3D ? Czy warto to kupic?

wrx

New member
Bez reklam
50VT30 - już wisi w redcoonie za 6599 PLN z dopiskiem dostępny za 3 tygodnie
Wiem, juz prawie wcisnalem "kupuje", ale ciagle sie lamie...
Mysle tez, ze jak TV bedzie dostepny, to sie zmieni cena na wyzsza, moze nawet znacznie.
Tak bylo w tym sklepie z jakas plazma LG.
 

racuh

Banned
ja bym poczekał... jak wyjdzie do sprzedaży do wtedy ceny raczej spadną ( mam nadzieje) bo chciałbym 50GT30 kupic ponizej 5 tys
 

lisek00

New member
Stało się :)
Od wczoraj jestem posiadaczem 50vt20. Zaznaczę że jeszcze nie skalibrowany. Sprawdzany na szybko z analogową kablówką Aster, ps3 i xtreamer.
Kablówka - Jakość jak na taki sygnał bardzo dobrze, mój stary Philips 7332 nie ma startu do jakości jaki daje ten tv.
ps3 - sprawdzałem z gt5 3d - wrażenia kosmiczne opisane częściowo w wątku o gt5.
xtreamer - tutaj szczerze mówiąc zbierałem szczękę z podłogi po włączeniu Harrego Pottera 1080p (taki wymóg córki :)). Szczerze mówiąc to różnica między vt20 i moim starym Philipsem jest taka sama jak wtedy gdy po raz pierwszy włączyłem sobie materiał hd na moim starym tv.

Oczywiście są też wady :). Powidoki przy gt5 jak najbardziej widoczne ale... tylko gdy mamy czarny ekran. Przy normalnym oglądaniu nie zauważyłem różnic. Buczenie czy może trafniej bzyczenie z odległości 1m troszkę słychać.
Nie zmienia to faktu że jestem bardzo zadowolony z zakupu. Najważniejsze to wiedzieć jakie są zalety i wady kupowanego sprzętu. Ja mogę szczerze polecić tą plazmę. W tej cenie max 5tys. ciężko o godnego konkurenta.
PS.
Wspomnę, że na początku nie interesowałem się 3d ale to co zobaczyłem gdy włączyłem fragment jakiejś bajki 3d - nie sądziłem że tak dobrze to wygląda choć wielkiego doświadczenia w oglądaniu 3d nie mam :)
 

lisek00

New member
masz możliwośc sprawdzenia poboru prądu przy normalnym użytkowaniu ? i przy oglądaniu materiału HD ?
Niestety w tej chwili nie bardzo mam czym zmierzyć.

A dlacz GT5 ma wplyw na powidoki? Przeciez tam jest malo statycznego obrazu.
Masz rację, ale ja lubię jeździć z kamerą na masce i gdy pojeździłem z 20min. białą corvettą można było się dopatrzyć delikatnych śladów ale tylko na czarnym ekranie. Nie były one widoczne przy normalnym przeglądaniu menu czy w garażu. Jak wiadomo czarny w tym tv jest jak smoła więc tym bardziej wszystkie szarości wyłażą i rzucają się po oczkach. Jak mówię zauważyłem je tylko gdy miałem czarny ekran z ładowaniem gry tuż po skończonym wyścigu. Poza tą przypadłością i delikatnym bzyczeniem nie mogę się do niczego przyczepić :)
 

wrx

New member
Bez reklam
Masz rację, ale ja lubię jeździć z kamerą na masce i gdy pojeździłem z 20min. białą corvettą można było się dopatrzyć delikatnych śladów ale tylko na czarnym ekranie. Nie były one widoczne przy normalnym przeglądaniu menu czy w garażu. Jak wiadomo czarny w tym tv jest jak smoła więc tym bardziej wszystkie szarości wyłażą i rzucają się po oczkach. Jak mówię zauważyłem je tylko gdy miałem czarny ekran z ładowaniem gry tuż po skończonym wyścigu. Poza tą przypadłością i delikatnym bzyczeniem nie mogę się do niczego przyczepić :)
No i znow mnie sie nie chce plazmy...

Też mocno myślałem o 50pz950 w cenie 5k. Ale jakoś nie mogłem się przełamać i robić za testera :) Chyba wolę sprawdzone rzeczy gdzie wszystko wiadomo co dobre a co kiepskie.
Panasonic VT20?
 

maruco

New member
a co myślicie to tym cinema 3D od LG, ma dawać opcję konwersji z 2d do 3d no i okulary, zwykle polaryzacyjne (na allegro mozna za 4 zeta kupic) do tego nie ma nieprzyjemnego efektu bólu głowy czy też oczu podczas ogladania 3D
 

lisek00

New member
No i znow mnie sie nie chce plazmy...

Skoro przypadłość tej technologii tak Cie odrzuca to raczej nie masz co szukać w plazmach.
Moim zdaniem lcd maja więcej wad o wiele bardziej irytujących niż sławetne powidoki :)

Panasonic VT20?

tak jest :)
Nie ma rzeczy idealnych. Ten tv też nie jest idealny i pewnie vt30 też nie będzie. Czy Kuro jest idealne - nie wiem nie sprawdzałem ponieważ jest poza moimi możliwościami a vt20 dla mnie mimo jego niedoskonałości jest najlepszym tv na jaki mogłem sobie pozwolić.
 

wrx

New member
Bez reklam
Skoro przypadłość tej technologii tak Cie odrzuca to raczej nie masz co szukać w plazmach.
Moim zdaniem lcd maja więcej wad o wiele bardziej irytujących niż sławetne powidoki :)
Demonizujesz...:mrgreen:



tak jest :)
Nie ma rzeczy idealnych. Ten tv też nie jest idealny i pewnie vt30 też nie będzie. Czy Kuro jest idealne - nie wiem nie sprawdzałem ponieważ jest poza moimi możliwościami a vt20 dla mnie mimo jego niedoskonałości jest najlepszym tv na jaki mogłem sobie pozwolić.
Mam wrazenie, ze cena/mozliwosci, to nie ma nic lepszego.
Szkoda, ze nie ma 52-55-60", a roznica do 65" jest kolosalna.:hmm:
 

lisek00

New member
Mam wrazenie, ze cena/mozliwosci, to nie ma nic lepszego.
Szkoda, ze nie ma 52-55-60", a roznica do 65" jest kolosalna.:hmm:
Pewnie że fajnie byłoby mieć coś większego, zwłaszcza do 3d :-D ale to już cena kosmiczna.
Dla mnie i tak skok jakościowy (jak i wielkościowy) z Philipsa 7332 na 50vt20 jest kolosalny. Co ciekawe żona na drugi dzień stwierdziła, że wcale nie jest taki wielki, i wygląda jakby był od dawna :p
 
Do góry