37"-40" do 2300zł - Toshiba XV733, Samsung C650, Philips 5405 vs. plazma

kowal_and

New member
Witam, bardzo prosze o pomoc w wybraniu tv dla rodziców.

jak duży jest pokój - 4,5 x 6,5m
jaki masz obecnie telewizor - CRT 25"
preferowana technologia - LCD/Plazma - bez roznicy, byleby spelnial wymagania
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - 60-40 [%]
Nasłonecznienie pokoju: średnio-duże - pokój południowy - dwa okna, Telewizor ustawiony przy oknie.
preferowana wielkość telewizora - 37 i 40 (42 raczej za duzy)
preferowana marka - bez znaczenia
jakie urządzenia będą podłączone - magnetowid, pendrive, z czasem tuner tv cyfrowej
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 90% Tv - 10 % reszta (filmy)
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych - głównie na wprost, ale od czasu do czasu goście nawet do 45% z boku
telewizor ma mieć wifi - jeśli mieście się w cenie to może, lecz nie jest to konieczne
ma czytać przez USB filmy - tak - to wymóg podstawowy - musi odtwarzać DivXy i XviDy bez problemów
jakimi złączami i co chcesz podłączyć - Euro (magnetovid), antenowe (tv), USB (filmy), HDMI (w przyszłości laptop)
jaki masz sygnał - kablówka Vectra analog (niezly sygnal), z czasem cyfrowa kablówka (z HD) lub platoforma cyfrowa typu cyfrowy polsat
ile programów HD - aktualnie 0, w perspektywie pół roku z 5
ile godzin dziennie ma grać telewizor - dużo - 4-15h
ile osób zasiada przed telewizorem - 1-2 - do 4 czasami
jakie kanały tematyczne - 40% filmy i seriale, 40% sport (siatkowka, pilka nozna, lekkoatletyka), 20% informacyjne i przyrodniczo-naukowe
ma stać czy wisieć - stać na stoliku
jaka klasa cenowa - ok. 2000zł, absolutne maksimum to 2300zł
odległość od telewizora - 2.5-5m (fotel 2.5m, sofa 5m)
Czego oczekuję: dobry odbiór SD, odtwarzanie filmów na USB, że nie będzie brzęczał i miał przyzwoite głośniki.
inne - ma mieć tuner dvb-t. Ze względu na to, że będzie grał bardzo dużo w ciągu dnia to dobrze żeby brał mało prądu.

W związku, z tym, że głównym sygnałem jest SD to myślałem o plaźmie. Problem w tym, że z 37" jest tylko Panasonic. Model TX-P37X20 jest dobry wielkościowo, lecz nie odtwarza filmów na USB i jest goły :/
Mocno zastanawiam się nad LG42PJ550 - 42" lecz jest raczej za duży i ciężko będzie przekonać rodziców do zakupu tak dużego TV - nie chcą po prostu > 40" - chociaż będę próbował ich namówić na wypróbowanie.

W związku z tym chyba pozostanie LCD 37" lub 40".
Po analizie forum moje typy są następujące:
- Samsung LE37C650 (ok. 2200zł) lub LE40C650 (od 2439,00zł - za drogi) - ale błyszcząca matryca
- Toshiba 37xv733 (ok. 2000zł) lub 40xv733 (ok. 2250zł) - niestety nie odtwarza filmów po USB :/, za to ma matową matrycę
- Philips 37PFL5405H (ok. 2100zł)

Skłaniałbym się ku Samsungowi ze względu na multimedialność - niestety matryc chyba błyszcząca oraz ku Tośce ze względu na jakoś obróbki SD i półmatową matrycę.
Wiem, że Tośke i Samsunga jak coś to lepiej szukać 40" z powodu lepszej matrycy (w Samsungu szukać matrycy SQ... lub AA), ale na Samsunga kasy nie starczy na 40".
Ale plazm też nie skreśliłem ostatecznie.

Macie jakieś typy? Kiki - polecasz coś?
Jako, że jestem z Olsztyna to być może po zawężeniu wyboru do kilku modeli weźmiemy do domu prezentację np. z
LG42PJ550 - 42" lub Panasonica (który lepszy) i dwóch LCD.

Jak już nic się nie znajdzie w tej cenie z możliwością odtwarzania filmów to się kupi bez.
Cena 2300zł to górny pułap, lepiej coś koło 2000zł. Proszę o poradę. A może jest coś innego interesującego w tej cenie spełniającego moje wymagania?
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Toshiba-odkrycie roku:)
Zobaczymy za 2lata, gdy ten producent technologiami zdobędzie 1/3rynku. Wtedy ceny pewnie będą takie jak na Samsunga czy Sonego teraz.
W chwili obecnej nie ma innego proucenta dającego najwyższej klasy elektrnikę w TV, w tak niskich cenach.
 

magicart

New member
Witam wszystkich.
Prosiłbym wszystkich o opinię w tym temacie.
Wymagania mam bardzo zbliżone do kolegi, który założył ten wątek.
Priorytetem jest obraz – co prawda TV mam analogową ale również posiadam konsolę. Wymagania Full HD, minimum 100 Hz, przekątna 37-42” (odległość od TV 2,5m może troszkę więcej)
Poza tym zależy mi na możliwości odtwarzania z USB (dysk twardy na USB) wszystkiego nie tylko filmów w formacie avi (divix) ale i ripów z blu-ray’a (mkv) i oczywiście możliwość odtwarzania napisów.

A co myślicie o LG 42LD650 ?
Na chwilę obecną uważam, że to bardzo porządny sprzęt i mieści się w cenie.
LG 42LD650 - 2010,00

Zastanawiałem się jeszcze na telewizorami LED, ale to ledy krawędziowe
Philips 40PFL5605 - 2425,00
Sharp LC37LE320E - 2399,00
LG 37LE5300 - 2324,00
Toshiba 40SL733 - 2362,00
Thomson 37FS6646 - 2432,00

Z plazm znalazłem to:
PANASONIC TX-P42S20 - 2299,00
PANASONIC TX-P42U20E - 2249,00
Panasonic TX-P42S20ES - 2213,99
Panasonic TX-P42S20E - 2399,00

I jeszcze pokrótce o kwotach. Na TV chciałbym przeznaczyć między 2000 zł a 2500zł.
Z tego co się orientuję to technologia LED jest jeszcze dość nowa dlatego ceny są wyższe. Podsumowując za TV plazmowy lub LED mógłbym przeznaczyć do 2500zł natomiast na LCD jak najmniej - przyjąłem max 2100 zł

Moim zdaniem lepiej jest zainwestować w LCD niż kupować jedne ze słabszych plazm czy ledów...

1. Który z powyżej przedstawionych TV jest waszym zdaniem najlepszy?
2. A może w tych kwotach (plazma/led 2500zł LCD 2100zł) macie coś ciekawszego do polecenia?
3 Wszystkie uwagi i sugestie mile widziane – nawet te krytykujące (choć w przypadku takich proszę o podanie alternatywnego rozwiązania) ;)
 

magicart

New member
Mam pytanie co do Samsunga 40C650. Słyszałem kilka opinii, że te telewizory brzęczą. Tzn. jak się wieczorem cicho ogląda TV to da się usłyszeć jak wydobywa się dźwięk z tyłu telewizora. Podobno dwa modele Samsunga tak mają :(
Jeśli chodzi o Sony KDL-40EX500 to jak wspomniałem wyżej na LCD chciałbym wydać max 2100 zł, a z tego co widzę to na niego trzeba szykować ok 2500zł. Podnosząc kwotę zawsze znajdzie się coś lepszego, więc muszę się trzymać wyznaczonych limitów.
...ale dziękuję bardzo za odpowiedź :)
 

digitalus

Banned
kowal_and jesli kupisz plazme 37x20 to uzyskasz na pewno najlepsza jakosc obrazu sd.
oczywiscie 37x20 nie odtwarza filmow z usb ale zawsze mozna kupic hdplayer za okolo 300-400 zl. kupilem, podlaczylem do wejscia hdmi w telewizorze i filmy hd prezentuja sie doskonale.
widzialem w sklepie tesco 37x20 za 1700 zl ,
hdplayer to nie tylko odczyt filmow hd ale tez innych plikow , zwyklych plikow avi i zdjec.
nawet jesli w sklepie jakosc obrazu nie bedzie zbyt dobra to nie warto sie przejmowac, powodem jest bardzo jasne oswietlenie sklepowe i byle jakie ustawienie telewizora.przekonasz sie w domu.
mam plazme daewoo, moze to trzecia liga ale jakosc obrazu bardzo dobra.
panasonica tez kupilem.przymierzam sie do kupna kolejnego telewizora , oczywiscie bedzie to plazma
jesli chcez kupic telewizor z odczytem filmow z usb to warto zwrocic tez uwage na plazme LG 42pj550
Telewizor LG 42PJ550 - opinie, komentarze o produkcie
przy oknie panasonic prezentuje sie tak
http://i200.photobucket.com/albums/aa244/jameslove8/1-4.jpg
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jak to mówią coś za coś.
Lepsze skalowanie i płynność kosztują.
Dlatego dostałeś taką ofertę która prawie mieści się w Twoim zakresie cenowym.
Ale zakup na lata więc z pewnością nie warto oszczędzać 100 zł. Samsung nie buczy głośniej niż każdy inny lcd.
 

magicart

New member
...a konkretnie z tych modeli:
TV TCD
LG 42LD650 - 2010,00
TV LED krawędziowy
Philips 40PFL5605 - 2425,00
Sharp LC37LE320E - 2399,00
LG 37LE5300 - 2324,00
Toshiba 40SL733 - 2362,00
Thomson 37FS6646 - 2432,00
TV plazmowe
PANASONIC TX-P42S20 - 2299,00
PANASONIC TX-P42U20E - 2249,00
Panasonic TX-P42S20ES - 2213,99
Panasonic TX-P42S20E - 2399,00

Pytam dlatego że spełniają one moje kryteria co do ceny i jakości: Full HD, min. 100Hz, natomiast polecona plazma LG 42pj550 ma niższą rozdzielczość HD Redy.
digitalus
Co do Panasonica widocznego na zdjęciu to możesz napisać mi jaki to model?
kiki
oczywiście nie mam zamiaru oszczędzać 100 zł, tylko mam już doświadczenia z zakupem amplitunera i tam również w momencie, gdy podnosiłem cenę zawsze znajdowałem coś lepszego dlatego tym razem wolałbym nie przekraczać progu tym bardziej że znalazłem telewizory które na pierwszy rzut oka spełniają moje oczekiwania (jednak niestety nie jestem ekspertem dlatego prosze o waszą opinię :) )
Kampaj
Jeśli chodzi o wielkość to 37 cali to minimum. Biorę pod uwagę również 40 i 42 cale. Powiem szczerze że przychylam się do 42 cali choć może to troszkę za duży TV jak na odległość 2,5m.
 

digitalus

Banned
na zdjeciu plazma TX-P42X20.
caly czas utrzymuje sie trend ze telewizor musi byc koniecznie full-hd.
na wielu forach intenetowych duzo osob kupuje wlasnie telewizory o nizszej rozdzielczosci.
co to daje? na pewno lepsza jakosc obrazu sd czyli kanaly tvn, polsat, tvp i inne . minimalnie gorsza jakosc obrazu hd. roznica jest tak mala ze trzeba dlugo sie wpatrywac . nie jest to prawie wcale widoczne na ekranie o wielkosci od 37 do 42 cali. tylko koneser obrazu to zauwazy.
jesli ktos ze znajomych zapyta.. to telewizor full-hd? mozesz potwierdzic i na pewno przyzna racje.
przyklad. ten telewizor tez nie jest full-hd.
http://www.hdtv.com.pl/forum/533036-post341.html
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
jesli czesciej ogladasz kanaly hd to wybierz TX-P42S20E
jesli natomiast chcesz uzyskac lepsza jakosc obrazu sd i minimalnie gorsza jakosc hd to plazma TX-P42X20.
 
Ostatnia edycja:

yorik

New member
To może jeszcze inaczej zapytam ;)
Telewizor plazmowy PANASONIC TX-P42S20E
czy
Telewizor LCD LG 42LD650

Według mnie zasada jest prosta: jeśli tv ma służyć wyłącznie do oglądania filmów, sportu - plazma jest idealna pod tym względem (w tych kategoriach cenowych). Jeśli ma służyć dodatkowo do grania - to wybrałbym LCD/LED. Dodam, że sam mam plazmę. Odnośnie ww. LCD Lg zwróć uwagę, że podobno zużywa całkiem sporo prądu (jak na lcd). Paradoksalnie, wychodzi na to, że mój Panas 37x20 średnio zużywa mniej prądu, co jest ewenementem (wszak to prądożerna plazma ;). )

Na Twoim miejscu, uwzględniając, że będziesz używać konsoli pod uwagę wziąłbym sony40ex500, toshiba40xv733 no i gdybym nie miał uczulenia na tą markę to samsunga 40c650.
 
Ostatnia edycja:
Do góry