39-40 Samsung 40 H6500/H6700 czy Panasonic 39AS650

Nazgul09

New member
Witam.

Ostatnie podejscie do tematu kupna drugiego mniejszego tv.

1) Moje oczy nie znosza (poprostu mnie od tego bola) przyciec skokow czy innych objawow rwania sie obrazu. Naturalna płynnośc ruchu (najlepiej bez wspomagaczy) to podstawa. Dlatego matryca 100hz obowiazkowa.

2) 39-40 cali i zaden inny rozmiar chocby o 2-3 cale wiekszy nie wchodzi w gre, w nastepnym pokoju stoi plazma 50 cali.

3) Od kad pojawily sie plaskie tv katuje 3 plazme panasa wiec przynajmniej przyzwoita czern pozadana.

1. Odległość od ekranu? - mala, 1-2m
2. Tv bedzie stal czesciowo na tle okna z zasłonietymi zaluzjami
3. Jak duży jest pokój: - 10m^2;
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? - nc+ tylko HD, najczęściej sport i filmy
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Plazma Pansonic 50ST50
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? nc+ HD
11. Preferowana wielkość telewizora? - 39-40
12. Preferowana marka? - Samsung? Panasonic?
13. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? czasami, i czasami bedzie pracowal jako monitor do drugiego komputera ale to tylko czasami
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? - katy boczne rowniez chociaz bardzo znikome
17. Czy ważne jest WiFi? - tak;
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? przycinanie obrazu, słaba czern, ogolnie słaby nieostry obraz,
19. Czy chcesz surfować w Internecie z poziomu telewizora? - czasami (mniejsze znaczenie obok beda staly 2 kompy)
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , TvnPlayer? - czasami tak
22. Ma mieć 3D? - całkowicie zbedne - ale chce matryce tylko 100Hz
28. Ma stać czy wisieć? - szafka z ramieniem do powieszenia
29. Rozdzielczość: Full HD;
32. Sugerowana cena? - max 2700 zl

Najbardziej ciagnie mnie w kierunku :

Samsunga 40H6500 lub 40H6700 nie wiem czy warto dopłacać do H6700. Zacząłem sie tez zastanawiac na Panasoniciem 39AS650 ale nie widziłem go jeszcze na żywo a na forum pojawiło sie kilka uwag o micro przycinkach i skokach obrazu (jak dla mnie dramat) , 2 sprawa chyba jednak wolał bym uniknąć matrycy IPS. A600 wogole nie rozważam ze wzglegu na 50 Hz.

Ktoś może już porównywał Samsunga H6500 lub H6700 z Pansoniciem AS650 ?
 

ataman76

New member
Nie umiem nic powjedziec o Panasonicu ale posjadam tego samsunga h6700 i w scenach sportu spisuje sie ok, nic nie przycina. Najlepszy do scen dynamicznych bylby sony w905 ale jest 1000 zl drozszy i podobno mantrudnosci z odwzorowaniem barw.
 

tdx

New member
Bez reklam
jak już miał by być panasas to lepiej wybrać model AS640 na matrycy VA 100Hz w 40", bo 650 jest na IPS.

A jak nie to H65 w górę :D
 

tdx

New member
Bez reklam
VA czyli aktywne 3D i matryce 40/48/55 natywna 100Hz matryca reszta to samo co w 650 z tą różnicą że tunery T/T2/C brak TV Anywhere
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb Panasonic da sobie extra radę.
Masz natywne 100 Hz. Bardzo dobra płynność - sprawdzałem wczoraj na meczach czy się nie przycina. I to w różnych trybach i ustawieniach. W tej klasie nawet słabszy bitrate sygnału nie jest przeszkodą dla telewizora.
Masz pasywne 3D więc nie musisz się stresować o zdrowie.
Masz nowy Interfejs, personalizację ustawień.

AS640 - może być w jednej z sieci sprzedaży.
 

Nazgul09

New member
dzieki za info:)

Taki model jest w kilku sklepach internetowych (morele.net , mixmedia.pl, i-market) jeśli jest nie przeznaczony przez Panasonic Polska do sprzedaży w Polsce to co bedzie z gwarancją ?
 

Nazgul09

New member
w takim razie ten A640 nawet bardziej by mi odpowiadał niż A650: VA, 40 cali a tunerow dodatkowych nie potrzebuje - za to cena niższa o 300 zł tylko co z gwarancja ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie bardzo rozumiem - przecież 42"AS650 nie tylko ze jest 2" większy , lepiej wyposażony kosztuje dokładnie tyle samo to ma jeszcze kalibracje gratis i radyjko gratis.
Więc w czym problem ???
 

Nazgul09

New member
1) Pisałem na poczatku ma byc 39 lub 40 cali i ani milimetr wiekszy.
2) 650 ma matryce IPS podobno a 640 VA
3) 40 cali AS640 widze po 2.640zł a 39 cali AS650 okolo 3.000zł więc różnica sie pojawia, a to że jest lepiej wyposażony w tunery których i tak nie bede używał nie ma dla mnie znaczenia dlatego ten AS640 pasował by mi bardziej (bo jeśli mam kupowac za 3tys 39AS650 to już chyba wole samsunga).
 

Mariolite

New member
Nie wiem czy można zarzucić test z innego portalu ale Nazgulowi powinno coś wytłumaczyć na temat tego tv:
flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1402040248

Sam miałem już na 99% kupować 48H6400 ale teraz się poważnie zastanawiam, tylko cena trochę straszna ;D
 
Do góry