37" Jaki wybrać? Do konsoli

Garf

New member
Witam,
Na początku chciałem zaznaczyć, iż sporo przeczytałem postów na tutejszym forum, ale dzięki temu mam jeszcze większy mętlik w głowie. Dlatego też prosiłbym o pomoc w wyborze właściwego LCD. Liczę na Kikiego, już dwukrotnie mi pomógł i jestem bardzo zadowolony z decyzji które podjąłem!

Pokój o wymiarach ok. 16m
odległość od tv ok 2,5m
Konsola: X360, w planach PS3
Sygnał UPC, w najbliższej przyszłości "N"
Pokój średnio nasłoneczniony, słońce będzie padało z boku na TV.
TV oglądam głównie późnym popołudniem lub wieczorem.
Średnio przed TV - 2 osoby

Telewizor potrzebuję głównie do grania na konsoli, oglądania DVD, w dalszej kolejności do oglądania telewizji.
Głównym priorytetem jest dla mnie by TV dobrze spisywał się w połączeniu z konsolą. Zależy mi również na jakości obrazu. Dźwięk mnie nie interesuje, gdyż posiadam kino domowe.

Jeśli chodzi o firmy produkujące TV najbardziej odpowiada mi Panasonic oraz Sharp. Czytając wiele dobrego dochodzi jeszcze Samsung.

Robiąc wstępne rozeznanie w oko wpadło mi kilka typów, oto one:

Panasonic LZD800
Samsung B650
Panasonic LX85

Co o nich myślicie? A może jesteście w stanie doradzić mi coś innego. Aha byłbym zapomniał, dysponuję budżetem do 3.000 zł. Myślę, że najlepiej gdyby był to full HD + 100Hz.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze!
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
na podstawie Twojego zapotrzebowania pozostałbym przy
Sharpie 37 XL8 , Panasonic 37 G 10 ( te modele za dopłatą do podanego budżetu)
W Twojej klasie:
Panasonic 37 S 10
Samsung 37 B 650
Ale Jeśli faktycznie głównie do gier to przy odległości 2,5 metra możesz spokojnie sięgać po modele 42", tym bardziej że zmieścisz się w klasie cenowej :
Toshiba 42 X 3000
Hitachi 42 Vp01
JVC 42 R 90
 

Garf

New member
Dzięki Kiki za pomoc!

A co myślicie o tym Panasonic'u LZD800? Bo bardzo spodobał mi się obraz gdy go oglądałem w sklepie. Jak wypada ten model w porównaniu z S10 lub G10?

W sprawie Samsunga B650, mam pytanie jak sprawuje się z xboxem? Wszystko mi się w nim podobało, ale czytałem że występuje problem z input lag. Czy ktoś mógłby rozwiać moje wątpliwości?

Jeśli chodzi o wielkość to myślę, że 37" w sam raz. Na większy nie chce się zgodzić moja luba;) Poza tym wolę kupić mniejszy a lepszy niż większy i gorszy.

Coraz więcej wątpliwości, a planuję zakup TV na dniach, gdyż w MM mają mieć dni bez vatu:grin:.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model LZD 800:
004_P1010312.JPG


Miał problem z nierównomiernym podświetleniem matrycy
037_P1040182.JPG


Brak też bez oświetlenia w nocy - koloru czarnego.

Ale wybór należy do Ciebie
 

Garf

New member
A powiedzcie mi czym się różni LZD800 od LZD85? Bo bardzo mi się spodobał test tego drugiego, ale niestety cena wykracza poza mój budżet.
A gdybyście mieli wybierać Panasonica LZD800 a Samsunga B650, co byście wybrali?
 

JackS.

New member
Bez reklam
kiki napisał:
na podstawie Twojego zapotrzebowania pozostałbym przy
Sharpie 37 XL8 , Panasonic 37 G 10 ( te modele za dopłatą do podanego budżetu)
W Twojej klasie:
Panasonic 37 S 10
Samsung 37 B 650
Ale Jeśli faktycznie głównie do gier to przy odległości 2,5 metra możesz spokojnie sięgać po modele 42", tym bardziej że zmieścisz się w klasie cenowej :
Toshiba 42 X 3000
Hitachi 42 Vp01
JVC 42 R 90

A czy któryś z nich obsługuje pełną paletę barw jaką może generować PlayStation3, czyli 48-bitowy kolor po HDMI? Lub choćby 36-bitowy?

Jeśli nie, to czy są dostepne jakieś inne LCD, które obsługują taką paletę barw?
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
kiki napisał:
największą obecnie na runku paletę barw ma JVC 42 X 70 .

Dzięki za informację.
Faktycznie wygląda na to, że ten monitor potrafi wyświetlić 36-bitowy kolor z wejścia HDMI.

Czy inne marki (Samsung? Pansonic? Sony? Philips?) nie mają czegoś podobnego w swojej ofercie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie - to innowacja JVC.
Sharp zapowiada coś na targi w Berlinie IFA- wrzesień.
Ale wielkość ekranu i cena nie jest znana.
 

JackS.

New member
Bez reklam
kiki napisał:
nie - to innowacja JVC.
Sharp zapowiada coś na targi w Berlinie IFA- wrzesień.
Ale wielkość ekranu i cena nie jest znana.
A co z Philipsami?

Ich nowe modele LCD, również te za ok. 2 tys zł (seria 3000 i 5000), mają w opisie taki tekst:

"28,9 miliarda kolorów. Zaawansowana technologia przetwarzania kolorów gwarantuje żywy i naturalny obraz pełen bogatych barw. Zastosowanie trzech kanałów kolorów (RGB) optymalizowanych w rozdzielczości 10-bitowej pozwala uzyskać moc przetwarzania 28,9 miliarda kolorów. Dzięki temu żywe kolory generowane są z zachowaniem znakomitej ostrości. Zaawansowane algorytmy wykrywają subtelne odcienie kolorów oraz tła i przetwarzają je w celu uzyskania maksymalnie naturalnych kolorów."

W przypadku wyższych modeli Philipsów opis zmienia się na taki:

Seria 7000 i 8000: "4 biliony kolorów zapewniają żywy, rewelacyjny obraz. Zaawansowana technologia przetwarzania kolorów gwarantuje żywy i naturalny obraz pełen bogatych kolorów. Zastosowanie trzech kanałów kolorów (RGB) optymalizowanych w rozdzielczości 14-bitowej pozwala uzyskać moc przetwarzania 4 bilionów kolorów. Dzięki temu żywe kolory generowane są z zachowaniem znakomitej ostrości. Zaawansowane algorytmy wykrywają subtelne odcienie kolorów oraz tła i przetwarzają je w celu uzyskania maksymalnie naturalnych kolorów."

Seria 9000: "2250 biliony kolorów Zaawansowana technologia przetwarzania kolorów gwarantuje żywy i naturalny obraz pełen bogatych barw. 17-bitowe rozszerzenie koloru optymalizuje wszystkie trzy kanały koloru (RGB) i pozwala uzyskać moc przetwarzania 2250 bilionów kolorów. Zapewnia to generowanie jeszcze żywszych kolorów z zachowaniem znakomitej ostrości. Zaawansowane algorytmy wykrywają subtelne odcienie kolorów skóry i przejścia barwne, a następnie przetwarzają je w celu uzyskania maksymalnie naturalnych kolorów."

Czyli seria 7000 miałaby obsługiwać kolor 42-bitowo (3x14), a seria 9000 51-bitowo (3x17)?

Czy to tylko bełkot marketingowy?

Dzwoniłem do centrum obsługi klienta Panasonic Polska - nic na ten temat nie wiedzą. Odesłali do centralnego serwisu - tam też nic nie wiedzą.
 
Ostatnia edycja:

Garf

New member
kiki napisał:
na podstawie Twojego zapotrzebowania pozostałbym przy
Sharpie 37 XL8 , Panasonic 37 G 10 ( te modele za dopłatą do podanego budżetu)
W Twojej klasie:
Panasonic 37 S 10
Samsung 37 B 650

Kiki nadal nie moge zdecydowac sie ktory telewizor wybrac? W czym taki model Panasonic s10 jest lepszy od LZD800? Czytalem kilka recenzji w sieci i raczej srednie oceny dostawal. Czy kwestia "nowszego" modelu faktycznie ma znaczenie? tzn. Czy jest w ogole w tym momencie kupowac starszy LZD800 gdy sa juz nowsze modele Panasonica? Pytam bo czasami to co nowsze jest gorsze niz to stare:D
A Ty Kiki gdybys mial wybierac pod siebie miedzy Panasonic s10, a LZD800, a Samsung b650 co bys wybral?
Dzieki z gory za pomoc w wyborze!
 

Garf

New member
kiki napisał:
wybrałbym S 10 Panasonica

A jak wypada w porównaniu S10 do G10? Czy jest sens dopłacać do 100hz? Czytałem porównanie plazm, i lepiej prezentowała sie S10. A jak wyglada sprawa w przypadku tych dwoch LCDekow?
 

brygidziarz

New member
Ech...Też chciałbym mieć taki budżet na TV.

Ja tanio kupiłem Oriona...za 1200zł i w połączeniu z konsolą daje radę ...ale póki co o czym innym mogę pomarzyć...
 

Wiccan

New member
37" do X boxa 360

To mój pierwszy post na forum, także witam wszystkich użytkowników.

Żeby nie mnożyć wątków chciałbym się podpiąć pod temat.

JA także poszukuję 37" głównie pod X boxa 360 oraz pod oglądanie filmów z komputera. Praktycznie już miałem kupować samsunga LE37B650, lecz natknąłem się na informację, że dość kiepsko obsługuje konsole.

Czy to prawda? Czy któryś z forumowiczów ma doświadczenie z tym modelem i konsolami?

Jeśli faktycznie nie opłaca się tego modelu kupować pod konsole, to co w takim razie polecacie w podobnym przedziale cenowym?

z góry dzikeki za pomoc!!
 

Wiccan

New member
kiki napisał:
=============================================
Wiccan
podaj więcej szczegółów co do potrzeb i oczekiwań ?
Jeśli chodzi o moje oczekiwania i potrzeby to kieruje się przede wszystkim współpracą telewizowa z x boksem (bogate kolory, płynność, brak smuzenia) i oglądaniem filmów divix i full hd odpalanych z kompa lub (jak da rade) z dysku za posrednictwem USB.

Jesli chodzi o kablowke i tv cyfrową nawet nie przewiduje podlaczenia. Po prostu nie oglądam telewizji.

Ze zdobytych informacji już wiem ze samsung LE37B650 nie spełni moich oczekiwań jesli chodzi o gry. A szkoda bo to poza ta wada praktycznie idealny TV:(

Także teraz na celowniku mam przede wszystkim LG LF 2510 - bardzo atrakcyjna cena i zrobił na mnei wrazenie jakością obrazu.

lub ewentualnie LG LH 3000/4000

Myślałem też o którymś z sharpów np D65 E, a może jakas toshiba?

Proszę o pomoc w wyborze bo to mój pierwszy LCD i jestem zupełnie zielony, a jak już mówiłem priorytetem jest wygląd i płynność działąnia gier z x boksa. Drugim czynnikiem jest jakość odtwarzanych filmów z komputera.

Dziekuje z pomoc i pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
Do góry