3D pasywne kontra 3D aktywne , kto zginie a kto przetrwa ?

play007

New member
Bez reklam
zostają soczewki lub okulary 3D nałozone na korekcyjne. To też argument, dzieki ktoremu uchowałem się bez 3D. Stanowczo poczekam na bezokularowe 3D jesli w ogole jest mi to porzebne.

Mam okulary 3d aktywne nałożone na korekcyjne.I da się z tym żyć.3D bez okularów dobre jakościowo nie będzie prędko....dlatego wolę takie jakie jest niż żadne.Bo czekać można w nieskończoność.
 

Elemenar

New member
Soczewki nie każdy może zakładać oraz nie każdy chce :p, a zakładanie okularów na okulary nie jest zbyt fajne, próbowałem :p
 

play007

New member
Bez reklam
Soczewki nie każdy może zakładać oraz nie każdy chce :p, a zakładanie okularów na okulary nie jest zbyt fajne, próbowałem :p

Czyli jak nie jest fajne dla Ciebie zakładanie okularów na okulary to jesteś zmuszony zrezygnować z 3D.Ja nie żałuję - są już firmy jak Sony które mają lekkie modele aktywnych okularów w formie nakładek na okulary lecznicze i wtedy dyskomfortu nie ma w ogóle.
Okulary Sony BKM-31G
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wiem, tez mam wade. Niby nie wieleką. Normalnie nie nosze, ale do telewizji zawsze bo inaczej mam SD zamias HD :) Soczewki kiedyś na studiach - rewelacja. Teraz chyba mam zdeformowaną rogówkę, bo żadne mi nie leżą, a z okularami dobrze wiesz. W kinie to jeszcze, sa zazwyczaj na tyle duże, ze nakładają się na korekcyjne, ale te domowe to już raczej kiepsko.
 

andreas2012

New member
"3D pasywne kontra 3D aktywne , kto zginie a kto przetrwa ? "

zginie 3D z okularow, przetrwa 3D bez okularow a jak nie wyjdzie alternatywy na 3D z okularami to 3D nie przetrwa
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nintendo 3ds robi na mnie wieksze wrazenie, nie trzeba miec okularow, efekt jakis jest, a z perpektywy czasu wolalbym cos takiego w tv jak zakladanie okularow za kazdym razem. Ot, do takiego luznego ogladania jak znalazl, troche dopracowac i moglo by byc od biedy. Przynajmniej do czasu jak rynek doswiadczy faktycznie dopieszczone 3d (w perfekcyjnej jakosci bez okularow).
 
Ostatnia edycja:

banker_2

New member
Oczywiście to wróżenie z fusów, ale skoro kazdy może być wróżką... :)
Moim zdaniem 3d pasywne zdominuje rynek i tak się dzieje już teraz. Powód to komfort i koszty - 3D aktywne ma tylko jedną przewagę, full HD tego trybu, ale każdy kto zetknął się w praktyce z oglądaniem LG Cinema z odl. 2-2,5 m (a nie 0.5 m w sklepie), czyli typowym oglądaniu w mieszkaniu, wie, że ta "ułomność" jest pomijalna w praktyce.
3D aktywne pozostanie obecne wyłącznie w plaźmie z braku innej alternatywy, ale będzie słabo wspierane.
3D bez okularów nie wróżę żadnych istotnych sukcesów na rynku - nawet jeśli jakies odbiorniki pojawią się w końcu w sprzedaży, ceny ze 2-3 lata będa na tyle zaporowe, że 3D pasywne bedzie technologią dominującą. Układ sił moze zmienić jedynie jakiś przełomowy technologicznie patent, ale do tego musiałby być niezwykle tani wdrożenia - na taką sytuację nic nie wskazuje.
 

Frytejro

New member
Odkop roku robie :D gdzie te pasy sa ? o mam aktywne 3d, ale zmieniam telewizor i tam jest pasywne. Kiedys kupiłem LG pasywne i ten sam material nawet lepiej imho wygladal na lg niż na aktywnym Samsungu, ale pasow nie zauwazylem.. gdize tego szukac by zobaczyć ta wade i zastanowić się czy mi przeszkadza?
 
Do góry