3D posiadam i używam czy posiadam i zapominam?

micmus

Member
Bez reklam
Moje pytanie kieruje głównie do posiadaczy telewizorów 3D zwłaszcza w bardzo przyjaznej technologii dla użytkownika PASYWNEJ.

Z jednej strony 3D to cały czas tylko gadżet ale...

1. Jak często użytkownicy posiadający funkcje 3D w TV z niej korzystają ?
2. Czy kupując kolejny TV patrzyłbyś wogóle, aby posiadał tą funkcję czy też nie ?
3. Jeśli korzystasz z tej technologii to jest to pasywne czy aktywne 3D?


Uważam, że odpowiedzi na te pytania praktycznych posiadaczy byłyby bardzo ważne dla przyszłych nabywców TV w tym mnie :)

Wiem, ze były już rozmowy o 3D, ale trochę brakuje jednoznacznych odpowiedzi większej ilości użytkowników w stylu: tak mam 3D okulary leżą i się kurzą nieużywane lub mam pasywne całkiem przydatne czasem korzystam.

Z góry dzięki
Michał

P.S. Miała tu być ankieta, która byłaby by przydatna, ale nie wyszło heh
 
Ostatnia edycja:

tojamarcin

New member
Podstawowy problem tego czy ktoś korzysta czy nie to dostepność filmów 3d. Ja jestem maniakiem 3d i tygodniowo ogladam min. 2 filmy 3d i jestem bardzo zadowolony z efektów i przyjemności ogladania takich filmów. I np. mam 2 znajomych którzy również posiadają tv 3d ale gdyby nie to że ja dostarczam im cały czas filmy to nawet by nie wyjeli okularów z pudełek. Wiec jak ktoś ma tv z 3d ale nie ma filmów to nie oglada - a jak ma się cały czas dostep do filmów to sie ogląda.

Wiele osób nie wie skąd brać filmy ewentualnie skąd sciągnąć, wbrew pozorom to nie taka łatwa sprawa - i myślę że tu leży problem - częstość ogladania filmów 3d jest wprost proporcjonalna do tego ile sie tych filmów posiada :) ( tv aktywny) ;)
 

tojamarcin

New member
odp.
Co do dostępności to faktycznie jest straszny lipton
tu dyskusja na ten temat:
http://www.hdtv.com.pl/forum/blu-ray/27565-filmy-blu-ray-w-polskich-wypozyczalniach-13.html


to znaczy dostęp do filmów jest ale tylko sciagajac z neta - wtedy ma się dostęp do wszystkich produkcji 3d a jest ich trochę już i pojawiają sie jak grzyby po deszczu , tutaj jest dość ciekawa lista z tym co już wyszło i co jest planowane w najblizszych miesiacach
Lista filmów 3D
85% obejrzałem więc dostęp jest ale niestety tylko sciągając z neta badz kupując ale kogo na to stać ;)

1. 2-3 filmy w tyg
2. Tak!
3. Aktywne 3D
 
Ostatnia edycja:

micmus

Member
Bez reklam
O robi się całkiem ciekawie i daje pewne spojrzenie, że 3D staje się przydatnym "gadżetem". Treści 3D z roku na rok mimo wszystko będzie więcej. O dostęp do tych treści się nie martwię - poradzę sobie. Zobaczymy co inni jeszcze napiszą.
 
Ostatnia edycja:

barteknowack

New member
Bez reklam
Posiadam pasywnego LG, używam jak najbardziej - trailery z YouTube, zdjęcia od siorki (ma tel. z 3D) itp. Filmy ok 2 w tyg. Okulary się nie kurzą, korzystamy z nich rodzinnie (choć częściej ja sam), rodzice czasem nawet obejrzą coś w konwersji 2D>3D :)
Gdybym kupował kolejny TV, oczywiście musiałby on mieć 3D, na 90% byłoby to też 3D pasywne.
 

jacek375

New member
1. Co najmniej raz na tydzień (film, internet, n-ka, konwersja 2d-3d)
2. Nie inaczej jak TAK
3. Aktywna i żadna inna
 

bluray

Banned
1. raz na pół roku bo nie ma co oglądać
2. passywne 3D ale 4k no i OLED TV (23 maja polska premiera !!!)
3. mam aktyw ale wolę passywne, zdecydowanie. Należę do tych co po 20 min mają serdecznie dość aktywnego 3D

- Generalnie uważam, że fotki 3D są najciekwaszą opcją w temacie.
 

Gollum

New member
podejdę do tematu inaczej - jako pracownik sklepu z telewizorami

zasadniczym problemem rzeczywiście jest dostępność materiału oraz jego cena. Jeśli założymy, że koszt napędu bluray to minimum 300zł, a koszt oryginalnego filmu to ~100zł zdajemy sobie sprawę, że nie jest to zabawa na każdą kieszeń. Jeśli do tego założymy, że materiały 3d to przeważnie:
- bajki
- przyrodnicze
- s-f/horror - inaczej mówiąc filmy dla koneserów, a nie dla mas, to ponownie mamy dramat.
pozostałe pozycje to filmy wypuszczane na fali popularności Avatara, który ów technologię rozsławił. Dochodzimy do pytania: czy statystyczny Polak znajdzie wśród tych materiałów coś dla siebie? Jeśli ów statystycznym Polakiem jest Kowalski, który 8-10h siedzi w robocie, a wracając wieczorem i siadając przed telewizorem stać go jedynie na wiadomości i 2 polskie serialiki, to 3d nie jest dla niego, bo:
- nie ma czasu na oglądanie nic więcej
- gustuje w czymś zupełnie innym
- raczej wiąże koniec z końcem pracując długo i nie stać go na zakup filmów, które nie są w obrębie jego zainteresowań.

Tyle teoria.
Praktyka jest inna.
Jako sprzedawca widzę klientów, którzy:
1) szukają małego tv
2) szukają taniego tv
3) szukają dużego tv
4) nie wiedzą czego szukają

@1 - dla nich nie jest 3d, bo mały = tani, bo mały przeważnie nie ma 3d, bo mały = minimalne zapotrzebowanie na nowości
@2 - dla nich nie jest 3d, bo tańszy jest tv bez 3d niż z 3d
@3 - dla nich może być 3d, pod warunkiem, że duży 3d nie będzie np. najtańszą plazmą 50" z hdready oraz to, że duży tv, to przeważnie tv, który posiada opcję 3d
@4 - target do wybadania

Jeśli optymistycznie przyjmiemy, że grupa 3 i 4 to ewentualni nabywcy 3d z takich lub innych powodów, to pozostaje im tylko uświadomić skąd brać 3d:
- konwersja 2d -> 3d - najbiedniejsza opcja, nie ukrywajmy, że oglądanie M jak M, Teleexpress, Szpilek... z konwersją nie sprawi, że będą lepsze merytorycznie jak i nie sprawi, że poczujemy pełnię 3d
- płyty 3d - bogatsi kupią BD oraz filmy choćby z alledrogo i poczują to. pytanie tylko znów: czy ich gusta pokryją się z tym co jest sprzedawane, ile można takich filmów kupić i ile można ich obejrzeć
- piraty 3d - dla chcącego nic trudnego. jeśli pominiemy sumienie, to można z internetu wyciągnać niezłą kolekcję. sam siedzę na zamkniętych forach i wiem, że jeśli coś w 3d wyszło na płycie, to jest już w necie. to nie problem ściągnąć (pomijając sumienie i prędkość łącza). O ile oczywiście wiemy skąd i jak (co mimo stereotypów typu Polak = Pirat, nie jest takie oczywiste).

Co zatem mamy?
myślę, że ciągle nieliczną grupę posiadaczy tv 3d, którą stać lub która potrafi zdobyć materiał. Nie każdy posiadacz tv3d podłączy pod niego komputer, by z niego puszczać filmy 3d. tylko niewielka część z tych potrafiących go podłączyć będzie kojarzyło strony bit-hdtv itp. a jeszcze mniej z nich będzie potrafiła znaleźć na nich 3d-content.

Ciągle niewielu polaków stać na kolekcjonowanie oryginałów po 100zł.

kwestia 3d pasywne vs. aktywne to inna sprawa.
wiele osób najpierw wybiera markę i model, a potem dopiero pyta jakie on ma 3d. wielu boi się LG, bo słyszało, że pasywne 3d jest gorsze. Wielu gdzieś tam słyszało, że aktywne może powodować problemy zdrowotne. Gdy jednak kupią któryś z tych tv to znów powróci problem skąd brać filmy, a wielu bierze tv3d tylko dlatego, że to 3d tam jest, choć jak twierdzą "przecież i tak nic w 3d nie jest nadawane".

Reasumując:
1) sam mam zamiar kupić tv3d
2) sam zastanawiam się czy kupić plazmę z aktywnymi (które trochę przyciemniają), czy leda lg z pasywnymi (taniej i łatwiej, choć trochę inaczej). klient nie będzie w stanie podjąć decyzji w sklepie. w 5-10minut ciężko jest sprawdzić, czy pasywne jest lepsze od aktywnego i odwrotnie
3) zakup będzie podyktowany tym, że mam nadzieję, że 3d jednak jakoś się tutaj upowszechni i że lepiej mieć tv z 3d niż za rok zastanawiać się, czy nie warto było dodać kilka stówek by mieć tą funkcję na w razie w.
Tak też mówimy klientom. Świadomy klient wie, czego chce. Niestety (a może i dla świadomych dobrze) nieświadomych jest więcej.
4) zakładam też, że wiele z filmów 3d będzie obejrzanych raz, może dwa, bo z tego co do tej pory się pojawiło w 3d wiele produkcji to komercyjny szit, bez jakiejkolwiek głębi przekazu.
 
Do góry