3D SBS, Full HD 3D, jak to jest

_slawek_

Member
Często czytam, że na telewizorach które nie mają FullHD 3D jest słabsze 3D niż na tv z FullHD 3D.
Mam kilka filmów (plików, nie płyt BluRay) i prawie wszystkie oprócz jednego mają format SBS o rozdzielczości 1920x1080.
A więc jeśli dobrze rozumiem już sam materiał źródłowy nie jest FullHD 3D.
Czy rzeczywiście taki film będzie gorzej wyglądał na tv bez FullHD 3D ? (głównie chodzi mi o technologię pasywną)

Jeszcze jedno pytanie, mam jeden film SBS o rozdzielczości 3840x1080 tylko mój odtwarzacz Pioneer BDP-160 nie chce go odtworzyć, twierdząc że jest za duża rozdzielczość.
Czy wasze tv odtwarzają materiał z taką rozdzielczością, czy tylko 1920x1080 ?

Zaznaczam, że nie posiadam tv 3D, a stoję przed jego zakupem i chciałem dowiedzieć się coś o 3D.
 

tdx

New member
Bez reklam
Tak tylko jest inna kwestia HTaB czyli 1920x1080 w 3D aktywnym to dla każdego oka 1920x540 i skalowane do 1920x1080

2 lata temu samsung wypuścił modele D6xxx gdzie w aktywnym 3D obraz wyglądał tak....

263.jpg


Była z tym straszna akcja bo na pudełku była informacja że TV jest Full HD3D, wiec Ci co nie chcieli tego tak zostawić wywalczyli wyższy model D7

Teraz sony W8xxB też obniża rozdzielczość a na stronie producenta jest info że to Full HD3D
 

kajfux

New member
Posiadam dwa samsungi f6400 i 6500, na nich spokojnie obejrzysz materiał full hd 3d posiadając odpowiedni plik z obrazu płyty umieszczony na dysku USB, działa to również na serii es model 8000, zostało to sprawdzone i opisane w moim temacie na konkurencyjnym forum, na tym też o tym pisałem ale jakoś nie było zainteresowania.
Obraz wyświetlany jest wtedy jak z odtwarzacza BD, każda klatka pełne full hd.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Do góry