37' do 3,5 metra

koniu8

New member
Witam, chce kupic 37 cali, będe oglądał z odległości 3,5 metra kablówke upc do tego dvd i xbox 360, prosze o porade, dzięki, cena max do 7 tys, fajnie bylo by cos tanszego!!!Slyszalem opinie ze 37 cali oglada sie z min 4 metrów , czy to prawda????Dzieki
 

Kto_To_Jest

New member
koniu8 napisał:
Witam, chce kupic 37 cali, będe oglądał z odległości 3,5 metra kablówke upc do tego dvd i xbox 360, prosze o porade, dzięki, cena max do 7 tys, fajnie bylo by cos tanszego!!!Slyszalem opinie ze 37 cali oglada sie z min 4 metrów , czy to prawda????Dzieki
powiem tak....mam 42"i oglądam z niespełna 2,5m i jest spoko.widok bardzo przyjemny dla oka.Przesiadłem sie z 21"CRT i na poczatku TV wydawał sie ogromny.Teraz te 42" jest w sam raz.
Nie zastanawiaj sie i kup te 37" i będzie Ci sie milo ogladało.A jeszcze lepiej zrobisz jak kupisz 42''...;)napewno nie będziez żałował.
Ja po przejrzeniu tego forum byłem juz prawie zdecydowany na plazme Pansia42pv60 zeby ostatecznie kupić....Szajsunga Ps42e71h.
Wygląda lepiej niz Panasonic a swieci (jak dla mnie)lepiej ale to jest bardzo subiektywne wrażenie.Wiec sam porównaj sobie klilka modeli i wybierz co CI pasuje,bo jak to napisal mi KIKI "sam jestes sobie ekspertem"i to TY kupujesz nie my na forum....:rolleyes:

Co do jakość do kablowki lepsza bEdzie plazma,po prostu lepiej sobie radzi z gorszym sygnałem niz LCD.(widziałem na własne oczy)
No to by było na tyle.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Koniu8---dla sygnału analogowego zasada jest prosta.
Przekątna w calach razy 10 w cm i wychodzi odległość optymalna.
W Twoim przypadku 3,7m czy oki. Oczywiście jest to uproszczenie z marginesem "bezpieczeństwa" na słaby sygnał analogowy.
Przy sygnale cyfrowym mozna znacznie bliżej.
Przy analogu także , ale wtedy widac niedoskonałości obrazu.
Kto_To_Jest---jaki masz sygnał ?
 

Kto_To_Jest

New member
Kto_To_Jest---jaki masz sygnał ?[/quote]

Moj sygnał to zwykła kablówka + dekoder cyfrowy do odbioru C+.DVD po Euro.
W przyszłosci prawdopodobnie Nka
 

kamcyk26

New member
Przy tej odleglosci 37 to minimum. Sam kupilem 37PV60 i ogladam przewaznie z ok 2.8 m - wtedy jest najlepiej. KIedy ogladam z kanapy 3,5 m od telewizora jest troche za daleko.
 
Do góry