37PA50 czy 37PA60

Jerry1959

New member
panasonic 37PA60

Postanowiłem poniwnie odezwać się. Ponad dwa miesiące temu kupiłem panasa 37PA60, który po trzech godzinach od urucomienia zepsuł się. Oddałem do naprawy w serwisie panasonika w Szczecinie. Do dzisiaj go nie naprawili. Wielokrotnie do nich dzwoniłem i okazywało się, że nowy moduł jest sprowadzany z Osaki, przez Hamburg i Warszawę do Szczecina. Na ten moduł serwis czekał (ponoć) trzy tygodnie. Wreszcie w ubiegłym tygodniu prezes serwisu odpowiedział, że moduł dojechał i do poniedziałku ( tj. 14.08 ) nam przywiazą. W poniedziałem dzwonię zzniecierpliwiony i okazało się, że kierowca, któy miał przywieźć naprawiony telewizor miał wypadek. Serwis poprosił o zwłokę do środy( 16.08 ). W środę ponownie dzwonię do serwisu i okazało się, że dopiero dziś, czyli w środę, zaczęli naprawiać ten telewizor. Na moje stwierdzenie, że przecież w poniedziałek twierdzili, że jedynym problem to przywiezienie telewizora, okazało się nieprawdziwe. Facet z serwisu stwierdził, że nie może znaleźć usterki. Wydaje mi się, że jeśli serwis nie może uporać się z naprawą, powinien przystąpić do procedury u Panasonic Polska zamówienia nowego modelu. Szczeciński serwis daje przykład niekompetencji i lekceważy klienta. Niestety, moja radość z posiadania nowego sprzętu trwała dwa dni, zmartwienie - ponad dwa miesiące:sad::sad:. Czytam uważnie wypowiedzi uszczęsliwionych posiadaczy panasonika (czy to PA, czy PV), ale nigdzie nie zauważyłem, aby telewizor popsul się po 3 godzinach od uruchomiania (nie był jeszcze non stop użytkowany). Co dalej robić? Czekać aż w końcu naprawią (do świąt jeszcze daleko). Zatroskany.
 

Jerry1959

New member
W poprzednim spocie wystapiły nazamieżone przeze mnie usterki w datach. Powinno być - 14.08 i 16.08, zamiast "twarzyczek'.

edit dnc

Już poprawione!!!
 

Jerry1959

New member
Wreszcie skończyły się moje męki. Po dwóch miesiącach oczekiwania wreszcie telewizor naprawiony i zainstalowany. Zgodnie z radami z forum telewizor jest ustawiony w menu obrazu na normalny, kontrast ok.75%, jaskrawość, kolor i ostrość - 50%, jasność panelu - wyłączony. Oglądam telwizję i filmy na DVD. Jeśli chodzi o telewizję z kabla UPC jakość odbioru dobra, filmy DVD - bardzo dobra:cool:. Oglądam z ok. 3-4 m. Na razie jestem bardzo zadowalony. Oglądam kilka godzin dziennie. Problemów z "duszkami", czyli powidokami nie mam.
Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów.
 

Jerry1959

New member
Witam ponownie.
Wciąż drążę temat panasonika 37PA60, który posiadam naprawionego od końca sierpnia. Niedługo skończę "docieranie" telewizora. Mam pytanie, w jaki sposób najlepiej ustawić obraz, aby był najlepszy. Na razie mam ustawiony na tryb normalny. Kilkakrotnie próbowałem ustawiać obraz w trybie dynamicznym, ale próby zakończyły się efektami niezadawalającymi. Twarze zbyt "opalone", dalej zjeżdżanie koloru powodowały wejście na ustaiwenie czarno-białe. Czy ktoś mógłby doradzić najlepsze ustawienie obrazu. Czy lepiej oglądać w trybie normal, czy też w trybie dynamicznym (patrz: kwestia tzw. "duszków"). Przypominam, że mam sygnał z kablówki UPC. Nie zamierzam w niedalekiej (?) przyszłości korzystać z telewizji nowej generacji (szkoda, że potrzebna jest antena satelitarna. Na to nie godzi się moja żona, he, he). Tak więć pozostaje mi sygnał z kabla, którego jakość jest jaka jest, każdy wie.
Pozdrowienia dla wszystkich użytkowników panasoników. Wydaję mi się, że są najlepsze:grin:
 

Smartek

New member
Jerry1959 napisał:

Ustawienie parametrow obrazu to tylko i wylacznie wg. wlasnych upodoban.
Ja np. mam tryb normalny i suwaki wszystkie na polowe, procz kontrastu, ktory jest na 3/4.
Do tego balans bieli normalny.

Obraz bardzo ladny, duszkow brak - zobacz czy Ci to ustawienie odpowiada.
 

dnc

Moderator
VIP
Takie same ustawienia jakie obowiązuja dla 42PV60, obowiązuja tez dla Twojej plazmy Jerry1959. Dla zwykłej TV najlepszy jest tryb Normalny, dla filmów z DVD może byc kinowy. Natomiast dla HD można wypróbowac tryb dynamiczny. Przyczym trzeba sie przyzwyczaić do kolorów, gdyż w każdym trybie są ciut inne.
 

Smartek

New member
dnc napisał:
(...) Przyczym trzeba sie przyzwyczaić do kolorów, gdyż w każdym trybie są ciut inne.
Sa takie jak nazwy wskazuja ;-).. widac to golym okiem, ze np. dynamiczny znacznie rozni sie od normalnego (dynamiczny nie nadaje sie praktycznie do ogladania kablowki - jak pierwszy raz zobaczylem obraz w domu na UPC z tym ustawieniem to sie przerazilem).

Ciekaw jestem jak wygladaja mozliwosci ustawienia parametrow obrazu w plazmach innych firm? Wiecej/mniej opcji? Bardziej szczegolowe/mniej?
Fajnie jakby jakis uzytkownik plazmy LG/Pioneera/Samsunga sie wypowiedzial (tak, dla wiedzy).
 

Jerry1959

New member
Dzięki za cenne wskazówki. Ja również zauważyłem, że obrazu w trybie dynamicznym na kablówce nie da się oglądać. Kolory za ostre, a twarze ... za bardzo upieczone, mimo prób regulowania kontrastu, ostrości, jasności i koloru. Najlepiej ogląda się telewizję w trybie normalnym, chociaż są kanały, które mają kiepski obraz (np. zone europa, czy tv2).
 
Do góry