4 kzł i mętlik w głowie...

chinet

New member
Witam szanowne grono forumowiczów.
Podjąłem decyzję o zakupie nowego tv. Kasa odłożona i ... mętlik w głowie. Im więcej czytam recenzji i testów sprzętu tym więcej mam wątpliwości. Najpierw musiałem zdcydować czy to ma być lcd czy też plazma. I wybór padł na lcd. Tv będzie stał w miarę słonecznym pokoju o wymiarach 4x4. Oglądać będę z odległości 2,5 do 3 m. Te 4 tys. to max. kwota odłożona na tv, a muszę jeszcze dokupić jakiś stoliczek. A no i wielkość ekranu myślę tak na 37". Co będę oglądał? Napewno któraś platforma polsat lub cyfra, raczej nie N. Wina okrojonego budżetu. Ponadto dużo filmów na Dvd i dvix. Komputer raczej nie, może za jakiś czas konsola. Lubię naturalne kolory i czysty dźwięk bez hiendowych aspiracji. Tv podłącze do ampla Technicsa.
Producent? Nie określony. Chociaż po wstępnych analizach spodobał mi się Toshiba. Dowiedziałem się, że na dniach wchodzi do sprzedaży nowa seria Regzy. Może kupić C3530D? Zmieszcze się w budżecie. No i żonie się podoba. To chyba następca 3030. Chociaż nie wiem. Parametry podobne.
Coś innego z konkurencji? Sharp? Mocno teraz się reklamuje. Czas mnie nie goni, chociaż chciałbym kupić do dwóch tygodni.
Może ktoś podpowie w co zainwestować?
 

GigeR

New member
Jeśli cenisz sobie naturalne kolory i telewizora będziesz używał do oglądania filmów dvd i divx, to polecam zainteresowac się Sharpami:

37 XD1 (FullHD) - cena od 4400 zł (troszke przekracza twój budżet ale telewizorek wart swojej ceny)
37 WD1 - ceny od 3800 zł

Oba telewizorki bardzo dobrze radza sobie ze skalowaniem obrazów w niskiej rozdzielczości, a w twoim przypadku to będzie duża większośc. Dodatkowo w mojej opinii Sharpy dają bardzo czysty obraz jeśli chodzi o DVD i Divx, jedynie telewizorki JVC dorównują im w tym aspekcie.

Także jeśli chodzi o JVC to poczytaj sobie o modelach:

37 G80 - cena od 3500 zł (Moim zdaniem model mocno porównywalny do SHarpa WD1)

Także poczytaj sobie o tych telewizorkach i podejmij decyzje.

Pozdrawiam
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Chinet--> zgadzam się z poprzednikiem, Sharpy i JVC są jak najbardziej warte uwagi. I nie traktuj zakupu tv jako inwestycji. :) Zobacz sam jak grają.
 
Do góry