40-42 LCD z "dobrymi" kątami widzenia do 2500zł

NickSon

Member
Witam
Mam do was szybkie pytanie znajoma chce kupić tv i mam jej doradzić.
Budżet jak widac ograniczony, co mi polecicie z przyzwoitym obrazem i z ciut szerszym kątem widzenia. Brałem pod uwagę SON CX/ EX 520 ale one są z tych wąskich :)
Proszę o szybką poradę :)
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powiem Ci tak , skończyłem test Toshiby i jestem pod ogromnym wrażeniem ze w tej klasie , tak extra gra.
Wybrałbym Toshibę.
 

phil711

New member
tylko Panasonic!!!

Witam Cię powiem Ci Kolego tak polecam Ci telewizor Panasonic Viera super odwzorowanie kolorów moim zdaniem lepsze od Sony czy Samsunga oczywiście mają kąty widzenia po 178stopni z moich testów wynika że rewelacyjnie się ogląda też z boku zaraz podam Ci konkretny model w tych pieniądzach tylko pytanie czy Twoja znajoma używa satelity gdzie są kanały FullHd jeśli tak to polecę z FullHD a jeśli nie to nie ma sensu inwestować w FullHD tyle w temacie Pozdrawiam:eek:k:
 

don111

Banned
dla samych kątów można kupić najtańszą plazmę 42' za 1500zł
jak chcesz kąty i najlepszy obraz to w tej cenie Panasonic 42G30, płynność lepsza od dowolnego LED i bez efektu teatrzyku, obraz SD również wypadnie lepiej
Panasonic E30 nie jest w ogóle porównywalny z G30, jest gorszy pod każdym względem poza oglądaniem w bardzo jasnym pomieszczeniu (matowa matryca E30)
 

sebikolo

New member
Ja też myślę o 42 calach. Zastanawiam się nad E30, ale na forum jest bardzo dużo pozytywnych wypowiedzi na temat G30. Lubię ostry obraz. W plazmie nie przeszkadza mi większy pobór prądu, natomiast obawiam się buczenie. Często wieczorami oglądam TV na małym poziomie głośności. Salon w którym stanie TV ma okna od wschodu, więc słońce jest tylko rano, a dodatkowo mam rolety w oknach. Sport oglądam okazyjne. Głownie oglądam filmy, publicystykę i kreskówki. Sygnał mam z DVB-C i Cyfry + (kanły HD, SD). Odległość od ekranu 3-4m. A pokój ma 4.5x4.5 m. Co byście doradzili? Myślę też o ekonomicznym LG 42LK530, lub droższym LG 42LV5500 i oczywiście o E30 lub G30. Co byście doradzili w Nowym Roku?
 

don111

Banned
nie ma żadnego buczenia w G30, jeśli już to zdarza się bzyczenie gdy na ekranie wyświetlany jest bardzo jasny obraz i kontrast jest wysoko ustawiony, to jednak też zależy od egzemplarza - ostatnio rzadko kiedy takie głośne się trafiają, w razie czego - usterkę usuwa serwis
co do E30, nie ma sensu go porównywać do G30, to inna klasa
http://hdtelevizija.com/recenzije/plazma-lcd-televizori-monitori/
http://www.tvtest.pl/panasonic-tx-l42e30e-2/
a tutaj jest opinia Bobcata, ma zarówno LV5500 jak i G30
Plazma vs LCD - Audiostereo.pl - strona 74
 

sebikolo

New member
Gdybym zdecydował się na G30, to brałbym 46 cali. Czytałem, że kreskówki (mój synek je uwielbia) i publicystyka (TVN24) lepiej wyglądają na LCD niż na plaźmie. I czy 3h Mini-Mini nie spowoduje powidoków.? Aktualnie w salonie mam "BIG SCREEN" 23 cale :) LG, ten z promocji Cyfry+ z przed 2 lat. Jakość obrazu na tym maleństwie mi odpowiada, tylko jest za mały.
 

don111

Banned
no jeśli oglądasz kilka h dziennie tvn24 to plazma nie jest dla Ciebie, sama jakość obrazu jest taka jak na każdym innym materiale
mini mini ma półprzezroczyste logo więc tu problemu nie ma
 

sebikolo

New member
Aż tak dużo TVN24 nie oglądam, bez przesady. Ale kreskówki kilka godzin dzienni wypalają matryce, również JimJam który nie ma transparentnego loga. A jak jest z tą ostrością wyświetlanego obrazu? Znalazłem informacje, że na plazmach obraz nie jest tak ostry jak na LCD. Im więcej czytam na temat różnych technologii TV, tym czuje się bardziej zagubiony w temacie. Ehh...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kasa wystarcza na dobre kąty :
Toshiba 40TL 838 , Panasonica 42E30 i możesz spokojnie kupować .
 

don111

Banned
A jak jest z tą ostrością wyświetlanego obrazu? Znalazłem informacje, że na plazmach obraz nie jest tak ostry jak na LCD. Im więcej czytam na temat różnych technologii TV, tym czuje się bardziej zagubiony w temacie. Ehh...
na plaźmie nie są zaznaczone tak jak na LCD obrysy, kontury... plazma ma obraz taki, że między sąsiadującymi pikselami obraz płynnie przechodzi w inny kolor, w zasadzie nie widać konturów, obraz jest jednolity
ogólnie ostrzejszy obraz wydaje się być na LCD, ale to jest złudne bo plazma z kolei ma bardziej detaliczny obraz jeśli chodzi o ilość detali, faktura powierzchni jest wyraźniejsza, na LCD nie licząc mocniej zaznaczonych konturów obraz jest nieco "mydlany", jednolity kolorystycznie, dopiero dobry sygnał HD o wysokim bitrate (rzadko kiedy na satelicie) zaciera trochę tą różnicę
 
Ostatnia edycja:
Do góry