37" do 4000 zł

michaniu

New member
Miasto : Gdańsk
Odległość : max 4 metry
Strona : Zachodnia ( rolety w pokoju :) )
Sygnał : narazie kablówka UPC (ewentualnie Cyfra ze względu na NBA )
Cena : -> MAX <- 4000 zł to jest absolutne maximum 4001 zł juz odpada
Preferencje : Sport, dvd
Konsola/PC : OFF


Napiszcie proszę dodatkowo do jakiej technologi warto dołożyć, a za która nie warto wydawać kasy np. mam dylemat co do Full Hd / Hd ready ... jedni mówią ze nie warto inni że koniecznie ...



Nie piszę swoich typów bo niechce nic sugerwoać :)
 

jersey

New member
w limicie 4k dla 4m

proponuje Ci przyjrzec sie "Tosi" i to min. 42" dla 4m, a jesli 42" to z opcją na odbior sygnału TV w pełnym formacie HD 1920x1080 (TV automatycznie przeskaluje na format nadawany), dlatego model X3000 - 3,4K postaraj sie o serie "PG". Jesli zamierzasz miec (by z niego korzystac) dekoder cyfrowy to proponuje X3030 - masz go za dodatkową stoowe - zob:
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/211641
Zanim "napalisz sie" na sklep zobacz ich cennik wysyłki, czasem bywa gratis czasem blisko stoowa...
Wysokiej jakosci procesory obrazu i dzwieku, mimo 8ms matrycy nie ma smuzenia, kontrast i jasnosc wykorzystasz max w 70% przy pełnym słońcu, poziom czerni pow. przecietnej - mogłoby byc lepiej np jak w jvc serii P czy sharpie XL2, proponuje rowniez zainwestowac w wieszak (dobry za dod. 3 stoowy) dla 42" "obrazka".

Tosia to "na dzis" najtansza z najdrozszych tj. "quality leader's", dlatego nie miej jej za złe słabych kątów bocznych (max 30%), u góry max 15", z dołu lepiej ok. 30% - jesli bedziesz mial tv w miare na wprost +/- 30% to Cie zauroczy ostroscia i głebia obrazu, ponadto niemal doskonałym dzwiekiem - tylko audiofil pomysli o kinie domowym.
Oglądając dynamiczne sceny typu F1, nba czy soccer nie masz efektu smuzenia - to najwazniejsze wg mnie. Wobec powyzszego dokladanie do technologii 100Hz ok. 4 stuff traci pierwszoplanowe znaczenie... sam kiedys swiata nie widzialem poza 100Hz :))) czlowiek sporo traci mając ograniczone pole widzenia...
Odwzorowanie kolorów zdecydowanie pow. przecietnej - w lcd prym wiedzie najnowszy = najdrozszy philips, dalej sharp, tosia, sporo daaalej sony etc.
Analizując modele fullHD philipsa, lg, sharpa, jvc, samsonga i sony najlepszą ocene cena/jakosc osiąga wg mnie Tosia.
Z czystym sercem polecalbym model XF/ZF 35x ale to bardzo zdecydowanie poza limitem noi biorac polskie ceny... za 2 lata moze bedzie za tyle co dzis na ebay'u :)))))) nikt nie lubi przepłacac.

Obudowa czarny fortepian, niestety eksponuje kurz ale nie daje przykrych refleksow swiatla slonecznego, matryca absorbuje swiatlo nie na tyle jednak by nie tracic na kolorach ale od czego masz rolety :)
Zona sie ucieszy jak zobaczy na twarzy np. beyonce jakiego podkladu, tuszu czy szminki uzywa obraz jest tak dokładny ze wydaje sie ze "zyje". jak puscisz animalplanet w stylu aqua to masz normalne 42" akwarium.
Po co miec akwarium za 8K jak mozna miec za 4K? pytanie retoryczne :)
"W rezerwie" zawiesiłbym oko na LG F65 i Philipsa 7682, trzymajac lape na kasie. Sharp to juz stan zapalny portfela lub wirusowe zapalenie kasy.
Koncze bos mnie zagadał (wieszcze zes szczesliwy mężulek :)

Trafnego wyboru i udanej transakji Ci życzę,
 
Ostatnia edycja:

fly.high

New member
jersey, apropos Twojej wypowiedzi na temat x3000 w 42" - czy te same (pozytywne) cechy mozesz powiedziec o X3000 ale w 37 calach? chodzi mi głównie o kąty, są gorsze niz w tym 42 (lub u konkurentów?)

aha, i piszesz o postaranie się o PG.. czym różni sie od "P" lub wogole bez symbolu na koncu?

dzieki za info.
 
Do góry