40/50/55" HU6900 czyli tanie 4K od Samsunga

tdx

New member
Bez reklam
samsung-ue55hu6900-left.jpg



40" 4K za ok 5000zł a 55" za 7500zł. Tyle mają kosztować najtańsze 4K od Samsunga... A właściwie od AUO bo takie matryce mają się tam znaleźć...
Dodatkowo CMR 200Hz z ultra dimmingiem na procesorze Quad Core Plus.
Tv na razie pojawił się w UK

Search results for: 'HU6900'
 

ataman76

New member
CMR 200 ? To chyba jakaś kpina, co będzie z płynnością obrazu, no chyba że w matrycach 4K inaczej to wygląda.
 

tdx

New member
Bez reklam
przecież to ma być najtańszy 4K od samsunga bez 3D nawet....
dziś 55" UH6 masz za 7500, a 55" UH7 masz za 11500

Fullhd też masz na 50Hz matrycach.
 

krionix

New member
No i do czego 4k? Kolejna bzdura, z kilku metrow to roznicy nie zobaczysz a materialy 4k maja znacznie wieksza objetosc. Juz miedzy 720p a 1080p ponoc nie widac roznicy dla kilku metrow. To nie monitor komputerowy gdzie kazda czcionka bedzie idalnie piekna. A kogo stac na 90" TV a jesli nawet stac to musi miec niezly salon by wygospodarowac tyle miejsca. Tam 4k robi roznice ;-)
 

qbek78

New member
Bez reklam
Jak ktoś chętny na tanie 4k to dzisiaj jet ten tv w 55" na ibood w chyba bardzo dobrej cenie (porównania, do oprócz przytoczonych wcześniej orientacyjnych cen, nie ma).
 

tdx

New member
Bez reklam
Pojawił się test tego TV w wersji 55"

Input lag Leo Bodnar [PC] 40ms; [Gra] 46ms; [Film] 57ms

dobra czerń ANSI 0.053 cd/m2

Największy minus CMR 200Hz a właściwie okrojony tryb motion plus Jak widać jest tylko redukcja juddera

motion.jpg
 

prezy

New member
Bez reklam
TDX wiesz dlaczego tak się dzieje?
Bo samsung jako jeden z nielicznych zawsze dawał najwięcej możliwości regulacji obrazu. Jednak użytkownik nie potrafi tego docenić (ustawić) i marudzi, że mu przycina, trzęsie się itp. Jak tak dalej pójdzie to za kilka lat nic nie będzie do wyboru :)
 

tdx

New member
Bez reklam
Raczej w celu zróżnicowania półki modeli UHD, bo mogło by się okazać przy pełnym motion+ część klientów poprzestała by na tym modelu....

PS zresztą pojawiają się już nowe modele np HU8200
2014_05_23_hu8200.jpg
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
No właśnie 24p da się odblokować w SM (choć brak go to jakaś bzdura) ale ciekawa sprawa z tym netflixem dlaczego nie działał....
 

tdx

New member
Bez reklam
No właśnie o to mi chodzi, przecież netflix dostępny jest dla niższych modeli ze smarthub....
 

emisiu

Member
Mój sąsiad ma, ale w sypialni więc nie bardzo mogę podejrzeć u niego jak gra. Widziałem chwilkę tvn24 hd z nc+ i wyglądało bardzo ładnie. W salonie sąsiad też ma 4K ale już 65" (też samsung).
 

mafik1

New member
50 hu6900

Kupiłem ten telewizor w wersji 50 calowej, ale mam z nim kilka problemów, a jest to mój pierwszy telewizor samsung i pierwszy "smart" dlatego mam pytanie czy to normalka w tych telewizorach.

1. Co jakiś czas rozłącza się wi-fi. Przykładowo wczoraj w ciągu kilku godzin jakieś 3 razy. Oglądam TVN Player i nagle obraz się zacina, wchodzę w menu i przy sprawdzaniu sieci widać, że utracił połączenie i dopiero po wyborze sieci na nowo wracał do normy (może po pewnym czasie sam by się połączył)

2. Telewizor nie zawsze chodzi płynnie, czasem po wejsciu w Smart Hub łapie bardzo widoczne "lagi".

3. A teraz najbardziej denerwujący problem, a mianowicie USB, bywa tak, że nie wykrywa pendrive i muszę np. 2 razy wyłączyć i włączyć TV by załapał. USB 3.0, pendrive Sony też w 3.0 i kabel przedłużający 3.0, ale testowałem też bezpośrednio do wejscia USB.

Raz też nie było dźwięku w menu (np. jak strzałkami na pilocie chodziłem po smart hub).

Telewizor mam 2 dni i póki co znalazłem tyle problemów. Da się je jakoś naprawić?

Mam też prośbę o podanie przydatnych aplikacji Smart TV, najlepszych VoD itp. oraz jeśli to możliwe to ustawień kalibracji tak jak w tym teście:
com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/samsung/test-samsung-hu6900-tanie-ultra-hd-4k-od-sam-r1002

I ostatnie pytanie:

Jak najlepiej podłączyć TV do PC i wszystko ustawić by mieć: TV w 4k, monitor w FULL HD, ale móc używać obu jednocześnie, by ktoś mógł na TV oglądać to co ja robię przed monitorem na PC. Ewentualnie może być ta sama rozdzielczość na obu wyświetlaczach (TV, Monitor). Głównie chodzi tu o ustawienia jakie zrobić w PC, by nie było problemów z rozmieszczeniem ikon itd.
 
Do góry