3d a roziar tv i odległość

dyzio55

New member
przymierzam się do zakupu TV 3d i mam kilka pytań
Odległość jaką mam od przyszłego tv to 2,5-3m .
Oglądać będę głównie wieczorem max 2-3 godz xbox ,filmy hd,itp.
Widziałem jeden tv w małym sklepie RTV model LG 55la740s i właśnie taki tv mam zamiar kupić,ale jest jeden problem stojąc blisko tv i zakładając okulary 3d widziałem obraz rozmazany (podwójny) dopiero z odległości około 3 m było OK

1) jaki rozmiar tv będzie pasował do mojej odległości
2) czy da się może w telewizorach z seri LA ustawić 3d żeby można było bliżej oglądać 3d i nie było rozdwojonego obrazu (ustawienie jakiejś paralaksy)
3) wstrzymać się z zakupem czy poczekać na pierwsze tv z 2014r

THX:)
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Przy przekątnej 50-55 cali i odległości do 3 m sprawdzi się tylko aktywne 3D. LG ma pasywne 3D co powoduje, że rozdzielczość pozioma jest dwa razy mniejsza. Dlatego widzisz pasy. Z pasywnym 3D z takiej odległości TV moze mieć maksymalnie 47 cali. Proponuję rozważyć.

Plazma PANSONIC P50GT60 - jeśli nie martwisz się wyższym zużyciem prądu
SONY 50W829
SAMSUNG 55F6500 lub 6770

Pozdrawiam
 

RAF1977

Banned
Weź aktywne 3d. Wtedy możesz siedzieć i metr od tv.
A rozmiar, im więcej tym lepiej.

Wysłane z mojego GT-I9300
 

sturek

New member
Dokładnie. Mam Panasa 55st60 (okulary aktywne) i jeśli chodzi o 3d to jest wprost przeciwnie, im bliżej tym lepszy efekt. Tak naprawdę, w moim przypadku 3d cieszy najbardziej przy odległości ok. 2 m, a z odległości 3,2m z jakiej oglądam standardowo, nie ma już tylu wrażeń, bo ekran wydaje się za mały dla 3d.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zeby 3D mialo sens, to trzeba siedziec max 1.5m przy 65", a Wy tu piszecie o 55" i 2-3m. Nie ma zabawy przy takiej odleglosci i caly sens 3d jest znikomy. Pomijajac juz fakt, ze 3d sie nudzi po kilku dniach.
 

RAF1977

Banned
Dokładnie chłopaki. Ale do tego trzeba aktywne 3d.
Ja mam 60" na 2.5m a jak się pochyłe do 1.5m to efekt jest wiele lepszy, czyli potrzebuje 80"do 3d ☺

Wysłane z mojego Nexus 7
 

dyzio55

New member
OK muszę zobaczyć na żywo . Bo raz jakiś rok temu miałem okulary 3d aktywne tak 5min i głowa mnie bolała (prezentacja w sklepie)
A co sądzicie o tv Samsung 55F6500 czy warto się nim zainteresować
 

mariocieszyn

New member
OK muszę zobaczyć na żywo . Bo raz jakiś rok temu miałem okulary 3d aktywne tak 5min i głowa mnie bolała (prezentacja w sklepie)
A co sądzicie o tv Samsung 55F6500 czy warto się nim zainteresować

Miałem tak samo oczy bolały po 5 min. i zastanawiałem się nad LG pasywnym 3D ale wg. mnie efekt jest o wiele gorszy, 3D jak by rozmyte nie wyraźne w moim uznaniu.
Zdecydowałem się na aktywne 3d i nie żałuje oczy nie bolą.
W sklepach obraz jest strasznie jasny i przejaskrawiony (tryb sklepowy).
Co do rozmiaru to im większy tym lepszy ja oglądam 55" z 2.8 m i jest już trochę za mały ;)
 

rodrigos

New member
witam
zasady do 3D wysokośc ekranu razy 2 i to jest optymalna odległośc do oglądania więc im większy tv tym lepiej kolejny temat to materiał 3d
minimum 12mb bitrate wszystkie kopie minihd i inne wynalazki można na starcie sobie darować im większa kompresja tym mniejsze wrażenia efektów
kolejna sprawa ,ciemnośc widzę ciemnośc jedynym zródłem światła jest tv
z LED model samsunga 6670 bardzo ciekawy jedyny mankament kąty widzenia góra dół to nie plazma że mozna się położyc pod nią i dalej wszystko widać stąd plazmy lepiej się w 3d sprawują i aktywne ,pasywne tylko w dzien lepiej się od aktywnych sprawują ale nie ta jakośc
ale to kazdy musi sam sprawdzic jaki typ 3d lezy i niewadzi oczom
można tak tv 3d i w grach wykorzystać sam poginam w crysisa i wrażenia wpychają w fotel jedyny mankament to w 720p 60kl a w 1080 tylko 25 a to za mało na dynamiczną grę
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pamiętaj że duża ilość 3D jest naprawdę szkodliwa.
Obie półkule mózgowe pracują z różnym opóźnieniem co nie jest normalne dla organizmu, gdyż normalnie współpracują w tym samym czasie.
Grozi to epilepsją. Dlatego masz wszędzie ostrzeżenia żebyś nie miał pretensji do producenta.
 
Do góry