3D Full HD przez all share czy dysk zewnetrzny?

bulgar

New member
Witam.posiadam samsunga smart tv UE46ES8000S.
Moje pytania sa nastepujace..:
1Czy zeby byl obraz 3D trzeba miec odtwarzacza bluray czy wystarczy z komputera z programu all share wlaczac filmy.
2 Czy z dysku zewnetrzego podpietego do telewizora uzyska sie 3D full HD
3Czy router musi miec standart N czy wystarczy G aby odtwarzac 3D FULL HD
4Czy telewizor podlaczony do komputera jako monitor bedzie wyswietlal filmy 3D? Jesli tak to jest potrzebny jakis dodatkowy program czy wystarczy all player?
Jesli popelnilem jakies bledy to prosze o wyrozumialosc poniewaz to jest moj pierwszy post i jestem obcokrajowcem.

Telewizor normalnie przelacza sie w 3D okulary tez przelaczaja sie lecz nie widac tego efektu.W sklepie co kupowalem tv byl niesamowity efekt 3D.
Jakie rozwiazanie umozliwy najlepsze 3D?
Licze na pomoc.Pozdrawiam.
 

maybah

New member
Żeby z kompa poszło 3D musisz mieć odpowiednią kartę z funkcją stereoskopową i wyjściem HDMI 1.4a oraz odpowiedni kabel HDMI HIGH SPEED. Ja tak mam, ale kompa mam podłączonego pod projektor 3D. A programu jakiego używam to POWER DVD 10. Ten program nawet filmy 2D konwertuje na 3D.
Pozdrawiam.
 

Marian111a

New member
Problemy na codzień...

Witam.posiadam samsunga smart tv UE46ES8000S.
Moje pytania sa nastepujace..:
1Czy zeby byl obraz 3D trzeba miec odtwarzacza bluray czy wystarczy z komputera z programu all share wlaczac filmy.
2 Czy z dysku zewnetrzego podpietego do telewizora uzyska sie 3D full HD
3Czy router musi miec standart N czy wystarczy G aby odtwarzac 3D FULL HD
4Czy telewizor podlaczony do komputera jako monitor bedzie wyswietlal filmy 3D? Jesli tak to jest potrzebny jakis dodatkowy program czy wystarczy all player?
Jesli popelnilem jakies bledy to prosze o wyrozumialosc poniewaz to jest moj pierwszy post i jestem obcokrajowcem.

Telewizor normalnie przelacza sie w 3D okulary tez przelaczaja sie lecz nie widac tego efektu.W sklepie co kupowalem tv byl niesamowity efekt 3D.
Jakie rozwiazanie umozliwy najlepsze 3D?
Licze na pomoc.Pozdrawiam.
Nie ma lepszego rozwiązania jak płyta BL-R i odtwarzacz.
2 jesli z internetu filmy f.hd i jeszcze w dodatku 3D, to naprawdę musisz mieć internet "Rozroys", tylko z kablówki, minimum szybkość 70MB/s, jeszcze lepiej ok. 100. nie powinno być zacięć i czasu ładowania.
3. Jesli chcesz odtwarzać Full-hd 1080 (M2TS) z dysku zewn.USB, TO MUSISZ TO MIEĆ Z PAKOWANE NA DYSKU W MP4. Inne nie będą widoczne , bądź problemy.
4. Moja opinia ubieranie się w drogą kartę grafiki, przedział 1,5 do 2,5 tys. zł.(GTX-670- 680) to trzeba rozważyć by nie przesolić, a pleyer to DVD12
Wybór optymalny to odpowiednia platforma SAT, przemyślany i dopasowany pakiet z 3D, a jest już nawet 4godz. dziennie, nie podaję platformy bo mógł by mi ktoś zarzucić reklamę. Tuner SAT Z DYSKIEM. Uwaga! nic nie z kopiujesz na kompie, pliki kompatybilne tylko z tym tunerem.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Witam.posiadam samsunga smart tv UE46ES8000S.
Moje pytania sa nastepujace..:
1Czy zeby byl obraz 3D trzeba miec odtwarzacza bluray czy wystarczy z komputera z programu all share wlaczac filmy.
Materiały 3D można odtwarzać zarówno z:

  • odtwarzacza Blu-Ray
  • komputera przez HDMI (żaden mega-full-wypas-kabel nie jest potrzebny jak to sugeruje kolega z postu powyżej)
  • komputera przez DLNA
  • nośnika podłączonego przez port USB do telewizora
W tych dwóch ostatnich przypadkach nie udało mi się jak dotąd znaleźć sposobu na uzyskanie poprawnych napisów 3D, więc raczej do zastosowania w materiałach gdzie napisy nie będą potrzebne (np. koncerty lub dla osób znających języki).

2 Czy z dysku zewnetrzego podpietego do telewizora uzyska sie 3D full HD
Tak, z zastrzeżeniem z punktu 1.

3Czy router musi miec standart N czy wystarczy G aby odtwarzac 3D FULL HD
Teoretycznie G przy silnym sygnale może sobie dać radę z przesyłem (niech z 54Mbps zostanie połowa to mamy transfer na poziomie 27Mbps, a dobre mkv full HD rzadko przekraczają 15Mbps). W praktyce nie wygląda to tak różowo i nawet N 150Mbps czy 300Mbps niekoniecznie daje radę jeśli sygnał WiFi jest słaby. Poza tym ciężko dokopać się do informacji jakie możliwości ma karta w telewizorze. Najpewniejszym połączeniem jest oczywiście kabel Ethernet. I tu ciekawostka. Na moim telewizorze test prędkości łącza internetowego, uruchomiony na wbudowanej przeglądarce, nie przekroczył nigdy 8Mbps, podczas gdy ten sam test uruchamiany naprzemiennie z komputera, pokazuje pełną przepustowość łącza w okolicach 25Mbps.

4Czy telewizor podlaczony do komputera jako monitor bedzie wyswietlal filmy 3D? Jesli tak to jest potrzebny jakis dodatkowy program czy wystarczy all player?
Tak. Większość programów zrobi to poprawnie. Tu jedna zasada. Im mniej program "wnosi od siebie" tym lepiej. Strumień odtwarzany z pliku nie wymaga żadnych udoskonaleń ze strony oprogramowania, wręcz przeciwnie nie powinien nic zmieniać. Dobry przykładem takiego programu jest Media Player Classsic wchodzący w skład pakietu K-Lite Megapack.

Telewizor normalnie przelacza sie w 3D okulary tez przelaczaja sie lecz nie widac tego efektu.W sklepie co kupowalem tv byl niesamowity efekt 3D.
Jakie rozwiazanie umozliwy najlepsze 3D?
Nie napisałeś w której wersji podłączenia ten problem występuje. Jeśli jest to problem przy podłączeniu komputera kablem HDMI, to błąd leży w ustawieniach skalowania obrazu przez sterownik karty graficznej. Musi być wyłączone.

ps. Te historie z mega drogimi kartami graficznymi to oczywiście bzdura. Zwykły zintegrowany Intel GMA sobie poradzi. Oczywiście komputer nie może pochodzić z muzeum informatyki naturalnej.
 
Ostatnia edycja:

Kleofas11

Active member
Bez reklam
W sklepie co kupowalem tv byl niesamowity efekt 3D.

W sklepie puszczają demonstracyjne krótkie filmiki w 3D (robione przez poszczególnych producentów telewizorów 3D), gdzie różne rzeczy "wychodzą" z ekranu do ciebie i ich jakość video jest świetna.
W domu puszczając jakiś pełnometrażowy film fabularny lub dokumentalny w 3D efekty "wychodzenia przedmiotów z ekranu" są przeważnie mniej atrakcyjne i jest ich mniej.
Analogicznie w przypadku efektu "głębi" w 3D.
 
Do góry