37LE5500 i odtwarzanie divx poprzez USB

Kolina

Member
Witam.

Ogolnie jestem zadowolony z tego TV aczkolwiek zaobserwowalem dziwne zachowanie przy ogladaniu filmow w divx z pendrivow czy tez dyskow zewn. (mam 3 peny i 2 hdd na ktorych sprawdzalem i wszedzie jest ten problem). Wszystko byloby dobrze oprocz jednej rzeczy a mianowicie odtwarzajac filmy zapisane w formacie divx (rozne filmy, rozne kodeki) bardzo czesto pojawia sie dziwna sytuacja a mianowicie po dynamicznej scenie wyswietlany obraz zaczyna "przycinac" i aby pozbyc sie tego efektu trzeba wyjsc z filmu i wlaczyc go jeszcze raz - po wybraniu opcji odtwarzania od tego samego miejsca film idzie dalej plynnie az do kolejnego przyciecia (rozne momenty) Tak jakby procesor nie wyrabial. Dokonalem dzisiaj sprawdzenia czy powyzszy problem z "przycinaniem" odtwarzania divxow wystepuje tylko w moim egzemplarzu TV czy tez w innych egzemplarzach.Sprawdzenia dokonalem na 2 innych egzemplarzach tego modelu TV (1 zakupiony przez moich rodzicow oraz drugi dostepny w sklepie sieci Saturn).W obydwu tych egzemplarzach powyzszy problem rowniez wystapil a wiec mozna sadzic, ze jest to problem dotyczacy wiekszej liczby egzemplarzy....Problem moze nie jest zbyt upierdliwy aczkolwiek jest denerwujacy. Dodam, iz pisalem do LG i odpowiedzieli, ze przeanalizuja problem....Czy tez zaobserwowaliscie cos takiego u siebie???
 

maciekpas

New member
Witam, również zauważyłem podobny problem, udało mi się zmniejszyć efekt "przycinania" wyłączyłem true motion i wszystkie inne możliwe efekty. Później sprawdzę dokładnie jak będę w domu czy taki sam problem występuje jak włącze film np. przez XBOXA i na pewno napiszę.
 

LUPO78

Banned
Witam, również zauważyłem podobny problem, udało mi się zmniejszyć efekt "przycinania" wyłączyłem true motion i wszystkie inne możliwe efekty. Później sprawdzę dokładnie jak będę w domu czy taki sam problem występuje jak włącze film np. przez XBOXA i na pewno napiszę.

w rozdzielczości hd?
 

Kolina

Member
Witajcie.
Zglosilem ten problem do LG poprzez formularz kontaktowy na ich stronie-dzwonili do mnie z wielkim zdziwieniem, ze jest to 1 sygnal o czyms takim. Bylem u kolegi w SATUR-nie i sprawdzilem na kolejnych egzemplarzach-jest to samo. Zauwazylem, ze po "przycieciu" wystarczy albo cofnac albo dac troche do przodu film. LG przyslal do mnie maila z zapytaniem czego oczekuje-odpisalem, ze aktualizacji oprogramowania. Napiszcie rowniez do LG info o tym problemie-W KUPIE SILA!!! Podaje link do strony z formularzem kontaktowym Wyślij wiadomość do Działu Obsługi Klienta firmy LG PS. Te filmy puszczane z pena przez dvd Fergusona D890 HX i przez kompa ida bez zadnego problemu wiec to raczej nie jest ich problem.
 

Kolina

Member
Hej.

Sample ida bez problemu-sam wycinalem klika z filmu i szly ok. Cale filmy juz nie-podaje komunikat "nieobslugiwany format audio". Podaj mi na siebie namiary (GG, mail to podesle Ci adresy do zassania filmow, ktore napewno u mnie nie ida). Pozdr.
 

maciekpas

New member
Witam,

Wysłałem również informacje do LG odnośnie problemu z zacinaniem filmów divx odtwarzanych z zewnętrznych dysków czy pendrivów. Zobaczymy co mi odpiszą.
 

xemo

New member
Witajcie.
Jestem nowym forumowiczem, ktory kupil ten TV miesiac temu - u mnie jest to samo :(
Czy nowy soft do TV niweluje ten problem, ma ktos moze ten soft dostepny tak abym mogl go zainstalowac z pena (nie mam TV podpietego do netu) a nigdzie na stronach nie moge go znaleść :( ???
 

maciekpas

New member
Witajcie.
Jestem nowym forumowiczem, ktory kupil ten TV miesiac temu - u mnie jest to samo :(

Nowy soft pozwala na odtwarzanie w filmach w formacie MP4 dzwieku skompresowanego do AAC, jednak przy divixach problem dalej występuje. Mam nadzieję, że LG nie zostawi swoich klientów, którzy im zaufali i kupili ten telewizor bez wsparcia, że problem szybko zostanie rozwiązany. Bo w przeciwnym razie by świadczyło by to tylko o tym, że nie dbają o klienta, A kto chce współpracować z kimś takim?
 
Ostatnia edycja:

Kolina

Member
Witam. Potwierdzam, nowy soft wyeliminowal problem z nieodtwarzaniem przez TV dzwieku w filmach w mp4 z dzwiekiem w AAC (MACIEKPAS chyba o to Ci chodzilo - u mnie filmy w mp 4 nie klatkowaly) natomiast nic nie wniosl odnosnie problemu z "przycinaniem/klatkowaniem" zwyklych divxow. Rowniez mam nadzieje, ze LG cos z tym zrobi i nie pozostawi klientow z tym problemem gdyz w tym momencie funkcjonalnosc TV jest moim zdaniem znacznie obnizona - nikt z nas ogladajacych filmy w divxie, kupujac ten TV nie wiedzial o tym problemie bo by sie pewnie nad tym zastanowil....Tak jak pisalem wyzej wierze, ze tak sie nie stanie, tzn, ze po zbadaniu tego problemu wyjdzie aktualizacja softu ktora wyeliminuje ten problem... :) :p
DO XEMO - na ta chwile nigdzie nie znalazlem tego softu tak abys mogl go zassac i zrobic aktualizacje oprogramowania TV np z pena - moim zdaniem LG powinien na wzor Samsunga umozliwic sciaganie nowej wersji softu ze swojej strony www jak rowniez podawac na swojej stronie jakie nowy soft wnosi poprawki lub tez jakie funkcjonalnosci dodaje. Pozdrawiam
 

maciekpas

New member
w rozdzielczości hd?


Chodziło o zwykłe DivX, nie w HD, problem dalej jest nie rozwiązany przy niektórych DivX przy dynamicznych scenach dalej zacina na początku myślałem że to wina TruMotion a dokładniej opcji Judder, ale po sprawdzeniu kilku filmów DivX z TruMotion i bez niestety występuje efekt klatkowania. Włączenie Judder powoduje tylko tzw. "efekt teatru". Co nie zmienia faktu, że obraz przy niektórych DivX zacina, od momentu kiedy występuje w filmie jakaś dynamiczna scena.
 

maciekpas

New member
Witam. Potwierdzam, nowy soft wyeliminowal problem z nieodtwarzaniem przez TV dzwieku w filmach w mp4 z dzwiekiem w AAC (MACIEKPAS chyba o to Ci chodzilo - u mnie filmy w mp 4 nie klatkowaly) natomiast nic nie wniosl odnosnie problemu z "przycinaniem/klatkowaniem" zwyklych divxow. Rowniez mam nadzieje, ze LG cos z tym zrobi i nie pozostawi klientow z tym problemem gdyz w tym momencie funkcjonalnosc TV jest moim zdaniem znacznie obnizona - nikt z nas ogladajacych filmy w divxie, kupujac ten TV nie wiedzial o tym problemie bo by sie pewnie nad tym zastanowil....Tak jak pisalem wyzej wierze, ze tak sie nie stanie, tzn, ze po zbadaniu tego problemu wyjdzie aktualizacja softu ktora wyeliminuje ten problem... :) :p
DO XEMO - na ta chwile nigdzie nie znalazlem tego softu tak abys mogl go zassac i zrobic aktualizacje oprogramowania TV np z pena - moim zdaniem LG powinien na wzor Samsunga umozliwic sciaganie nowej wersji softu ze swojej strony www jak rowniez podawac na swojej stronie jakie nowy soft wnosi poprawki lub tez jakie funkcjonalnosci dodaje. Pozdrawiam

Masz rację edytowałem swojego wcześniejszego posta, chodziło mi o nie odtwarzanie dźwięku w formacie AAC w plikach MP4.
 

Draco2

New member
Witajcie.
Odkopuje post, bo jestem ciekaw czy problem nadal istnieje i czy powtarza się w nowszych modelach.

Spotkałem się z tym zagadnieniem w moim DVD z gniazdem USB i u mnie ewidentnie jest to problem z prędkością odczytu portu USB. Problem nie zależy od formatu pliku ani rodzaju czy długości a jedynie od wielkości pliku. Np. ten sam film spakowany do 1CD chodzi płynnie ale wersja na 2CD już się zacina. jednak ten sam plik nagrany na płytę CD chodzi bez zastrzeżeń. Stąd wniosek, że czytnik DVD czyta szybciej niż USB.

Jeżeli zacinanie filmów w nowych TV spowodowane jest tym samym problemem to niestety oprogramowanie nic tu nie pomoże bo jest to ograniczenie standardu TV.
Jedynym rozwiązaniem byłoby zwiększenie buforowania pliku, jednak to też zależy od dostępnej pamięci a nie softu.
 

Kolina

Member
Z tego co wiem nic sie narazie nie zmienilo. Nowe modele na ten rok maja ten sam problem. Z tego co wiem z Centrali LG w starych modelach nic nie zmienia natomiast do modeli na ten rok miala wyjsc poprawka oprogramowania aczkolwiek jak narazie nie wyszla i nie wiadomo kiedy wyjdzie...Trzeba czekac.
 
Do góry