37-42 cale do okolo 2000zl

tyrhen

New member
witam moj to first post na forum
chcialbym kupic telewizor na slasku lub na malopolsce
telewizor moze byc nowy badz uzywany
moglby mi ktos w paru punktach napisac jaka bedzie roznica pomiedzy telewizor 3d do 2000zl a telewizorem bez 3d do 2 tysiecy


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3,5x3,3
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,2
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? od 1 do 3 (glownie jedna)
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? 2 osoby na wprost, trzecia pod niewielkim kątem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? tego jeszcze nie wiem , na scianie na ktorej bedzie telewizor mam dwie szafy wysokie na okolo 2,30 a pomiedzy nimi komoda szeroka na 1,6 i wysoka na 80cm (na niej lub nad nia bedzie telewizor) zdecyduje czy bedzie stac czy wisiec jak dopiero bede mial telewizor
6.Jak słońce świeci w pokoju ? mam dosc ciemne sciany, slonce swiecie "mocno" w pokoju od okolo 12tej do 14tej ale wtedy mam spuszczone zaluzje
7.Jaki masz obecnie telewizor ? obecnie w pokoju nie mam telewizora
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? full hd, 3d (ewentualnie)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
10.Jakie urządzenia ? xbox, komputer, pendrive, wieza
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-5h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczek matowa
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? mecze, filmy akcji i horrory
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? do 50%
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? jak najwiekszy
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? reklamy?:razz: ciezko powiedziec
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000zl
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? pasywne
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli pasywne i w klasie do 2000 zł to musisz szukać tylko w LG.
Na inne kasy nie wystarczy.
 

tyrhen

New member
kurwde poszedl mi zasilacz w kompie wiec zmiejszyl mi sie budzet do 1700zl
chyba bede musial z 3d zrezygnowac
moge z 3d szukac jedynie uzywek manty led/lcd 37/42 cali badz cos z hd ready lg 42PW450, 42PW451, samsung PS43E490 badz z full hd panasonica TX-P42UT30 i itp.
wiec lepszym wyborem
z jednej strony mam to 3,2m do telewizora (i wiecej napewno nie bedzie) mam bluray w laptopie wiec zazwyczaj bede z niego puszczal filmy, zamierzam kupic w najblizszym czasie xboxa, grajac pewnie bede siedzial blizej telewizora w odleglosci 2,5m
wiec wydaje mi sie, ze roznica bedzie mala (jesli jestem w bledzie to mnie oswieccie) ale to zawsze kilka "punkcikow" wiecej
z kolei z ledow bym spokojnie mogl wziac full hd i mialbym wiekszy wybor
mowiac szczerze to nie wiem co wybrac

PS.
za jakis rok rodzice tez beda kupowac telewizor tylko, ze za troche wieksza sume wiec na 3d moglbym chodzic do salonu
 
Ostatnia edycja:

tyrhen

New member
dzisiaj bylem w nie dla idiotow i chwilke sobie popatrzylem na film 3d na lg 42 cale za 2899zl, niestety obok stal tez lg ale 50 albo 55 cali i patrzac na obydwa telewizoru zdalem sobie sprawe, ze trzeba do 50 cali dozbierac:)
szkoda, ze sobie symbolu nie zapisalem ale wiem, ze posiadal 3d pasywne
wie ktos gdzie moge znalezc wykaz telewizor z 3d pasywnym od lg albo jak odroznic 3d pasywne i aktywne patrzac na opis aukcji i lub przedmiotu w sklepie (nigdzie nie pisze, ze tv posiada 3d pasywne badz aktywne)
PS.
czyli 3d pasywne od lg sa tylko ledy??

wiec czeka na mnie seria lw4500, lw5400 i ew. lw5500 trzeba szukac okazji cenowej
------------------------------------------------------------------------------------------------
poczytalem troche o plazmach i ledach oraz o 3d pasywnym i aktywnym
wywnioskowalem, ze najlepszym wyborem bedzie dla mnie plazma z 3d pasywnym ale takich telewizorów nie ma (badz ich nie znalazlem ale musialby by kosztowac ponad 3500zl bo do tej ceny patrzylem)
troszke jestem rozbity bo moge kupic leda lg full hd 42 cale z pasywnym 3d z 7 okularami w zestawie za 2400zl lub plazme lg albo samsung hd ready 50 cali z aktywnym 3d bez okularow za 2100zl
porownujac obraz leda full hd z plazma hd ready to na plazmie obraz jest ladniejszy
z 7 par okularow korzystal nie bede, max z 3
najtansze okulary migawkowe jakie znalazlem sa 150zl
na razie bym kupil jedne a potem za jakis rok gdyby stanialy to kupil bym jeszcze 2 pary
------------------------------------------------------------------------------------------------
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Będziesz mieć na stronach producenta każdy model z opisem.
Modele 42 Pasywne:
Panasonic
Toshiba
LG
 

tyrhen

New member
Będziesz mieć na stronach producenta każdy model z opisem.
Modele 42 Pasywne:
Panasonic
Toshiba
LG

toska i panas nawet gdybym troche kasy dozbieral to i tak sa poza moim budzetem

a z lg znalazlem modele z 3d pasywnym, ktore mnie interesuja lw4500 (led), lw5400 (led), lk950 (lcd)

znalazlem jeszcze manty z 3d pasywnym led4201 oraz lcd4214

manty sa duzo tansze ale maja 50hz:(

z drugiej strony moge miec plazme 50 cali plazme lg lub samsung z hd ready i 3d aktywnym

co bedzie lepszym wyborem waszym zdaniem??
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Jak oglądasz głównie wieczorem,to zdecydowanie plazma.A czy Lg czy Samsung,to już Twój wybór.Osobiście wybrałbym Lg.
 

tyrhen

New member
z braku czasu nie udalo mi sie kupic zadnego telewizora ale najprawdopodobniej dokonam zakupu w tym tygodniu
z plazm rezygnuje z powodu poboru pradu
ktory z tych tv bedzie najlepszy jesli dwoma glownymi kryterami beda obraz i cena (ceny sa podane takie jakie sa najnizsze w sklepach w mojej okolicy)
lg 42lm615s 2449zl
LG 47LK950 2375zl
lg 42LW4500 2300zl
lg 42lw5400 2500zl
philips 42pfl4307h/12 2350zl
gdzies czytalem, ze okulary pasywne od lg pasuja do philipsa
 

janusz

New member
Bez reklam
Pierwszy jest najnowszy, drugi to LCD ze sporo większym poborem prądu, trzeci to podstawowy model ubiegłoroczny, a czwarty to model ubiegłoroczny chyba robiony dla EuroRTV. nOstatniego nie znam, ale nie eksperymentowałbym z tą marką.
 

tyrhen

New member
Pierwszy jest najnowszy, drugi to LCD ze sporo większym poborem prądu, trzeci to podstawowy model ubiegłoroczny, a czwarty to model ubiegłoroczny chyba robiony dla EuroRTV. nOstatniego nie znam, ale nie eksperymentowałbym z tą marką.

to ktory bys wybral dla siebie gdybys byl w mojej sytuacji??


lg 42lm615s 2449zl 4 pary okularow, led, pobor pradu: 56 W, Motion Clarity Index 200hz,
LG 47LK950 2375zl 5 par okularow, lcd, 96.77 W, 100hz TruMotion
lg 42LW4500 2300zl 7 par okularow, led, 84.8 W, 100hz TruMotion (Motion Clarity Index 400hz),
lg 42lw5400 2500zl 7 par okularow, led, 89 W, 100hz TruMotion (Motion Clarity Index 400 Hz),
philips 42pfl4307h/12 2350zl 2 pary okularow, led, 62 W, 200 Hz Perfect Motion Rate,

nie ogarniam tego TruMotion i Motion Clarity
 

tyrhen

New member
sorry, ze post pod postem ale tego posta wyzej jakos nie moge edytowac
philipsa sobie odpuszcze
ktory z tych 4 lg wybrac??
 
Do góry