał...

Co do oświetlenia krawędziowego LED to nie wiem, jakoś nie jestem przekonany, a ten soniak czy sharpy takie mają.

Co do Samsunga to znów czytalem, że do ps3 to się wcale nie nadaje.. i tak jestem w kropce dalej ehh
 

$kubi

Member
Sorry za zamieszanie ale pomierzyłem jeszcze raz bo mi spokoju nie dawało i wygląda na to, że TV sie zmieści o ile nie będzie wyższy niż 73cm z podstawką i szerszy niż 101cm więc wygląda na to, że 42'' by tam weszło tylko sprawa jest taka, że TV stoi w koncie dokładnie przed łóżkiem i zmierzyłem z jakiej najdalej odległości dałoby się go oglądać i jest to 2,5m

Wcześniej mierzyłem siostry Samsunga ps42c91h przedwiecznego i jego jak postawilem to byl za duzy... czy zatem 42'' są odpowiednie na takie rozwiązanie jak powyżej?

I zarazem zatem czy Panasonic 42E30 jest najlepszym wyborem w swojej cenie?
 
Do góry