37" LCD Sharp, Toshiba czy Samsung ?

TiZi

New member
Witam serdecznie :) !
Planuje w zasadzie na dniach zakup LCD. Po analizie rynku w zadanym przedziale cenowym wyselekcjonowałem sobie
takie oto modele :

1) Sharp 37" 37X20E,
2) Toshiba 37" 37X3000PG,
3) Samsung 37" LE37M87BD,

LCD będzie głównie wykorzystywany do oglądania TV - czasem filmy z DVD, sporadycznie podpięcie laptopa. Na chwilę obecną, sygnał mam z kablówki (Toya), z czasem planuję jednak przejść na "lepszego" dostawce - nie wykluczam Cyfry+. Odległość między wypoczytkiem a TV to 3.5m.

Mam niestety teraz nie lada problem z dokonaniem ostatecznego wyboru :( .

Dlatego zwracam sie do szanownych Forumowiczów z prośba o przedstawienie Waszej opinii na temat wybranego przeze mnie sprzętu oraz o poradę który, Waszym zdaniem, LCD w moim wypadku byłby najlepszym rozwiązaniem.

Z góry dziekuje i pozdrawiam :) !
 

median

New member
A moze LG 37LF75? te matryce nowe bardzo ladnie odtwarzaj kolorki, efektu smuzenia na meczu nie bylo widac ladnie to wygladalo. No i Polacy wygrali!
 

TiZi

New member
median napisał:
A moze LG 37LF75? te matryce nowe bardzo ladnie odtwarzaj kolorki, efektu smuzenia na meczu nie bylo widac ladnie to wygladalo. No i Polacy wygrali!

Nie wykluczam tej marki ani tego modelu - sporo dobrego tez i o nim czytałem, jednak najbliżej mi do marek, które wymieniłem na początku.
 

jersey

New member
Tizi, z listy którą podałeś...

... nie wybrałbym żadnego z powyższych prawdę mówiąc.
Rozumiem jednak, że chcesz utrzymac sie w budżecie do 4,5K - tedy rozumiem i szanuję Twój wybór i proponuję zainwestowac w X20E pana SHARP'A - ten model posiada b. cenną funkcję usuwania drżeń obrazu SD/HD dedykowaną zwłaszcza odbiorcom sygnału z kabla.
Niemniej cenne pozytywy modelu to True-D oraz bdb procesor dzwieku umozliwiający odbior w DolbyDigital - dzwiek przestrzenny lub inaczej 3D tyle ze audio :)

Sharp ma lepsze względem ww. samsunga i ww. toshiby kąty boczne.
Sharp wyswietla b. precyzyjny i b. płynny obraz w dynamicznych scenach i lepszą czern względem samsunga. Toshiba w obu elementach wypada lepiej niz ww. sharp.
Bezproblemowe skalowanie obrazu we wszystkich ww. przez Ciebie modelach.
Sharp i Samsung posiadają 3 złącza HDMI.
Sharp posiada najszybszą matrycę z czasem reakcji 6ms.
Sharp i toshiba posiadają cyfrowy tuner (DVB-T), samsung - analogowy.

I to tyle, co przychodzi naprędce do głowy, w kontekscie argumentów przemawiających na rzecz X20E, choc jak wspomniałem, nie jestem zwolennikiem tego modelu pana Sharp'a :)
By uprzedzic Twoje pytanie, co mam na mysli, to myślę o XL2E - model niemal doskonały technologicznie i wizualnie, poza profesjonalną dystrybucją, a szkoda. A topowe modele toshiby, philipsa, jvc juz tylko pół kroku za panem Sharpem...

Pamiętaj jednak ze to Twoje oczy i niech one podejmą ostateczną decyzję.

Zycząc Ci właściwego wyboru i udanej transakcji,
pozdrawiam.
 

TiZi

New member
Jersey - b. Ci dziekuję za merytoryczną ocenę sytuacji...

Jest dokładnie tak jak piszesz - planuję zakup w okolicy kwoty brutto 4500zł (założyłem, iż w tej kwocie zmieszczę się z przyzwoitym LCD 37" - a taki "rozmiar",ze względu na wielkość pomieszczenia w którym będzie zainstalowany, w zupełności mnie satysfakcjonuje)

W zasadzie drogą eliminacji z puli 3 LCD odpadł Samsung - na placu boju pozostał Sharp i Toshiba. Wszystko wskazuje jednak na to, iż to właśnie Sharp zostanie zwycięzca tego pojedynku choć nie będzie to na pewno werdykt jednogłośny :) .

Teraz pozostaje juz tylko wyszukać najlepszą ofertę i dokonać zakupu - trzeba będzie "zaatakować" Kikiego - zobaczymy co on na to :)

serdecznie Cię pozdrawiam Jersey,
i dziękuje za poświecony czas,

PS

Jeśli potrzebowałbyś jakiejkolwiek porady w zakresie sprzetu komputerowego - to służe pomocą - pracuje w tej branży od 12lat.
Moje GG:1026300
 

Misiek_mw

New member
XL2E 37 cali?

Witam czy ten model XL2E jest dostępny jkao 37'? na stronce sharpa zaczyna sie od 42 ale moze ma sie pojawic mniejzy
 

seandillon

New member
Do swej listy proponuję dorzuć jeszcze Toshibę 37 R3500 - sam mam t5aką i jestem cholernie zadowolony. Cenowo spokojnie się zmieścisz, a ma ona system 100Hz (b. cenne przy słabszym sygnale). Sporo o niej już było pisane w dziale Toshiby. Pozdrawiam.
 
Do góry