3D TV do 3500zł

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4,5x4
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 3m-3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4 osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? tylko na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? świeci popołudniu przez 3h
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Super jakość obrazu HD oraz dobre 3D,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? HD z Bluray oraz kablówka
10.Jakie urządzenia ? Bluray, amplituner
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie ma to znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sportowe
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - nie wykluczam
16.Preferencje co do marki ? Brak
17.Preferencje co do wielkości ? 46-47
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Kiepskie działanie wifi
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? bez znaczenia
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500 zł.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Które lepsze ?

Generalnie szukam czegoś, na czym można przyjemnie obejrzeć***piłkę nożną w FHD, odpalić film w bluerayu albo podłączyć dysk/pendrive'a z mkv/h264 plus może od święta konsolę i jakąś fifę. Nasłuchałem się,że ambilight w phillpisach jest bardzo fajne,ale w tej cenie to pełnego (3 lub 4 strony ) nie dostanę i czy warto na to patrzeć w tym wypadku ?
 
Dzięki za odpowiedź. Do plazmy jakoś nie jestem przekonany, poczytałem o Philipsie i prawie się***zakochałem,ale lekko zastopowała mnie cena. Ograniczony jestem do sklepów w Poznaniu, w których mogę wziąć towar na raty 10x0%, a w euro ten TV kosztuje 4k. Do 3,5k mam Sharpa albo Panasonica - czy warto dopłacać 600-700 zł do Philipsa ?
 

psiaja

Member
też się "kochałem" w Philipsach, szczególnie w modelu PFL7008 (wygląd, ambi, opinie o b.d dźwięku [jak na taki płaski TV], dobrym obrazie)..
Jak będziesz miał cierpliwość do "fochów" jego pracy, do wolnego menu, długiego włączania się telewizora i częstego wyjmowania wtyczki z gniazdka, to bierz.. ja takowej cierpliwości do sprzętu nie posiadam
 
też się "kochałem" w Philipsach, szczególnie w modelu PFL7008 (wygląd, ambi, opinie o b.d dźwięku [jak na taki płaski TV], dobrym obrazie)..
Jak będziesz miał cierpliwość do "fochów" jego pracy, do wolnego menu, długiego włączania się telewizora i częstego wyjmowania wtyczki z gniazdka, to bierz.. ja takowej cierpliwości do sprzętu nie posiadam


O nie :D Cierpliwości nie mam :) Więc zostaje Sharp albo Panasonic. Przejdę się do sklepu i zobaczę jak się prezentują. Rozumiem też,że takie LG,Samsunga czy Toshibe to sobie odpuścić?
 

asked

New member
Ja mam Samsunga 6640 ale porównując obraz ze Sharpem gdzie masz 4 luminofor (żółty) brałbym sharpa.
Mam panasonica w drugim pokoju i szczerze obraz nie powala a smart nawet nie ma prawa nawet leżeć koło tego z Samsunga.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A mam jeszcze jedno pytanie - bo tak dumam i dumam czy to 3D mi do szczęścia faktycznie potrzebne - czy rezygnując z 3D otrzymam TV z lepszym obrazem 2D w tej samej cenie ?
 
Mea culpa - bez bicia się przyznaję - głupi byłem - plazma Panasonica mnie urzekła. Do tego w euro namierzyłem jeszcze Sony KDL-50W685A - całkiem przyjemne wrażenie sprawiał -co o nim możecie powiedzieć? Albo zmiana wielkości - lg-55 la620s - cena do przełknięcia
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy, że w Philipsie będzie korzystać z jednej aplikacji w jednym czasie i wszystko działa bez zarzutów.
W wysokich modelach i tak 3 D jest czy chcesz czy nie. Traktuj to jako gadżet.
 
Hej, pozwolę sobie odkopać,bo niestety budżet mi zmalał - do około 2,5k i w tej cenie znalazłem

Philips 46PFL4508H
Toshiba 46TL939
SAMSUNG UE46F6320

Z tych trzech Tośka najtańsza, a samsung ma najwięcej funkcji społecznościowych... Ale liczy się jakość obrazu i nie wiem, który będzie z tej trójki najlepszy ? A może wszystkie będą miały podobną jakość i patrzeć na SMART TV ?
 

prezy

New member
Bez reklam
Z kablówką mogą być jaja ale z FHD + smart to ten Sam sobie spokojnie poradzi. Philips tez fajny jeżeli chodzi o jakośc obrazu, ale szybkosć jego pracy i smart może Cię trochę rozczarować. Tośkę bym odpuścił bardzo ta firma mnie rozczarowała ale może to tylko moje zdanie.
 
Padło na Samsung UE46F6400 - tańszy od F6320 w euro, a do tego wygląda lepiej jeśli chodzi o funkcje poprawy obrazu i funkcje dodatkowe.

Philips odpadł,bo zauważyłem,że nie dają okularów, a kupno pary to wydatek 300 zł,więc robi się cena jak za Samsunga, a ten ma lepsze Smart TV

Dzięki za pomoc wszystkim ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego powinieneś brać albo Panasonica 47ET60 , albo Philipsa 47PFL 5008 .
Tu masz okulary pasywne w komplecie. Do Samsunga okulary aktywne więc też kilkaset złotych zakup.
 
Dlatego powinieneś brać albo Panasonica 47ET60 , albo Philipsa 47PFL 5008 .
Tu masz okulary pasywne w komplecie. Do Samsunga okulary aktywne więc też kilkaset złotych zakup.

Ale do samsunga dają okulary ;) 2 sztuki. I samsung ma aktywne 3D, a miałem okazję patrzeć na aktywne i pasywne i aktywne podoba mi się zdecydowanie bardziej niż pasywne. Podane przez Ciebie kiki modele są fajne,ale to już 3k, a u mnie niestety 2,5-2,6k to max.

Za 2599 jest F6320, a jak odkryłem na stronie samsunga i tutaj na forum - różnice między nimi to brak dotykowego pilota (przeżyję) i brak zaawansowanego trybu sportowego - również przeżyję. O sterowaniu głosem nie wspominam,bo to nie bajer dla mnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja kieruję się zawsze w pierwszej kolejności jakością obrazu bo inne rzeczy zawsze możesz dokupić.
 
Tu masz okulary pasywne w komplecie. Do Samsunga okulary aktywne więc też kilkaset złotych zakup.
Na czym polega różnica między trybem pasywnym i aktywnym w 3D?
Rozumiem, że okulary do trybu aktywnego są droższe niż do pasywnego?
Proszę o nakierowanie mnie na informacje na ten temat.
 
Do góry