37DH65E czy 40LE700?

bob77

New member
Witam,

Powoli dojrzewam do zakupu TV LCD zastanawiam sie nad zakupem 37DH65E. TV bede uzywal w pokoju 20m2 raczej slabo naslonecznionym i ogladal z odleglosci ok 4,5m. Niestety warunki mojego pomieszcznie nie pozwalaja mi na zmniejszenie tej odleglosci jak rowniez wstawienia urzadzenia o przekatnej wiekszej niz 40". Sygnal jakim obecnie dysponuje to Nka, zwykle DVD przez component i komputer przez Analog VGA.

Widzialem wczoraj nowy model LED 40L600 i obraz z niego zrobil na mnie duze wrazenie, rowniez sama obudowa jest duzo ladniejsza niz DH65 (ktora moim zdaniem jest dosc brzydka) no i przekatna 40" pasuje mi jak ulal. Obecna cena jednak (4200 w sklepach internetowych) jest dla mnie za wysoka.

Poniewaz nie musze nowego telewizora miec na juz czy radzili byscie poczekac pare miesiecy az ceny nowego modelu Sharpa stana sie bardziej przystepne? Czy jest szansa ze w niedalekiej przyszlosci spadna o jakies 10-20%?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kiedyś spadną ceny , ale tudno określić datę. Historycznie to jest taki spadek w 5/6 miesięcy.
 

luk28cz

New member
Powinny spaść

Interesowałem sie le700 40" juz w sierpniu ceny oscylowały w granicach 5500zł, teraz w sklepach internetowych ceny zaczynają się od 4970zł.

Chyba że znowu bedzie kryzys, dolar i euro podskoczy:-(

Ja poczekam z zakupem jeszcze z tydz.

Pozdrawiam
 

hubb

New member
Nad 37Dh65E nie masz się już co zastanawiać próbowałem go kupić ale jest praktycznie wycofany ze sprzedaży. Na przeglądarkach pokazują że jest ale jak chciałem go kupić to nigdzie go nie mają. Teraz mam problem bo nie wiem co ma być alternatywą dla niego???????????:niewiem:
 

HiTman

New member
Ceny zaczynają się od 4733 za 40" model - sam czekam na obniżkę jeszcze i kupuje - bo jest to najtańszy tv z podświetleniem led na nowych matrycach.
 

bob77

New member
HiTman napisał:
Ceny zaczynają się od 4733 za 40" model - sam czekam na obniżkę jeszcze i kupuje - bo jest to najtańszy tv z podświetleniem led na nowych matrycach.

40LE600 juz ponizej 4000. Jeszcze troche cena spadnie i kupie chyba jego. 750zl za samo 100Hz moim zdaniem sie nie oplaca.
 

luk28cz

New member
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem le700 :) Kupiłem za 4733 w el.....pl. Do dziś miałem Sharpa wd1e, jak zwykle jakość Sharpa :) pierwsza liga .
Polecam
 

HiTman

New member
bob77 napisał:
40LE600 juz ponizej 4000. Jeszcze troche cena spadnie i kupie chyba jego. 750zl za samo 100Hz moim zdaniem sie nie oplaca.

Na allegro i za 3900 widzę le600 co znaczy że można jeszcze taniej uwzględniając prowizje choćby.. ;)
 

alba

New member
bob77 napisał:
40LE600 juz ponizej 4000. Jeszcze troche cena spadnie i kupie chyba jego. 750zl za samo 100Hz moim zdaniem sie nie oplaca.
Tam jest jeszcze chyba inny czas odpowiedzi matrycy, gniazdo CI i może coś więcej. Już to pisałem ale widziałem 600 i 700 obok siebie w "markiecie" na demie HD sony (nie full HD). Obraz na 700 był żywszy ale najważniejsze było gdy na końcu leciały napisy jak to w filmie: na 700 płynęły na 600 skakały. To dziwne bo na scenach piłkarskich na boisku różnic nie widziałem. 100 hz w 700 było wyłączone (sam grzebałem), może coś innego było ustawione bo to skokowe przesuwanie się napisów byłoby nie do przyjęcia
 

bob77

New member
alba napisał:
Tam jest jeszcze chyba inny czas odpowiedzi matrycy, gniazdo CI i może coś więcej. Już to pisałem ale widziałem 600 i 700 obok siebie w "markiecie" na demie HD sony (nie full HD). Obraz na 700 był żywszy ale najważniejsze było gdy na końcu leciały napisy jak to w filmie: na 700 płynęły na 600 skakały. To dziwne bo na scenach piłkarskich na boisku różnic nie widziałem. 100 hz w 700 było wyłączone (sam grzebałem), może coś innego było ustawione bo to skokowe przesuwanie się napisów byłoby nie do przyjęcia

Ze strony Sharpa wynika, ze oprocz 100Hz roznice to brak USB i DVB-C (dla mnie malo istotne), matryca chyba raczej jest ta sama.

Rozmawialem z kolega, ktory pracowal w dziale rozwoju TV LCD w LG. Mowil, ze nie warto specjalnie doplacac wiekszych pieniedzy do 100Hz. Podobno ten algorytm nierzadko "sie myli" i wychodza mu dziwne rzeczy np. statyczne tlo zaczyna falowac itp. i w niektorych sytuacjach nawet lepiej jest wylaczyc te funkcje.

Ciekawe jakie zdanie ma ten temat kiki :rolleyes:
 
Do góry