3LCD czy DLP do salonu

aqus11

New member
Witam
Przymierzam sie do zakupy projektora używanego z olx. Troszkę się rozeznałem ale zastanawiam się nad Benq W1070 ktory jest DLP lub epsonem eh-tw xxxx ktore są 3LCD. Która technologia jest lepsza do oglądania na ekranie projekcyjnym/szarej ścianie w pokoju gdzie obraz będzie rzucany z odległości około 3-4m. Która też ewentualnie jest łatwiejsza przy wymianie lampy i ogolnie łatwiejsza do utrzymania przy życiu. Dodam na koniec że koniecznie musi być technologia lense shift ponieważ projektor będzie stał obok kanapy a nie przed lub wisiał pod sufitem. Chcę się zmieścić tak max do 1500zł dlatego wybrałem tego typu projektory. Pzdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie kwoty - to wżniejsze jest otrzymać model który ma krótszą historię pracy.
 

mr_roba

Member
Ja ostatnio sprzedałem 10 letniego Benq W770-ST. Projektor nadal dzielnie służy. Nigdy nic się nie zepsuło. Tylko lampę raz na rok wymieniałem lampę - kupowaną na ALI. U mnie projektor chodził średnio 5-6 godzin dziennie. Oczywiście raz w roku go rozkręcałem i czyściłem bo kurz to zmora projektorów. Sprzedałem tylko dlatego, ze przeszedłem na 4K - kupiłem Optome UHD35sTX.
Ogólnie polecam projektory z krótkim rzutem. Z 2,5 metra mam obraz 4m x 2m :).
 
Do góry