3m (jvc 47V80, 42V80, 37P80) ?

lukx

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam,
Prosze specow o porade czy warto scisnac troche pasa i zamiast 37P80 dolozyc i kupic jednak full hd 42V80 a moze i pojsc na calosc i 47V80? Maksymalna odleglosc z jakiej bede ogladac to 3m. Tylko prosze nie wspominac o plazmach lub innych modelach bo na to juz si ezedycdowalem i nie chce mieszac. Tylko prosze o konkretne rady w sprawie wielkosci. Jak przeszukiwalem forum to napotkalem na posta w ktorym jeden z czlonkow klubu pisal ze na takie 3metry to nei ma sensu brac nic wiekszego niz 37, 40 cali. Czy sie z tym wiekszosc zgadza? Niestey nie mam mozliwosci obadania organoleptycznie (przeznetacja w domu itp itd) gdyz mieszkam za granica i i tak ustrzelenie tych modeli ktore podalem graniczylo z cudem. Z tego co widzialem to 42V ma juz clear motion II wiec chyab lepiej. Plus za stroanch usa sa juz jakies modele 42X itp a nawet 37X z niby clear motion II ( czy to po prostu inne nazewnictwo na usa?)
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
lukx napisał:
Witam,
Prosze specow o porade czy warto scisnac troche pasa i zamiast 37P80 dolozyc i kupic jednak full hd 42V80 a moze i pojsc na calosc i 47V80? Maksymalna odleglosc z jakiej bede ogladac to 3m. Tylko prosze nie wspominac o plazmach lub innych modelach bo na to juz si ezedycdowalem i nie chce mieszac. Tylko prosze o konkretne rady w sprawie wielkosci. Jak przeszukiwalem forum to napotkalem na posta w ktorym jeden z czlonkow klubu pisal ze na takie 3metry to nei ma sensu brac nic wiekszego niz 37, 40 cali. Czy sie z tym wiekszosc zgadza? Niestey nie mam mozliwosci obadania organoleptycznie (przeznetacja w domu itp itd) gdyz mieszkam za granica i i tak ustrzelenie tych modeli ktore podalem graniczylo z cudem. Z tego co widzialem to 42V ma juz clear motion II wiec chyab lepiej. Plus za stroanch usa sa juz jakies modele 42X itp a nawet 37X z niby clear motion II ( czy to po prostu inne nazewnictwo na usa?)
Co do wielkosci powiem tak: miałem 37'' przy 3,5m .Teraz mam 42'' i przez pierwszy tydzien wydawał sie troche duzy i oczy mnie bolały ale teraz chyba jak bede zmieniał to wezme 46 lub 47''
 

jacek.ok66

New member
Z 3 m etrow to nawet 37' bedzie widac pikseloze...Ja 32; ogladam dopiero przy 2,5 metra i to jeden z lepszych modeli na rynku. Zauwazylem, ze ludzie kupuja juz nie dla jakosci obrazu ale dla wielkosci ekranu. Nie ma sily....Przy 3 metrach nawet 37' przy sygnale SD to bedzie fatalnie, a jezeli ktos napisze, ze to nie prawda to tylo oszukuje samego siebie. Mam tez w domu 40' i ogladamy z minimum 4 metrow, bo dopiero wowczas ostrosc i szczegoly sa bardzo dobre....
 

mosca

New member
Mam 37P80 i oglądam z 2 - 2,5 metra. Nie widze żadnej pikselozy. Mam n telewizje i odbiór jest doskonały. Jeżeli masz 3 m do telewizora i trochę więcej pieniędzy do wydania to nawet się nie zastanawiaj i bierz 42v80. Sam zobaczysz - po tygodniu oglądania jeszcze stwierdzisz, że jest już za mały.
 

jacek.ok66

New member
Jezeli wy z 3 metrow ogladacie 42 cale przy sygnale SD i piszecie, ze jest bardzo dobrze to za przeproszeniem macie problemy ze wzrokiem...Gdybys przy 3 metrach obok postawil nawet znacznie slabszy model 32' to obraz bylby powalajaco lepszy jesli chodzi o ostrosc, szczegoly i kolory. Nie ma takiej mozliowsci aby przy SD z 3m i LCD 42' obraz byl dobry. To nie ta technologia.I bez znaczenia czy z platformy cyfrowej czy z kablowki. Nie ma tez znaczenia cy ten 42 cale bedzie za 4 tys czy za 8 tys zl, bo wad paneli LCD nie da sie wyeliminowac. To kompletna bzdura i wmawianie sobie, ze jest bardzo dobrze. To mania posiadania wielkosci obrazu pobila juz zdrowy rozsadek. Ja mam w domu 3 LCD. Najstarszy, bo roczny 40' JVC 40S70. Ogladamy z 4 metrow. 42' JVC G80 w drugim pomieszczeniu dopiero powyzej 4,5 metrow ma doskonale ostry obraz. Teaz kupilem sobie do sypialni Philipsa 32 9632D i dopiero od 2,5 metra brak wad technologii LCD. Porady , ze im wiekszy LCD tym lepszy sa chyba dla ludzi z jakimis kompleksami wielkosci. Dla niektorych liczy sie nie jakosc tylko mania posiadania.
 

lukx

Klub HDTV.com.pl
vip
ok a jesli tez mi zlaezy na dobrym nei tylko obrazie z satelity ale tez filmy dvd hd? To chyba jednak lepiej cos wiekszego. Mysle z eejdnak wskocze na 42" . Z porownania 42" do 47" jest napisane ze 42" ma Response Rate (ms) 8 kiedy 47' ma 10" tylko Contrast 47 ma lepszy bo 5000 do 3500.
Hmm...Chyba jednak racjonalniej byloby kupic 42:

tutaj jest porownianie specyfikacji:

http://www.jvc.pl/compare.php?ids[]=LT-47V80BU&ids[]=LT-42V80BU&ids[]=LT-37P80BU
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Zaczne od tego, że mani wielkości nie mam a i wzrok jak na razie nie szwankuje, dziekuje za troskę. Co do wielkosci tv przy tej samej odległości to Cie rozczaruje jeszce bardziej bo miałem 37jvc S60 i te twoje "wady" paneli lcd było widac bardziej przy nim niz przy 42'' toshibie x3000. Jesli natomioast piszesz ze wraz z odlegoscia widzisz wiecej szczegółów to niestety ty masz problem ze wzrokiem a dokładnie jestes dalekowidzem. Idąc tym tokiem rozumowania polecam lcd 14'' wtedy zobaczysz najwiecej szczegółow. pozdrawiam
 

jacek.ok66

New member
Poswiecilem troche czasu i zrobilem maly test. Mozna go zobacyc tutaj:

http://doomhost.com/~jacek66/photo/

A dla kolegii wyzej. Ja mam doskonaly wzrok i to z odleglosci minimalnej i z daleka. Moze moj wzrok jest bardziej wyczulony fotograficznie, gdyz od 30 lat zajmuje sie fotografia i niezwykle przywiazuje uwage do rozdzielczosci, ostrosci, kolorow i jakosci. W kilka miut potrafie posegregowac identycznych kilkanascie zdjec z roznych labow fotograficznych co dla wielu ludzi jest nie do odroznienia. I z doswiadczen z otoczenia osob, ktore posiadaja LCD i zachwycaja sie jakoscia obrazu przy 42' przy 3 metrach widze, ze oni maja powazne problemy ze wzrokiem. Co gorsze te problemy beda sie powiekszac wlasnie przez ogladanie tak kiepskiego obrazu z tak bliskiej odleglosci. Oko bowiem bardziej sie meczy jesli ostrzenie obrazu jest wadliwe. I nie a co sie sprzeczac. Kazdemu radze postawic na jakosc obrazu a nie na wielkosc. Pozdrawiam
 

jacek.ok66

New member
Dokladnie....Wzrok trzeba oszczedzac....

A jeszcze jeden test. Czy jak patrzysz na swoj ekran 42 calowy z odleglosci 3 metrow a nastepnie z 4,5 metra to jest on tak samo dobry czy z tej dalszej znacznie lepszy? Jesli nie ma roznicy lub jest taka minimalna znaczy, ze juz czas na wizyte u okulisty...W zasadzie powinno sie dobierac LCD do wzroku, tak jak odpowiednie szkla do okularow.Bo kazde oko ma pewna percepcje widzenia szczegoow. I to nie jest jakis zart czy drwina. W swojej praktyce fotograficznej mialem doczynienia z fotografiami nawet mocno poruszonymi, zamazanymi itp i ludzie mowili, ze sa bardzo dobre i nie odrozniali od tych doskonalych technicznie. To sa wlasnie wady wzroku.....
 

jery--

New member
Bez reklam
Witam.

Też interesuję się tematem odległość a przekątna i mam pytanie do Jacek.ok66.
W tej chwili mam TV LCD 32" i oglądam go z prawie 3 metrów. Wszstko było OK do momentu gdy oglądałem tylko SD z Cyfry+. Zmieniłem sprzęt A/V (ampli ze skalerem, Cyfra HD) i zacząłem zastanawiać się nad większym TV. Teraz aby zaobserwować poprawę obrazu upskalowanego lub HD muszę trochę podejść do telewizora. Z trzech metrów różnica jest dla mnie niezauważalna lub w najlepszym wypadku minimalna. Dodam że mam wadę wzroku i noszę okulary korekcyjne, to tak dla jasności ;).
Jest jeszcze taka kwestia że większość stacji nadaje obraz w formacie 4/3
a wtedy przekątna się zmiejsza. Ja nie lubię oglądać obrazu 4/3 rozciągniętego na cały ekran (taki pokazałeś w swoim teście), lub z obciętymi fragmętami. Obraz SD z laterboxem też można oglądać na dużym TV z czarnymi krawędziami z każdej strony i zasada odległości dla SD jest zachowana. A do HD 42" przy trzech metrach chyba nie jest za dużo. Korzystamy wtedy z całego ekranu:). Przeciez te telewizory do tego są przeznaczone i przy zakupie też trzeba brać pod uwagę że jak nie teraz to może za rok będziemy mieć jakiś źródło HD i wtedy co, zakup nowego TV ? Jak napisałem teraz mam taki problem.
Co sądzisz o takim podejściu do zakupu ?
Pozdrawiam
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
jacek.ok66 napisał:
Dokladnie....Wzrok trzeba oszczedzac....

A jeszcze jeden test. Czy jak patrzysz na swoj ekran 42 calowy z odleglosci 3 metrow a nastepnie z 4,5 metra to jest on tak samo dobry czy z tej dalszej znacznie lepszy? ...
Trudno mi odpowiedziec bo 4,5m to juz bym musiał wyjśc na balkon ;)
 

jacek.ok66

New member
Ja z SD odbieram w zasadzie obraz upskalowany po HDMI z N-ki i to na kazdym z LCD jakie mam w domu. Inna sprawa jak sobie z tym poradzilem...:D Przez krotki czas mialem pociagniety 15 metrowy kabel audio-video i jakosc obrazu byla kiepska. Ale mam do 40-ki podlaczony tez tuner Polsatu Cyfrowego (poza N-ka) i jest podlaczony przez dobry kabel EURO i jest calkiem ok. Najlepiej odbiera TVN oraz Polsat. Ale jak wyzej. Wazna jest odleglosc. Nawet obraz z Discovery HD czy N-Sport przy 40' z 1 metra nie jest tak dobry jak z 3 metrow, a to przeciez obraz High Definition. Inna sprawa, ze ja nie mam Full HD, a tylko Ready HD. Owszem kupuje sie przyszlosc. Tylko, ze ta przyszlosc teraz strasznie szybko sie zmienia technologicznie i za 5 lat Twoj LCD jezeli nie zepsuje sie na amen to i tak okaze sie uz przestarzaly. Dletego z tym wybieganiem w przyszlosc bylbym ostrozny i raczej zyl dniem dzisiejzym i kupowal to co obecnie sie najlepiej sprawdza, a nie to co bedzie za 5 lat. Ceny leca na leb na szyje i za 5 lat takie odbiorniki beda pewnie kilka razy tansze i sobie kupisz nowszy. Zreszta nie wytrzymasz jak wyjdzie cos super rewolucyjnego o znacznie lepszym obrazie. Stwierdzisz, ze na tym LCD kupionym dzis za 5 tys zl nie da sie juz ogladac tego czy innego...Nie ma co sobie wiec zawracac glowy co bedzie. Dzis 99% ogladamy w SD i kupujemy taki LCD na ktorym to zrodlo sygnalu wydaje nam sie najlepsze. I nie patrzymy, ze sasiad kupil 46 cali do sypialni, bo w tej technice przy tym sygnale to co jest wieksze jest drozej za gorzej.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Witajcie.
Na stronie francuskiej o LCD wyczytałem onegdaj o zasadzie stosowanej przy technologi LCD , ekran ten jest ekranem pracującym o określonej strukturze obrazu - bo taka jest technologia LCD na tą chwilę.
Zasada stosunkowo prosta , mówiąca o zachowaniu minimalnej odległości ze żródeł o gorszej jakości wyjściowej lub rozdzielczości 576 lini podawanej na ekran HD.
Nalęży zachować odległość 4 przekątnych ekranu , w przybliżeniu wygląda to tak :

-ekran 20" - odległość zalecana 2,03 m
-ekran 26" - odległość zalecana 2,64 m
-ekran 32" - odległość zalecana 3,25 m
-ekran 37" - odległość zalecana 3,75 m
-ekran 40" - odległość zalecana 4,06 m
-ekran 42" - odległość zalecana 4,26 m

Czyli można całkowicie się zgodzić z Jackiem i jego obserwacjami.
Oczywiście każdy może kupić ekran jaki chce ale pewne parametry obrazu są podstawą do określenia jakości i nie mogą być zmieniane.
Jeżeli jednak ktoś twierdzi że ogląda obraz podawany z SD na tv 42" z 2,5 m i jest to dobry obraz to nie ma punktu odniesienia i jego tezy nie mogą być miarodajne dla tych co chcą zakupić tv LCD i nie wiedzą jaką wielkość wybrać.
Powyższe odnosi się do sygnałów SD.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
No dobra to sie robi powoli meczace niedowiarki dlatego i ja zrobiłem test. Zdjęcia sa zrobione z 2m !!! Powtarzam z 2m !!! Telewizor to toshiba 42x3000 czyli 2 cale wiekszy niz twój. I teraz prosze żebys sie ustosunkował do swojej wypowiedzi
jacek.ok66:
"Nie ma takiej mozliowsci aby przy SD z 3m i LCD 42' obraz byl dobry. To nie ta technologia.I bez znaczenia czy z platformy cyfrowej czy z kablowki. Nie ma tez znaczenia cy ten 42 cale bedzie za 4 tys czy za 8 tys zl, bo wad paneli LCD nie da sie wyeliminowac. To kompletna bzdura i wmawianie sobie, ze jest bardzo dobrze. To mania posiadania wielkosci obrazu pobila juz zdrowy rozsadek.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/68daeb169b04f983.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c3875b23de92aaf4.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/555f1302655a7702.html

Musisz mieć swiadomość, że zawsze znajdzie sie tv co radzi sobie lepiej ze słabym sygnałem SD niż twój i nie mówie tego złośliwie.

Do Robertus 64
Na jakiej podstawie twierdzisz ze tezy osób co maja 42'' i mowia ze obraz moze byc dobry sa niemiarodajne ? Zanim skrytykujesz kogos to zastanów sie czy czasem sam bzdur nie piszesz.


P.S
NIestety zdjęcia sa zrobione prostym kompaktem przez laika, wiec możecie mi wierzyc ze obraz jest w rzeczywistości jeszcze lepszy
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Ostatnio miałem na testach 47" i oglądałem sygnał z anteny pokojowej z 2,5m i obraz był ok. Czasy gdzie trzeba było oddalać się na 5 m od TV już dawno minęły.
 

jacek.ok66

New member
Nie bede sie powtarzal. Dla jednego dobre jest rozmazane, nieostre dla innego to jest nie do przyjecia. NIE ma kompletnie takiego odbiornika LCD gdzie obraz z SD przy 42' z 2,5 metra bedzie dobry. Ta technologia na to nie pozwala. Oszukiwanie samego siebie. Widze, ze istnieje mania wielkosci i niech kazdy ma to co jest dla niego lepsze....Pozdrawiam
 

jacek.ok66

New member
Tomek Koko napisał:
No dobra to sie robi powoli meczace niedowiarki dlatego i ja zrobiłem test. Zdjęcia sa zrobione z 2m !!! Powtarzam z 2m !!! Telewizor to toshiba 42x3000 czyli 2 cale wiekszy niz twój. I teraz prosze żebys sie ustosunkował do swojej wypowiedzi​


jacek.ok66:
"Nie ma takiej mozliowsci aby przy SD z 3m i LCD 42' obraz byl dobry. To nie ta technologia.I bez znaczenia czy z platformy cyfrowej czy z kablowki. Nie ma tez znaczenia cy ten 42 cale bedzie za 4 tys czy za 8 tys zl, bo wad paneli LCD nie da sie wyeliminowac. To kompletna bzdura i wmawianie sobie, ze jest bardzo dobrze. To mania posiadania wielkosci obrazu pobila juz zdrowy rozsadek.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/68daeb169b04f983.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c3875b23de92aaf4.html


Musisz mieć swiadomość, że zawsze znajdzie sie tv co radzi sobie lepiej ze słabym sygnałem SD niż twój i nie mówie tego złośliwie.​

Do Robertus 64
Na jakiej podstawie twierdzisz ze tezy osób co maja 42'' i mowia ze obraz moze byc dobry sa niemiarodajne ? Zanim skrytykujesz kogos to zastanów sie czy czasem sam bzdur nie piszesz.​


P.S
NIestety zdjęcia sa zrobione prostym kompaktem przez laika, wiec możecie mi wierzyc ze obraz jest w rzeczywistości jeszcze lepszy​

Troche tu przeklamales, pewnie nieswiadomie kolego.Po pierwsze zamiesc zdjecia z mniejsza kompresja a nie 5oox 375 pikseli...:D Po drugie jaka byla ogniskowa aparatu?. Ja akurat znam ten model Toshiby, bo moj sasiad ja kupil i odbiera C+ i z tej odleglosci co piszesz to tam jest kasza a nie obraz, wiec widocznie ty masz jakis inny sygnal SD....
 
Ostatnia edycja:

Tomek Koko

New member
Bez reklam
jacek.ok66 napisał:
Troche tu przeklamales, pewnie nieswiadomie kolego.Po pierwsze zamiesc zdjecia z mniejsza kompresja a nie 5oox 375 pikseli...:D Po drugie jaka byla ogniskowa aparatu?. Ja akurat znam ten model Toshiby, bo moj sasiad ja kupil i odbiera C+ i z tej odleglosci co piszesz to tam jest kasza a nie obraz, wiec widocznie ty masz jakis inny sygnal SD....
Nie wiem co masz na mysli mowiac o przeklamaniu ale jak tak sie mamy bawic to ja tez moge powiedziec ze ty oszukales prezentujac swoje zdjecia:). Chyba nie o to chodzi zeby sie tu oczerniac jak nie potrafimy sie przyznac do bledu.Na fotografii sie nie znam i nie wiem jakiej uzylem ogniskowej. Zdjecie zrobilem zwyklym sony w15 w rozdzielczosci 1m. Użylem tez zoomu zeby przyblizyc obraz bo z 2 m tv byl za maly w kadrze .Syganł jaki mam to N-ka.A sasiadowi widac potrzebna jest kalibracja lub zmiana platformy.
 
Do góry