39" dobry obraz

shishe

New member
Witam, noszę się z zamiarem zakupu nowego telewizora, mój obecny nadaje się jedynie do muzeum, ale widzę że to nie taka prosta sprawa :) Przeglądam to forum już 2 dni ale nadal nie jestem zdecydowany dlatego postanowiłem założyć własny temat.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4 x 4 m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? naprawdę różnie :) niech będzie że 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? raczej na wprost, ale wolałbym aby mial dobre kąty widzenia
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać, może w przyszłości go powiesze
6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku i wprost na niego
7. Jaki masz obecnie telewizor ? grat
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? jakość obrazu jest dla mnie najważniejsza
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfra +
10. Jakie urządzenia ? laptop z filmem
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? telewizor właściwie chodzi 8 godz. dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? ze względu na słońce chyba matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? wszystkiego po trochu
14. Czy zamierzasz serfować po internecie ? zdecydowanie nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Preferencje co do marki ? brak
17. Preferencje co do wielkości ? 39" ze wzgledu na rozmiar mebla w którym ma się znaleźć
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nie wiem
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? nie mam właściwie określonego maksimum, nie chciałbym tylko płacić za funkcje z których nie będę korzystał
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie

z góry dziękuje za podpowiedzi, ja już się strasznie pogubiłem z tymi telwizorami i nie wiem na co zwracać uwagę przy wyborze :/
 

krzychu63

New member
Sharp 39LE350. Bardzo dobre skalowanie kanałów SD i jak na tą klasę tv - bardzo dobre odwzorowanie czerni.
Wybrałem go właśnie ze względu na jakość obrazu i szerokość 89.8 cm. Miałem do dyspozycji tylko 90 cm.
 
Do góry