37LG5000 problem z S-Video - smuży

luka81krk

New member
Witam serdecznie! Od wczoraj jestem posiadaczem 37" LG 5000 i na razie testowałem go tylko przez kabel S-Video ( notebook Lenovo n200 z nVidia )

Zauważyłem :

1. brak możliwosci zmiany ustawien, obraz od razu zmienia sie na rozdzielczosc 1024x768, 60HZ na laptopie, obraz nie wyrazny na LCD, ale to jeszcze problemem nie jest :) nie zamierzam przeciez czytac PDFów czy serfowac :) Natomiast przy odtwarzaniu filmow ( DIVX ) oraz programem SUBedit, co zauważyłem.

a ) smużenie - przy ruchach postaci można stwierdzic smuzenie, obraz jakby zacinał sie i co gorsza tylko i wyłacznie na LCD, na notebooku działa płynne ?

* zatem wina kabla ? ustawień ?

b ) przy DVD ( odtwarzanym przez notebooka ) jest dokladnie to samo, jakby brak kodeka, jednak tylko i wyłącznie na LCD!

Może to wina oprogramowania rzucającego obraz ( clon ) na LCD ?

c ) ProEvoSoccer 09 - dokladnie to samo, przy szybkich akcjach , keidy obraz szybko zmienia sie, widac delikatne " zacinanie ".

Kable kupiłem w euro , komplet przejsciówej euro, s-video, taki mix pakiecik za 69 zł ( 5m ).

------

Prosze o rady, spostrzeżenia ? może ktoś miał podobny problem ?

w ustawieniach samego LCD ustawiałem praktycznie wszystko, wyglado to tak, jakby LCD nie radził sobie z odświeżaniem, za dawnych studenckich lat, kiedy kierowało sie na "gorsze rzutniki" czy CRT właśnie tak było - odświeżanie. Ale moze w tym przypadku, kiedy jest to automatyczne przekierowanie, problem jest gdzie indziej ?

Dziekuje za odpowiedzi.
 

sadybiakos

New member
Ja mam podpięty PC do 32LG7000 po S-Video
karta Nvidia ale nie sklonowany monitor tylko ustawiony na wykrywanie drugiego jako telewizor 1024x768 32 bit 25 Hz przez panel Nvidia
Obraz na TV przy dobrej kopi filmu można powiedzieć jak z DVD żadnych przycinek jedynie problem z serialami "ala" HD tam widać że nie wyrabia odświeżanie
Myślę że u ciebie to jest problem karty u mnie NV 8600 GTS

pozdrawiam sadybiakos
 

Abdel85

New member
a ja mam LG 37" 5000
Mam komputer podłączony przez DVI-HDMI, satelite przez HDMI oraz DVD przez component.
I obraz na każdym z tych łączy jest świetny.
Podłączałem DVD poprzez S-VIDEO i przyznaje że to złącze nie jest wysokich lotów.
Także polecam wszelkie kable od Component po HDMI,DVI ,D-Sub.
Na nich jest odczuwalna jakość. I nie ma żadnych smużeń etc.
 
Do góry