3D na leżąco

idący_obok

New member
Witam

Mam dylemat i proszę o radę mianowicie chodzi mi o oglądanie 3D na leżąca (tylko)
mam kanapę przed telewizorem i nie ma miejsca na fotel więc oglądam wieczorem
i tylko na leżąco z odległości 3m.
Jestem na etapie zmiany TV i kusi mnie by nowy telewizorek miał 3D
jednak rozmawiając w sklepach słyszę rożne opinie a i w sieci tez jest wiele opinii:

np.LG "Widzowie mogą zrelaksować się przed telewizorem w dowolnych pozycjach, komfortowo położyć na kanapie bez potrzeby siedzenia na wprost ekranu, co jest potrzebne w przypadku aktywnej technologii 3D…"

zaraz ktoś potem to komentuje:
"Oczywiście nie jest to prawda, ponieważ technologia aktywna nie wymaga siedzenia na wprost ekranu..itd"

Więc może ktoś mi poradzi z praktyki czy 3D (max40") z na leżąco z odległości 3m
ma sens i jak tak to ku jakiej technologi się skłaniać w tym przypadku pasywnej czy aktywnej
 

TechnoDream

New member
Posiadam TV LG 3D 42 i mam podobną odległośc miedzy TV a siedzeniem jak Ty i czy siedzę czy leże nie robi to żadnej różnicy ważne jest żeby TV znajdował się na wprost ciebie, bo już gorzej z 3D jest wtedy kiedy ogląda się go z boku :)
 

rodrigos

New member
po primo
co do lezenia przed tv ja mam 51 aktywny i żadna pozycja nieprzeszkadza w ogladaniu z dołu z boku .z tym ze 40 cali jest zdecydowanie za mały na taka,odległosc co podałes by w pełni odczuc efekty 3d
ja ogladam z odległosci 2 metrów
dopiero wtedy jest efekt z dalszej tez jest ale niema fajerwerków
optymalna odległosc to taka z której widzisz prawie tylko tv w okularach plus odpowiednie warunki otoczenia(ciemnośc) i 3d dopiero wtedy powala
smiesza mnie ludzie którzy chca ogladac 3d a słonce zagląda to pokoju i narzekają na migotanie i słaby obraz
czy w kinie widzieliscie kiedykolwiek projekcje przy zapalonym swieltle? nie bo nikt by tego ogladac niechciał
za bardzo w reklamy firm niewierz ze aktywne czy pasywne lepsze ,musisz sam sprawdzic co ci bardziej odpowiada i ważne (aktywne plazma czy led tu też duża róznica)
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam

Mam dylemat i proszę o radę mianowicie chodzi mi o oglądanie 3D na leżąca (tylko)
mam kanapę przed telewizorem i nie ma miejsca na fotel więc oglądam wieczorem
i tylko na leżąco z odległości 3m.
Jestem na etapie zmiany TV i kusi mnie by nowy telewizorek miał 3D
jednak rozmawiając w sklepach słyszę rożne opinie a i w sieci tez jest wiele opinii:

np.LG "Widzowie mogą zrelaksować się przed telewizorem w dowolnych pozycjach, komfortowo położyć na kanapie bez potrzeby siedzenia na wprost ekranu, co jest potrzebne w przypadku aktywnej technologii 3D…"

zaraz ktoś potem to komentuje:
"Oczywiście nie jest to prawda, ponieważ technologia aktywna nie wymaga siedzenia na wprost ekranu..itd"

Więc może ktoś mi poradzi z praktyki czy 3D (max40") z na leżąco z odległości 3m
ma sens i jak tak to ku jakiej technologi się skłaniać w tym przypadku pasywnej czy aktywnej
W obu przypadkach jest tak samo. Jeśli leżysz na plecach i oczy masz usytuowane równolegle do podłogi wszystko jest O.K. Jeśli leżysz na boku i oczy masz ułożone prostopadle do podłogi nie ma żadnego efektu 3D.
 

idący_obok

New member
Cytat:" z tym ze 40 cali jest zdecydowanie za mały na taka,odległość co podałeś by w pełni odczuć efekty 3d"

Czyli co z 3m myśleć o większym TV ?
bo mam to na co dzień działać z sygnałem z UPC a 3D jako dodatek.
(lecz może z czasem tego 3D będzie więcej)
a i jest to poddasze do oglądania mogę 100% zaciemnić
 

JackS.

New member
Bez reklam
Cytat:" z tym ze 40 cali jest zdecydowanie za mały na taka,odległość co podałeś by w pełni odczuć efekty 3d"

Czyli co z 3m myśleć o większym TV ?
bo mam to na co dzień działać z sygnałem z UPC a 3D jako dodatek.
(lecz może z czasem tego 3D będzie więcej)
a i jest to poddasze do oglądania mogę 100% zaciemnić

Większość producentów telewizorów 3D zaleca w instrukcjach obsługi aby oglądać obraz 3D z odległości równej trzem wysokościom ekranu telewizora. Przelicz sobie co to oznacza.
 

idący_obok

New member
Cytat:
"Większość producentów telewizorów 3D zaleca..... "
no tak ale czy ten sam przelicznik jest do zwykłego 2D (HD z UPC)?

Bo tak szybko pisząc: TV 42 cale
to wysokość: 635,7 mm

To ten TV powinien być do 3D wielki ?

Bo do 2D 42" z 3m to chyba max?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Cytat:
"Większość producentów telewizorów 3D zaleca..... "
no tak ale czy ten sam przelicznik jest do zwykłego 2D (HD z UPC)?

Bo tak szybko pisząc: TV 42 cale
to wysokość: 635,7 mm
Nie chodzi o wysokość obudowy telewizora, tylko o wysokość jego ekranu. Ekran, to to, co się świeci.

Jakby jego ekran miał 635,7 mm, to przekątna byłaby ponad 51". Tak wychodzi z twierdzenia Pitagorasa.
 
Ostatnia edycja:

fazer58

Member
Bez reklam
"nieprzeszkadza", "niema",,"niewierz"," nikt by tego ogladac niechciał" [/QUOTE]

Raczej,nikt by tego czytać nie chciał :)

Panowie,czy tak trudno jest napisać bez błędu?
 

rodrigos

New member
ok powiem inaczej, jeśli kwestia gotówki na większy tv niema znaczenia,bierz większy
napewno to potem docenisz ogladając 3d
i do frazera
:spam: tyle wnosisz swoim postem
 

Monkin

New member
Bez reklam
Rodrigos z całym szacunkiem , ale kol. Fazer58 prosi tylko o poprawne pisanie postów, co jest m.in. wyrazem szacunku dla tych, którzy czytają to forum.
Jak pójdziesz do pracy lub urzędu i napiszesz podanie z bykami, to również będziesz protestował, gdy zwrócą ci uwagę?...Wystarczy sobie włączyć tezaurus w kompie i po sprawie.:eek:k:
P.S. Właśnie poprawiłem swojego posta, gdyż popełniłem rażącą literówkę.
 
Ostatnia edycja:

lyskam

Klub HDTV.com.pl
vip
Wszyscy przedmówcy mają rację. Również odnośnie błędów w pisowni. Starajmy się (no chyba, że ktoś używa urządzenia online, która nie toleruje polskich znaków).
Co do TV 3D. Tak faktycznie jest, że efekt 3D jest najlepiej widoczny jeśli jesteś na tyle blisko ekranu, że (prawie) nie widzisz kontur (ramki) ekranu. Jeśli nie masz możliwości przybliżenia kanapy, fotela etc, to dla odległości 3m najbardziej optymalnym ekranem byłby 50 - 55'. Zrób sobie wycieczkę do sklepu rtv (najlepiej dużego) i zweryfikuj to na własne oczy. Zachęcam, to jedyna droga, żeby w pełni się przekonać.
Oglądanie 3D przy świetle padającym - czy to z góry, z boku, czy z tyłu wpływa negatywnie na odbiór efektów wizualnych 3D.
 

manyaky

New member
Ja stosunkowy komfort mam 2,5m przy 47'.

Przy czym za blisko do pasywnych 3DTV nie można się zbliżać, bo wtedy są zauważalne (ale nie żeby to okropnie przeszkadzało) braki w liniach.
'Na leżąco' to wszędzie będzie działało 3D dopóki głowa jest prosto. Jeśli ją przekrzywimy na lewo/prawo, to na aktywnym będzie ekran ciemny, a efekty na pasywnym będą raczej nijakie.

Jak dla mnie 40' na 3m to trochę za mało.
 

Pioneer1980

New member
"nieprzeszkadza", "niema",,"niewierz"," nikt by tego ogladac niechciał"

Raczej,nikt by tego czytać nie chciał :)

Panowie,czy tak trudno jest napisać bez błędu?[/QUOTE]

Wiesz to jest przerażające , ale mamy taką młodzież.Tak pisać? Tu nie chodzi o poprawne pisanie z wspomaganiem internetowym.To są błędy wynikające z niewiedzy .Ortografia jest zbyt trudna dla dzisiejszego pokolenia.Ja jak widzę takie wpisy na Allegro, na forum czy w korespondencji wszelakiej to się wstydzę za autora.Moim zdaniem takie osoby nie powinny być dopuszczone do wykonywania jakiejkolwiek pracy.Czytać, pisać oraz ćwiczyć.Matura z języka polskiego jest obowiązkowa.Trzy takie błędy i finish.Word i excell uczy bezmyślności.
Okazuje się że jednak trudno jest pisać jak i mówić poprawnie.To rażące braki w wychowaniu i edukacji, często nie do nadrobienia.Czego Jaś sie nie nauczy ,Jan umiał nie będzie.Tv kupisz za pieniądze - poprawnej polszczyzny nigdy.
 
Ostatnia edycja:

TechnoDream

New member
Gdy uruchamiam opcję 3D w TV producent TV umieścił informację taką jak
Aby efekt 3D był najlepszy usiądź 2 m od telewizora :) Taka informacja wyskakuje po naciśnięciu trybu 3D w TV LG, a jak to wygląda w praktyce?

To już chyba zależy od oglądanego materiału, niektóre filmy jakie próbowałem oglądać z bliskiej odległości wypadały słabo, a im dalej siadałem efekt 3D był lepszy i odwrotnie :)

Przede wszystkim do 3D musi być zaciemniony pokój a najlepiej żeby jedynym źródłem światła w pokoju był tylko TV tak aby nic poza nim Nam nie przeszkadzało.

Najlepszym rozwiązaniem jest TV na ścianie bez żadnych przedmiotów z boku, pamiętajmy o tym że oglądanie 3D to oszukiwanie mózgu i wzroku im więcej rzeczy kolo TV tym gorzej skupiamy wzrok na 3D, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest TV na ścianie bez zbędnych rzeczy po bokach które by nam przeszkadzały podczas oglądania + oglądanie w ciemnym pokoju, a najlepiej wieczorem :)
 
Ostatnia edycja:

rodrigos

New member
'Na leżąco' to wszędzie będzie działało 3D dopóki głowa jest prosto. Jeśli ją przekrzywimy na lewo/prawo, to na aktywnym będzie ekran ciemny, a efekty na pasywnym będą raczej nijakie.

musze tu zaprotestować
niewiem jak w innych aktywnych tv ,ale u mnie w 3d niema tego co powyzej zacytowane
moge oglądac pod duzym kątem z boków i z dołu leżąć na dywanie bo tv wisi na srodku ściany jak i leżac na boku na kanapie(tylko niewygodnie bo oprawki wbijają się w bok głowy)
i niema czegoś takiego jak ciemny obraz, zawsze wyrazny jest owszem patrząc z boku czy z dołu a nie na wprost jest efekt przesunięcia(inne szczegóły sie widzi patrząc na wprost a inne patrząc z boku)ale to w końcu 3D i obiekty są 3 wymiarowe
ok już się nie odzywam
mały błąd interpukcyjny a wykład życia dostałem za nie użycie spacji
 
Ostatnia edycja:
Do góry