40/42 cale do 2000 zł +/- 200 zł

neaniver

New member
Witam,
planuję na święta kupić telewizor. Niestety po przestudiowaniu wielu wątków nie mam zielonego pojęcia co wybrać. Wybór jest zbyt duży. Chciałbym kupić TV za 2000 zł +/- 200 zł. Jest sens brać internet TV? Czy na razie to jest tylko gadżet?


1. Odległość od ekranu: 2,5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: słabe nasłonecznienie
3. Jak duży jest pokój: 3,2x4m
4. Preferowana technologia: LCD LED?
5. Jaki masz obecnie telewizor: nie mam
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: głównie filmy akcji, ew. Discovery i podobne
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: raczej wieczór, noc. Czasem w ciągu dnia
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez światła
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: myśle, że ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie wiem?
11. Preferowana wielkość telewizora: chyba 42/40 - ale tego chętnie dowiedziałbym się od Was
12. Preferowana marka: brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach: brak
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dysk zewnętrzny samsung 500 gb, może kiedyś google TV, amplituner yamaha
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: głównie filmy mkv z dysku (z napisami). W przyszłości myślę o zakupie google tv jeżeli będzie sens. Na multimedie mnie nie stać. Może kiedyś.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost. Jak przyjdą goście do lekko z brzegu
17. Czy ważne jest wifi: raczje nie, liczy się w ogóle podłączenie do internetu
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie wiem
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: czasem, coby filmik z Youtube'a obejrzeć
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: tak, ale nie wiem czy warto za to dopłacać? mogę puścić film z tablet'a
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak
22. Ma mieć 3D: nie chce, nie lubie
23. Ma mieć slot na karty SD: obojętnie
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie wiem
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI dla tabletu
26. Jaki masz sygnał: brak
27. Ile programów HD: brak
28. Ma stać czy wisieć: stać. Może kiedyś wisieć
29.Rozdzielczość: full hd
30.Dvb-t: nie wiem
31.Na czym najbardziej Ci zależy: cena/jakość
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: od 0 do 4h
33.Ile osób ogląda: 2
34.Jaka klasa cenowa? wstępnie do 2000zł +/- 200 zł
 

don111

Banned
do filmów w zaciemnieniu znacznie lepszym rozwiązaniem (zwłaszcza w tym budżecie) jest plazma, ma łagodniejszy obraz i wyraźniejszy przy niskiej jaskrawości
w tej kwocie możesz kupić Panasonic 42S30
 

neaniver

New member
Zastanawiałem się nad LCD lub LED, cos w stylu LG 42LV3550. Kilka osób odradzlo mi plazmę. Mówili, że jest mniej trwała i bardziej sie grzeje. To prawda?
 

don111

Banned
może się nieco bardziej grzeje, ale jakie ma znaczenie czy tv jest zimny czy letni ?
co do trwałości to wg danych jest podobna, awaryjność zależy od egzemplarza na jaki się trafi, czy to w LCD czy plaźmie
nie ma co nawet porównywać LCD i plazmy w tej samej kwocie, przykład podałeś wyżej - ten LG nie ma nawet odpowiedniej płynności obrazu, nie ma nawet 100hz, a nawet jakby miał to po włączeniu systemów ruchu ma teatrzyk, nie da się tego oglądać
piszę to w kontekście filmów, bo tutaj zwykle wykładają się LCD ze swoimi systemami ruchu (są ok do np sportu)
 

neaniver

New member
W nawiązaniu do grzania, to chodziło mi o pobór prądu. Czy ten telewizor odtworzy mi pliki mkv z dyski zewnętrznego? Internet nie był moim priorytetem, ale iplexa to nie odtworzy?
 
Do góry