3D na PS3 i brak dżwięku po HDMI

jery--

New member
Bez reklam
Kupiłem nowy TV który ma przy okazji pasywne 3D. Włączam sobie dzisiaj CoD Black Ops a tu wyskakuje mi tryb 3D. Nawet nie wiedziałem że ta gra ma ten tryb... Wszystko fajnie tylko po przejściu konsoli w 3D zanika mi dźwięk na ampli. Amplituner to Yamaha 1800 bez obsługi 3D, ale 3D z PS3 przechodzi przez nią i TV to wykrywa. Konsola to Fat 80 GB.

Czy stara PS3 nie wypuszcza równocześnie obrazu 3D i dźwięku po HDMI, czy to wina amplitunera?
Po powrocie do 2D dźwięk wraca.
Wcześniej nie interesowałem się tym tematem i samym 3D więc nie natknąłem się na taki problem.

pozdrawiam
 

JackS.

New member
Bez reklam
Kupiłem nowy TV który ma przy okazji pasywne 3D. Włączam sobie dzisiaj CoD Black Ops a tu wyskakuje mi tryb 3D. Nawet nie wiedziałem że ta gra ma ten tryb... Wszystko fajnie tylko po przejściu konsoli w 3D zanika mi dźwięk na ampli. Amplituner to Yamaha 1800 bez obsługi 3D, ale 3D z PS3 przechodzi przez nią i TV to wykrywa. Konsola to Fat 80 GB.

Czy stara PS3 nie wypuszcza równocześnie obrazu 3D i dźwięku po HDMI, czy to wina amplitunera?
Po powrocie do 2D dźwięk wraca.
Wcześniej nie interesowałem się tym tematem i samym 3D więc nie natknąłem się na taki problem.

Wina amplitunera. Jak po HDMI idzie transmisja w 3D, to nawet nie próbuje dekodować fonii, bo mu się wydaje, że nic tam nie leci - po prostu nie rozumie formatu. Ale i tak ta Yamaha zachowuje się super - większość podłączonych amplitunerów standardu 1.3 blokuje w ogóle możliwość przesyłania 3D do telewizora.
 
Ostatnia edycja:

jery--

New member
Bez reklam
Czyli pozostaje wyście optyczne w PS3 ? I ewentualnie nSpliter o który już pytałem w innym wątku i pisałeś że się sprawdzi.

Dzięki JackS
 

JackS.

New member
Bez reklam
Czyli pozostaje wyście optyczne w PS3 ? I ewentualnie nSpliter o który już pytałem w innym wątku i pisałeś że się sprawdzi.

Dzięki JackS
Zacznij od podłączenia kabla optycznego. Nie wiem tylko czy da się tak ustawić ten amplituner, aby przepuszczając sygnał HDMI, dźwięk brał z optyka.
 

jery--

New member
Bez reklam
W tym ampli się da, dźwięk mogę przyporządkować z dowolnego wejścia analogowego, czy cyfrowego.

Jeszcze raz dzięki za rady :)
 

jery--

New member
Bez reklam
Updete zmienił tyle że dźwięk się pojawił w telewizorze przy bezpośrednim połączeniu konsola -> HDMI -> TV, przedtem też nie było, więc upewniłem się że to ampli blokuje audio w trybie 3D tak ja przypuszczał JackS.
Teraz pytanie czy nSpliter potrafi wysłać jednym wyjściem do TV wideo i audio, a drugim wyjściem do ampli samo audio żeby już nie mieszać amplitunerowi tym 3D?

pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Update 3.70 ma załatwić HD formaty dźwięku przy 3D także raczej w Twoim przypadku nic to nie da.

Pozdrawiam,
 
Do góry