3D 40-50cali

fula

New member
co polecacie? zalezy mi jak najbardziej na jakosci obrazu HD, i multimedialnosci

dzieki
cena do 3,5-4k


Idealną odległością dla obrazu HD 2D jest trzykrotność szerokości ekranu, dla 3D jest trzykrotność wysokości ekranu. Zalecane aby oczy osoby oglądającej były na tej samej wysokości ekranu.
 

Alkor

New member
Bez reklam
Witam!

Odległość 3 razy większa od szerokości ekranu dla obrazu HD???
Naprawdę zaskakująca informacja!

Sprawa była wyjaśniana wiele razy, ale widocznie jeszcze za mało.

Optymalna odległość oglądania obrazu o rozdzielczości 1920X1080 pikseli wynosi 1.8 X szerokość ekranu. Nie jest to liczba wzięta "z sufitu", tylko wynika z zależności wielkości piksela i rozdzielczości wzroku (1' kątowa).
Przy popularnej przekątnej 50" daje to odległość 2 m. W przypadku najwyższej jakości materiału 1080p z Blu-Ray sprawdza się bardzo dobrze w praktyce. Oczywiście, gdy źródłem jest tuner SAT HD 1080i można pójść na pewien kompromis i odsunąć się od ekranu. Ogólnie można przyjąć dla telewizorów FullHD zasadę - odległość jest dwukrotnie większa od szerokości ekranu.

Natomiast dla obrazu 3D w dominującej technologii migawkowej zalecenia są podobne, chociaż niektórzy sugerują jeszcze mniejsze odległości.
Zupełnie nie ma sensu siadać 3.5-4 m od telewizora 3D 50", technologia migawkowa nie działa wówczas dobrze, nieco lepiej sprawuje się technologia pasywna, ale ta ma inne znane wady.

Moje typy do 4000 zł:

2D - Panasonic 50G30.....3450 zł,
3D - Panasonic 50ST30...4000 zł,
Samsung 51D6900...3670 zł.

Pozdrawiam.
 

acess

New member
ok dzieki za opinie lecz kurde te Panasy są gołe bez wifi i okularow;/ echh

a druga sprawa, zeby nie zakladac nowego tematu.
to co zaproponujecie dla kolegi

on rowniez chce 3D plazme (badz dobry LED,LCD) aby czern byla spoko, bedzie uzywal najwiecej do enki HD
tak cena do niespełna 3k, 46-50cali

no chyba że bardzo dobra 40"
 

don111

Banned
kolega niech dołoży do Samsunga 51D6900 jak chce koniecznie 3d i dobry model z okularami (trzeba sprawdzić przed zakupem czy są w zestawie, nie wszystkie sklepy dają)
 

nseal

New member
Pozwolę sobie podpiąć się do tematu, bo chyba mam podobną kwestię. Szukam telewizora, który do czas aż kupię projektor (nastawiam się na HD20 i ekran MG) ma stać w pomieszczeniu, które przeznaczyłem na kino domowe. Potem wędruje do sypialni. 3D nie ma znaczenia.
Brałem pod uwagę (po dość długim wertowaniu forum i przejrzeniu testów Kiki'ego) typy:

1. Panasonic TX-P42GT30 (trochę mnie to buczenie intryguje)
2. Sharp LC40LE830E (zastanawiam się tylko czy 40" będzie ok)
3. Panasonic P42VT20E

a może jednak jakieś 46" bez 3D?

Docelowo:
odległość od ekranu ? 3,5m
jak słońce świeci w pokoju ? 2 okna od zachodu, tv na ścianie południowej, oświetlenie dość jasne
Jak duży jest pokój ? 16m2
jaki masz obecnie telewizor? Brak
jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy, przyroda, informacje trochę gram
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? raczej wieczorem
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? wolę bez
preferowana wielkość telewizora? 40'+
jakie urządzenia będą podłączone ? PS3, dekoder N (SD i HD), może player multimedialny
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? na wprost
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? byłoby miło mieć chociaż iplex/ipla itp
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? tak
ma mieć slot na karty SD ? obojętne
ma stać czy wisieć ? raczej stać
jaka klasa cenowa ? górna granica zdecydowane 3,5tys PLN
 
Ostatnia edycja:

nseal

New member
To za małe telewizory.
Powinieneś rozpoczynać od wielkości 46"

Tak właśnie zaczynam to widzieć po wizycie w RTV Euro AGD :(
Kiki, czy mógłbyś coś sensownego zasugerować, co zmieści się w tym przedziale cenowym?
LG 47LV570S? Nie jestem koneserem, po prostu szukam sensownej opcji do oglądania National Geographic HD czy Animal Planet HD i czasem jakiegoś DivX lub PS3 :)
Pozdrawiam

PS: Czy LG 47LW4500 jest w miarę ok? Nie bardzo mogłem się doszukać jakiś opinii na jego temat. Cenowo wypada w moich granicach, jest duży, jako bonus ma pasywny tryb 3D. Kiki, jedna z Twoich wypowiedzi sugerowała problem ze skalowaniem SD, czy w moim przypadku istotny (przy tych 3,5-4m)?
 
Ostatnia edycja:

nseal

New member
Ok, na polu boju pozostały mi telewizory:

SAMSUNG UE46D5500
Sharp LC-46LE810E
Sharp LC46LU630
oraz
LG 47LW4500

PDP nie uwzględniłem, bo jednak ten pokój jest dość jasny, zaś mimo iż kusiły mnie opinie nt. Panasonica 46G30 to kolejne mnie odstraszały (to buczenie itp).

Niestety 3,5 tys stanowi sufit, bo muszę mieć fvat do jednorazowego umorzenia, a tv jest słabo podzielny (inaczej byłbym skłonny wydać ze 3-4 stówki więcej)
Zatem, który z nich? Funkcje internetowe i czytanie txt załatwię za jakiś czas odtwarzaczem multimedialnym.
 

nseal

New member
Pojechałem do sklepu, spędziłem dwa dni na czytaniu forum... i chyba finalnie wybiorę inaczej: Panasonic 50G30. Zobaczymy... jest na dyle spory ze chyba zostanie w pomieszczeniu przeznaczonym na KD. A o TV do sypialni pomyślę znowu za jakiś czas :)
 
Do góry