4 fronty do onkyo 676 jak ?

kuczum

New member
Raczej się nie da.

Jeżeli masz potrzebe ustawienia 4 frontów to 2 dodatkowe fronty podłącz do wejść surround ampli, ustaw je w menu ampli jako full band i w odsłuchu wybierz tryb all channel stereo.
 
Zadam może powalone pytanie ale puki co czy istnieje mozliwośc ustawienie telewizora jako głosnik centralnypanasonic g30

powalone to heee

Jak tak to miałbym na rarize takie pseudo kino domowe 5.0:)
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Zadam może powalone pytanie ale puki co czy istnieje mozliwośc ustawienie telewizora jako głosnik centralnypanasonic g30

powalone to heee

Jak tak to miałbym na rarize takie pseudo kino domowe 5.0:)

No pytanie powalone rzeczywiście ! Nawet nie warto odpowiadać :p
Jakie masz głośniki i dlaczego chcesz wszystkie ustawić jako fronty ?
Central to nie taki duży wydatek przecież możesz coś z używek poszukać.
 
Ostatnia edycja:
No pytanie powalone rzeczywiście ! Nawet nie warto odpowiadać :p
Jakie masz głośniki i dlaczego chcesz wszystkie ustawić jako fronty ?
Central to nie taki duży wydatek przecież możesz coś z używek poszukać.


Sprzedam swoje vintage głosniki yamaha bede myslał o jakims głosniku.
Powoli musze sobie wszystko uzbierac

wole przeznaczyc kase na dobre w miare 5.0 niz sie brac za jeden głosnik żeby tylko mieć.
Chyba ze w domu znajde jakiś.o hitachi mam w pokoju:)( z mini wierzy)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Więcej nie znaczy lepiej. Zostaw na frontach parę, a na tyły daj drugą jak już musisz koniecznie wykorzystać, ale niech grają w KD jako tylne.
 
Więcej nie znaczy lepiej. Zostaw na frontach parę, a na tyły daj drugą jak już musisz koniecznie wykorzystać, ale niech grają w KD jako tylne.


To jak proponujesz to ustawić w onkyo 676 i jak podłączyć?

Bo tego niekumam.
Chodzi o to żeby fajnie grało zarówno w stereo jak i w kinie


Domyslam się że każdy inpout daje się osobno ustawić pod np 5.1 czy stereo.Zgadza się?
Czy to automatycznie sie dzieje.
Mam kawałek 2.0 który jest w stereo idzie stereo.Mam utwór w 5.1 idzie 5.1
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytanie ile masz kolumn, 4 sztuki?
Jeżeli chcesz je wykorzystać, to podłącz jedną parę pod frontowe wejścia, drugą parę pod tylne - czyli "surround".
Jeżeli będziesz bardzo chciał usłyszeć sygnał stereo na 4 kolumnach JEDNOCZEŚNIE i z takim samym natężeniem dżwięku, to załączasz tryb za pośrednictwem pilota AllStereo (to co już Kolega pisał), natomiast jak będziesz chciał obejrzeć/posłuchać ścieżki 5.1, to załączasz typowy tryb, czyli DD/DTS (jest tam tego sporo).

Tylko czy oby na pewno słuchanie stereo na 4 kolumnach jest dobrym rozwiązaniem?
Ty chcesz je zdublować i możesz to zrobić, ale to już sam oceń czy taki dżwięk Ci pasuje.

Ja słucham sygnału stereo w stereo (czyli na 2 kolumnach), a jak chce stereo posłuchać na wszystkich kolumnach, to ich nie dubluje trybem "Allstereo", a załączam inne tryby, które symulują dżwięk wielokanałowy z sygnału stereo.
Przy muzyce elektroniczne wychodzą z tego świetne dżwięki, aczkolwiek przy innych kawałkach to profanacja. W tym wypadku, w centrala wychodzą inne dżwięki jak z frontów, a z tylnych jeszcze co innego. Takie "surround" ze stereo.

Natomiast przy sygnale 5.1 który zapodasz do ampli w przypadku np. filmu, to wmiksuje Ci Twoje w 4 kolumny (czyli zamiast ścieżki centralnego głośnika, będziesz ją miał na dwóch frontach) a na tyłach będziesz miał to co jest na ścieżce 5.1. Czyli poprawnie.
Tylko musisz przy filmie/muzyce 5.1 przełączyć się z trybu AllStereo, na DD/DTS.
Zresztą jak na pilocie wciśniesz "i", to widzisz co dostaje ampli i co potem Ty z tym zrobiłeś.

Edit:
Irlandczyk, pytaj tutaj, bo skrzynkę mam pełną i muszę usuwać co chwilę, a zaraz będę siedział na telefonie bez dostępu do pc.
Prosta sprawa, gdzie masz problem konkretnie?
 
Ostatnia edycja:
cytat
"Ja słucham sygnału stereo w stereo (czyli na 2 kolumnach), a jak chce stereo posłuchać na wszystkich kolumnach, to ich nie dubluje trybem "Allstereo", a załączam inne tryby, które symulują dżwięk wielokanałowy z sygnału stereo."

JAKIE TO NP SA TRYBY?

Dokładnie jak mówisz słucham głownie elektroniki house trance.
Przy tej muzie napewno double stero bedzie lepsze.Ale do filmu to juz wole osobne dzwieki na kazdy kanał/


Przy okazji jak juz tutaj piszemy to jaki kabel fo głosników mi mozecie zaproponować? 4mm 2,5mm miedz.Jakiej firmy szukac bo nieche hinczyka.
Oczywiscie przystepna cena
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie nie "Double stereo", czyli w przypadku Onkyo zwie się to "AllChannelStereo", a do elektronicznej któryś tryb upmixujący. To jest zupełnie coś innego. Ja z tego korzystam jak już chce mieć na wszystkich kolumnach dżwięk z sygnału stereo.

Może Ty tak wolisz, ale sprawdz w tym gatunku muzycznym właśnie upmix (czyli z stereo 2.0 do 5.1)
Na pilocie masz "Movie/TV" i obok "Music", jak sobie odpalisz muzykę elektroniczną i załączysz któryś z trybów wspomnianym przyciskiem na pilocie, to będą po kolei widoczne tryby upmixujące, wówczas z sygnału stereo (czyli 2 kanały) będziesz mógł odsłuchiwać tą muzykę na wszystkich kolumnach, ale nie o takim samym natężeniu dżwięku (bo to nie będzie dublowanie), a będziesz miał różne efekty symulujące surround, ja osobiście z tego korzystam od czasu do czasu. Dżwięk lata po całym pokoju, ale na tyłach jest zupełnie co innego, co na frontach.
W muzyce elektronicznie się to sprawdza, a na niektórych kawałkach brzmi to 100x lepiej jak na typowym stereo.
Słuchając tak muzyki elektronicznej, często ma się wrażenie, jakby się oglądało dobry film 5.1

Natomiast już sam film 5.1, to zupełnie inna para kaloszy, tutaj już masz dedykowane niezależne kanały i tylko tak się ogląda. Na tym właśnie polega kino domowe.

Podsumowując, jak chcesz mieć zdublowany dżwięk, to masz opcje "allstereo" na pilocie.
Ja tego nie używam, bo wolę skorzystać z innych trybów. Sam musisz sprawdzić co Ci bardziej pasuje.
 
Ostatnia edycja:
Podsumowując, jak chcesz mieć zdublowany dżwięk, to masz opcje "allstereo" na pilocie.
Ja tego nie używam, bo wolę skorzystać z innych trybów. Sam musisz sprawdzić co Ci bardziej pasuje.[/QUOTE]

OBADAM JAK DZIAŁA SAMO STEREO + 2 TYLNIE POD SOUROUND
Myślę ze pod stereo wystarczy sam jeden komplet przodów.(np muzyka z spoty.. czy muzyka z satelity)
Yamahy vintage podłącze pod pod souround i będa dołaczały tylko podczas ogladania filmów.
Jeden przycisk info (i) zmnieniam ustawienia dźwieku zgadza się?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jest w Onkyo.

Ile masz konkretnie kolumn i ile chcesz podłączyć? 4 sztuki (4.0), 5 sztuk z centralnym (5.0), czy 5 sztuk z subem włącznie (5.1)?
 
Do góry