37GA9E czy 37GA8E?

Pawelek

New member
Planowałem kupić 32 cale LCD ale przy odległości do TV około 4 metrów lepszym wyborem wydaje się zakup telewizora 37 cali i tu pytanie.

Proszę o opinię, o modelach Sharpa 37GA9E i 37GA8E.
Obydwa telewizory posiadają podobne parametry (różnice to szybsza matryca w serii 9 i dodatkowo funkcja TrueD).
Czy jest wyraźna różnica w odbiorze pomiędzy tymi modelami? Bo różnica w cenie dochodzi nawet do 3000 zł.
Sygnał z C+ i DVD.
Pozdrawiam.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
nie przesadzaj - można znależć o różnicy 800-1000zł
a ten droższy ma np.TruD i chyba tyle to warto dopłacic

pozd
 

helper

New member
Seria GA9 ma dodatkowe złącze HDMI, funkcję truD (zdecydowanie poprawiającą płynność ruchu na ekranie) no i sama matryca jest lepsza.

GA8 dla Twoich potrzeb będzie ok., ale jeśli udałoby Ci się znależć GA9 w miarę niskiej cenie, to namawiam na niego.
 

Cabra

New member
Czy Bv9e posiada PIP ? (w specyfikacji jakos tego nie znajduje a nie chce mi sie wierzyc zeby topowy model sharpa tego nie mial...)
 

Pawelek

New member
jarwisz napisał:
nie przesadzaj - można znależć o różnicy 800-1000zł
a ten droższy ma np.TruD i chyba tyle to warto dopłacic

pozd

Podaję za Ceneo
najtańszy GA8 - 5.369zł
najtańszy GA9 - 8.699zł
to trochę więcej niż mówisz dlatego było moje pytanie czy warto. Nie znalazłem nigdzie GA9 w cenie 5.369 + 1.000.
Czy ktoś już porównywał bliżej te modele?
Czy w związku ze wprowadzeniem nowych modeli Sharpa full HD mozna spodziewać się spadku cen?
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Pawelek napisał:
Podaję za Ceneo
najtańszy GA8 - 5.369zł
najtańszy GA9 - 8.699zł
to trochę więcej niż mówisz dlatego było moje pytanie czy warto. Nie znalazłem nigdzie GA9 w cenie 5.369 + 1.000.
Czy ktoś już porównywał bliżej te modele?
Czy w związku ze wprowadzeniem nowych modeli Sharpa full HD mozna spodziewać się spadku cen?
Biorac pod uwagę ze nowe full HD beda oscylowac w okolicy 8000 to chyba sprawa jest przesądzona . Nikt nie zapłaci przeciez 8700 za hd ready skoro dostenie w tej cenie full HD.
 

Falubaz

New member
37GA9 ma 2xhdmi a 37GA8 1x to kolejna różnica, ale wg mnie róznica w cenach tych modeli jest dziwna, na stronie sharp.de podane są ceny na rynek niemiecki i tam jest 200EUR różnicy........
tutaj są specyfikacje ze stront sharp.pl
http://www.sharp.pl/uploads/media/LCD-TV-Specyfikacja_16.pdf

także różnica w cenach pomiedzy ga8E a gd8e jest bardzo duża, podaję za skapcem ga8e około 5400PLN gd8e około 7000PLN, w niemczech jest to 100 euro, a modele z tego co sie doszukałem to różnią sie tylko tuneren DVB-T i kolorem.....

dziwne to jest, zastanawiam sie nad któryms z 37G.8 gdyz różnica do 37G.9 jest u nas zbyt duża ( ma nadzieje że to tylko chwilowe)
pozdrawiam
 
Do góry