37 Lg 7000

czajor

New member
LE40a656 czy LG42lg7000

Też byłem w grudniu w MM w Łodzi i jak poprosiłem sprzedawcę żeby mi powiedział coś więcej na temat LG7000 to spojrzał się na mnie jakby ducha zobaczył i z przerażeniem w oczach powiedział: "A dlaczego Pan chce kupić LG???" JAk dla mnie to polecają to co im się mówi żeby polecali, bo czym więcej konkretnej marki sprzedadzą tym większą premię na koniec miesiąca dostaną. Takie praktyki są prowadzone w sklepach z każdej branży - nawet w aptece () jak poprosisz coś na kaszel to dostaniesz to na czym największe profity mają lub termin ważności się niedługo kończy, a nie to co jest najskuteczniejsze ;) Wracając do tematu spredawca w MM polecił mi stojącego obok samsunga 656 mówiąc że ma lepszą matrycę, że w LG płaci się za dodatkowe małopotrzebne bajery, itd. Obrazy jakościowo były bardzo zbliżone do siebie - może samsung miał deko płynniejszy obraz - ale różnica była znikoma. Bez majsterkowania przy ustawieniach nic więcej nie mogę powiedzieć. Dylemat czy LG700 czy samsung A656 pozostaje na razie nierozstrzygnięty :???: Czekam z niecierpliwością na porównanie tych dwóch modeli ale jak na razie nie mogę się na to doczekać.
 

acabek

New member
Myślę że lepszym wyborem będzie LG 7000. Oprócz tego że jest bardziej multimedialny od samsunga ( bluetooth, usb ), lepiej radzi sobie z kolorami. Samsung ma bardzo nienaturalne kolory. Kolejnym plusem na korzyść Lg jest to że produkują i korzystają razem z Philipsem z własnych matryc i podzespołów. Pozdrawiam
 

kosmi

New member
Mam 37LG7000 juz prawie 3 miesiace i powiem, ze jestem bardzo zadowolony z tego wyboru i na dzień dzisiejszy nie zamienilbym go na 656. Oczywiście jest to chyba rzecz gustu ale na dobrym sygnale ( a wiemy jak to nieraz funkcjonuje w sklepach ) dla mnie lepiej i płynniej gra LG. Co do sklepów ( MM, EURO itd. ) to faktycznie jak się człowiek zaczyna interesować w sklepach to dziwne jest to, że wszedzie króluje SAMSUNG. Ciekawe co on takiego ma, że inne marki jak Sony, Sharp, Toshiba, LG i inne nie istnieją :D w wypowiedziach sprzedawców. Pozdrawiam
 

earth5000

New member
lg 7000

modeston napisał:
Od ponad miesiąca zastanawiam się nad LCD i po głębszej analizie cena/jakość wybrałem Samsunga 40" 656 ale później znalazłem LG 6100 i 7000. ^100 jest troche tańszy ale wybralem sie do sklepu porównac te modele wizualnie. 6100 to jakas porażka. ma paskudna nie wiadomo czemu służącą dziurę i ciagle świeci. Dodatkowo przedni panel jest wyjątkowo szeroki i odpada ten telewizor. został samsung i lg7000. Byłem wczoraj w saturnie i prosilem pana który tam pracuje by porównal mi te telewizory. Zdecydowanie polecal samsunga - mówił ze w lg czesto sie wypalają paski na ekranie i że ogólnie dziwne sa te telewizory. Kusił i przekonywał do samsunga tylko nie wiem czy był obiektywny - mogą im przecież kazać polecać samsungi bo bedą mieć lepszą kase z tego. Nie wiem naprawdę który wybrać. W zasadzie parametrami i ceną sa takie same ale samsung jest o te 2" mniejszy i starszy od LG. Pomóżcie wybrać
Witam nie słuchaj bzdur co opowiadaja sprzedawcy oni nie mają pojęcia o sprzęcie który sprzedają lg model 7000 jest super piękny obraz itp doskonale radzi sobie ze słabym sygnałem mam taki 37cal i wiem żadne paski i piksele sie nie pojawjają ja za taka podpowiedz to bym sprzedawce zwolnił żeby złom a nie tv sprzedawał śmiało kupuj ten model on sie sprzedaje jak gorące bułki POZRAWIAM
 

-=kRistOFF=-

New member
witam.
wie ktoś może gdzie można ten telewizor kupić? mieszkam w gdańsku, żaden hipermarket go nie ma i nie wiedzą kiedy będzie? w internecie tez jakoś nie moge znaleźć. czy może jest jakaś przerwa w dostawach? o co chodzi? :confused:
 

alba-77

New member
lg 7000

Witam
Mam ten sam problem-mieszkam w Łodzi.Poluje na ten telewizor od około 3 tygodni - bez rezultatu.Wypytałem sprzedawców w wiekszości sklepów internetowych i nikt nie potrafi powiedzieć kiedy i czy będzie dostępny.Proszę o pomoc -gdzie go mogę kupić w rozsądnej cenie.:niewiem:
 

yogson

New member
Też ostatnio chciałęm ogarnąć ten TV. Nigdzie nie ma. Ale dzwoniłem do między innym do saturna, i od sprzedawcy dowiedziałem sie ze ma być dostawa na marzec, wiec nie wiem co przez to rozumieć ze na dniach bedzie dostawa , czy w marcu sie pojawią co może znaczyć tez konice marca. Dodatkowo powiem ze mam znajomego w Euro RTV AGD, i on mi da znać jak sie pojawią, wiec jak coś sie dowiem to o ile nie zapomnę to napisze.

Pozdrawiam
 

yogson

New member
A i jeszcze jedno pytanie jak ten telewizor radzi sobie z czernią?? i z szybkimi scenami(sport albo dynamiczne sceny). Jakby ktoś miał jakieś doświadczenia z tym tv to prosze o odpowiedź.

pozdrawiam
 

majek

New member
zdjęcia po usb

witam, a jpg-i jak się wyświetlają? oryginalna wielkość czy może jak w W4500 można skalować na pełny ekran podczas pokazu slajdów? Co z jakością zdjęć? W samsungach nie udało się skalowanie na 16/9
 

radzio1980

New member
Witam,

Panowie od jakiegoś czasu po weryfikacji zdecydowałem się że jestem zainteresowany właśnie tym modelem TV.
Lecz nigdzie nie można go dostać, czyżby LG zaprzestało produkcji tego modelu w naszym kraju, albo w ogóle produkcja została wstrzymana.

Pozdrawiam
 

alba-77

New member
Jezeli chodzi o Euro rtv i agd to kosztuje niestety 3300.
Cena to nieporozumienie zwazywszy na to ze 42' jest tylko 200 pln drozszy.
 

z_marian

New member
Witam!
Macie jakieś informacje na temat produkcji (dostępności) w/w telewizora, bo czekam już czwarty tydzień i w sklepie w którym go zamówiłem twierdzą, że w chwili obecnej modelu tego nie ma w hurtowniach. Czyżby LG wstrzymało dostawy (a jeśli tak to dlaczego?).
Pozdrawiam!
 

amelia25

New member
kosmi napisał:
Mam 37LG7000 juz prawie 3 miesiace i powiem, ze jestem bardzo zadowolony z tego wyboru i na dzień dzisiejszy nie zamienilbym go na 656. Oczywiście jest to chyba rzecz gustu ale na dobrym sygnale ( a wiemy jak to nieraz funkcjonuje w sklepach ) dla mnie lepiej i płynniej gra LG. Co do sklepów ( MM, EURO itd. ) to faktycznie jak się człowiek zaczyna interesować w sklepach to dziwne jest to, że wszedzie króluje SAMSUNG. Ciekawe co on takiego ma, że inne marki jak Sony, Sharp, Toshiba, LG i inne nie istnieją :D w wypowiedziach sprzedawców. Pozdrawiam

pewnie na samsungach mają najwyższe marże - dlatego wciskają każdemu ile się da, ale cóż, my konsumenci podejmujemy ostateczną decyzje o zakupie i wiem, że ja na 100% wybrałabym LG7000 zamiast mniejszego, starszego samsunga
 

kosmi

New member
acabek napisał:
Myślę że lepszym wyborem będzie LG 7000. Oprócz tego że jest bardziej multimedialny od samsunga ( bluetooth, usb ), lepiej radzi sobie z kolorami. Samsung ma bardzo nienaturalne kolory. Kolejnym plusem na korzyść Lg jest to że produkują i korzystają razem z Philipsem z własnych matryc i podzespołów. Pozdrawiam

wstawiam kilka zdjec ale prosze o wyrozumialosc, nie jestem profesjonalistom wiec nie sa wysokich lotow :D
 

Attachments

  • P1100336.JPG
    P1100336.JPG
    109,9 KB · Wyś: 622
  • P1100328.JPG
    P1100328.JPG
    48 KB · Wyś: 663
  • P1100334.JPG
    P1100334.JPG
    125,4 KB · Wyś: 551
  • P1100338.JPG
    P1100338.JPG
    96,2 KB · Wyś: 784
  • P1100339.JPG
    P1100339.JPG
    37 KB · Wyś: 958

rikos

New member
Problem z automatycznym włączeniem

Posiadam ten model tv od kilku tygodni. Zbyt biegły w technice nie jestem dlatego proszę o wyrozumiałość. Ale do rzeczy. Ten model TV (jak wiele innych) posiada opcję załączenia automatycznego o okreśłonej godzinie. Mój problem polega na tym ,ze mam podłączony tuner polsatu na jedno zwejśc euro , jednakże jeśli nastawię automatyczne włączenie to tv nie "wchodzi" na pozostawiony przy wyłączeniu tuner tylko włacza sią na wejście z anteny naziemnej )której nie posiadam) i z tąd po załączeniu się na ekranie wyskakuje komunikat "nie zaprogramowano" czy "brak programu" coś takiego. Czy ktoś mógłby mnie uświadomić jak to zrobić by załączał się wybrany na tunerze program taki jak pozostawiłem przy wyłączaniu tv. Oczywiście dodam ,że tuner cały czas jest włączony. Będę wdzięczny.
 

kosmi

New member
rikos napisał:
Posiadam ten model tv od kilku tygodni. Zbyt biegły w technice nie jestem dlatego proszę o wyrozumiałość. Ale do rzeczy. Ten model TV (jak wiele innych) posiada opcję załączenia automatycznego o okreśłonej godzinie. Mój problem polega na tym ,ze mam podłączony tuner polsatu na jedno zwejśc euro , jednakże jeśli nastawię automatyczne włączenie to tv nie "wchodzi" na pozostawiony przy wyłączeniu tuner tylko włacza sią na wejście z anteny naziemnej )której nie posiadam) i z tąd po załączeniu się na ekranie wyskakuje komunikat "nie zaprogramowano" czy "brak programu" coś takiego. Czy ktoś mógłby mnie uświadomić jak to zrobić by załączał się wybrany na tunerze program taki jak pozostawiłem przy wyłączaniu tv. Oczywiście dodam ,że tuner cały czas jest włączony. Będę wdzięczny.

Dzisiaj zobacze jak to wyglada u mnie bo jeszcze tego nie sprawdzalem a mam podlaczone pod TV antene zwykla, N-ke po hdmi i dvd po componencie.
 

kosmi

New member
szymuR napisał:
A jak współpracuje on z konsolą? Czy ma duży input lag?
Podlaczalem Xboxa 360 ale nie mial wyjscia po hdmi tylko swoj standardowy Microsoftu. Bardziej chodzilo mi o skalowanie plyt DVD do 1080p niz gry poniewaz rozpatruje ten sprzet pod tym wlasnie katem. Ale udalo mi sie osiagnac tylko 576p wiec nie bylo zadnej rewelacji, natomiast gry chodzily w pelnym 1080p i 1080i bez problemu.
 
Do góry