3D jak to działa?????

kubush

New member
Witam
proszę o wyjaśnienie.Posiadam telewizor LG model 42LW5500.
Chciałem zobaczyć dziś program w 3D. na ekranie pojawiły się dwa takie same obrazy (ekran podzielony na pół). Po założeniu okularów bez zmian, no może ciut wyrażniejszy obraz? Jak to tak naprawdę działa??? Proszę o pomoc.
Pozdrawiam, kubush
 

klimu

New member
Włączasz program czy film w 3D SBS (side-by-side), wciskasz na pilocie odpowiedni przycisk od włączania funkcji 3D, wybiera opcję "2 obrazy obok siebie" lub coś w ten deseń (nie wiem jak dokładnie bo ja mam Samsunga), zakładasz i oglądasz:)
 

facet

Member
Bez reklam
Jak masz film obraz obok obrazu to włączasz menu 3D na pilocie i wybierasz to samo:)
jak wybierzesz to nie zapomnij tego zaakceptować OK:)
Zauważysz że tv scala Ci te 2 obrazy w jeden:) Zakładasz okulary i cieszysz się obrazem:)
 

kubush

New member
Witam ponownie
chyba juz wiem o co chodzi, ale chce sie upewnic.
Czy musi byc podłączony kabel HDMI aby odbierać filmy w 3D?To pewnie dla was śmieszne pytanie, ale mi dużo wyjaśni.
I jeszcze jedno. Czy taki kabel jest w zestawie z telewizorem czy trzeba go dokupić osobno?

Z gory WIELKIE DZIĘKI ZA POMOC!!!!!!
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam ponownie
chyba juz wiem o co chodzi, ale chce sie upewnic.
Czy musi byc podłączony kabel HDMI aby odbierać filmy w 3D?To pewnie dla was śmieszne pytanie, ale mi dużo wyjaśni.
I jeszcze jedno. Czy taki kabel jest w zestawie z telewizorem czy trzeba go dokupić osobno?

Z gory WIELKIE DZIĘKI ZA POMOC!!!!!!

Nie wiem jak na telewizorach LG, ale na Samsungach obraz 3D SBS nie musi być przesyłany przez HDMI. Wystarczy odbierać go z wejścia YPbPr (component) byle nie była na nim ustawiona rozdzielczość SD. Minimalna rozdzielczość dla 3D w Samsungach, to 720p.
 
Do góry