40 cali (nie mniej, nie więcej) ~2500zł

qura12

Member
Bez reklam
Szukam telewizora do 2,5 tys, interesuje mnie rozmiar dokładnie 40", z jak najcieńszą ramką ze względu na mało miejsca. Do telewizora będzie podłączony dekoder UPC, dvd Yamahy (s661) i PS3. Zależy mi na możliwości oglądania weeb.tv, TVN player i innych tego typu serwisów. Przeglądając allegro zainteresowałem się dwoma modelami Samsunga, UE40F6800 oraz UE40ES6800. Ten pierwszy ma znacznie cieńszą ramkę (przynajmniej tak to wygląda na zdjęciach) co jest dla mnie plusem ale jak wygląda kwestia jakości obrazu i działania w/w serwisów? A może polecacie coś innego?:wink:
 

qura12

Member
Bez reklam
Wiem, ale w tej chwili mam 32" więc i tak będzie skok na +, a telewizor stoi na narożnej szafce i musi zmieścić się obok jeszcze dekoder z UPC bo na dole miejsce zajmuje głośnik, DVD i amp ;/
 

qura12

Member
Bez reklam
Nie mogłem edytować postu, a może dzięki temu ktoś mi pomoże ;)

1. Odległość od ekranu? ~2,5-3m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Świeci tylko z rana, okno jest po prawej stronie telewizora, trochę pod kątem
3. Jak duży jest pokój? 4x4? Coś koło tego
4. Preferowana technologia? LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung LE32r82b
6. Jakie programy będą najczęściej oglądane na nowym TV? Głownie seriale i teledyski, w jakiś***15-20% filmy.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem? Zdaża się praktycznie o każdej porze, ale najrzadziej rano (wtedy kiedy świeci słońce)
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? raczej przy świetle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Ostry.
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Teraz mam matową w telewizorze i glossy w laptopie i szczerze mówiąc w warunkach w jakich oglądam nie robi to większej różnicy
11. Preferowana wielkość telewizora? 40", na pewno nie większy
12. Preferowana marka? Samsung?
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Psujących się bzdur typu pilot, włącznik itd..
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Dekoder UPC Kaon (ex-Aster), PS3, DVD Yamaha s661 (od kiedy mam PS3 rzadko wykorzystywany), sporadycznie Macbook Pro, mam przejściówki na HDMI i na VGA.
15. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń? 50% dekoder, 30% PS3, 10% DVD, 10% laptop
16. Siedzisz na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Często pod kątem, kanapa i fotele są ustawione pod kątem 90 stopni względem siebie, a telewizor jest gdzieś pomiędzy.
17. Czy ważne jest wifi? Bardzo
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Jeśli chodzi o jakieś pierdoły typu pogoda, fejs itd to nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla? Ipla nie, ale TVN Player czy weeb.tv już tak
22. Ma mieć 3D? Nie musi
23. Ma mieć slot na karty SD? Nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-S? Nie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? 3x HDMI, component, composite, audio out analogowe lub cyfrowe, ewentualnie VGA (chociaż do fullHD chyba to i tak bez sensu) i USB (mam w PS3 więc niekoniecznie)
26. Jaki masz sygnał? Cyfrowy
27. Ile programów HD? Dużo, pełny pakiet z UPC bez premium + weeb.tv
28. Ma stać czy wisieć? Stać
29. Rozdzielczość? 1080p
30. Na czym najbardziej Ci zależy? Jakość obrazu, awaryjność, a raczej jej brak, jak najcieńsza ramka i co za tym idzie wymiary zewnętrzne
32. Ile osób ogląda? 1-3
33. Jaka klasa cenowa? ~2500zł
34. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie musi
 
Do góry