37/40 cali na kablówce

MIŚ YOOGI

New member
Prosiłbym o poradę nad wyborem TV.Co to typu LCD/Plazma to raczej skłonny jestem przyjąć wszystkie rozwiązania.Ale wiadomo prad swoje kosztuje ale priorytet to jakość obrazu
Moje warunki
wielkość pokoju ok.24m
preferowana marka -raczej brak(obecnie 15 letni Funai-piękny obraz)
preferowana wielkość ekranu- 37-40
jaki sygnał-kablówka osiedlowa
jaka odległość od ekranu -2,5 -3 metry
jakie urządzenia do podłączenia -komp ewentualnie
jaka klasa cenowa -do 3500
więcej oglądasz w dzień czy w nocy -raczej dzień 70/30
jakie masz nasłonecznienie pokoju -południowy czyli słońca full
ile osób zasiada przed telewizorem -max 3 na kanapie
Jaki masz ulubiony program TVN,Polsat i sportowe
jaki masz telewizor Funai 20"
Ma stać czy wisieć -stać
Co Cię wkurza w telewizorach -na pewno smużenie i blade kolory
Czego oczekujesz od telewizora-dobry obraz i dźwięk,bezawaryjność,PIP(opcjonalnie)
Full HD czy HD ready -chyba trzeba patrzeć przyszłościowo tzn.Full
Czy masz swoich faworytów
Przyznaje że do tej pory studiowałem forum i testy w necie pod kątem LCD ale jeżeli sa dostępne teraz plazmy nie będące tzw.kaloryferami to chętnie wysłucham opinii fachowców.
Samsung 37B 650-dużo bajerów ale jak dla mnie i dzieciaków potrzebne tylko USB-divx i PIP
Toshiba 37xv635-podobno w moich warunkach dałaby dobry obraz
Sharp37 dn77 lub LG lm7000

Znajac moja wife to na początku będzie właczć oba tv naprzemiennie doszukujac sie róznic na niekorzyść nowego. Dlatego ważne jest pierwsza wrażenie które ma wcisnąć ją w fotel .
Chętnie tez usłyszę typy fachowców od plazmy ale tutaj w mojej rozdzielczości to tylko chyba Panasonic.
Niestety na prezentacje ze sklepu audiovideo nie mam szans się umówić ale ten sposób sprzedaży bardzo mnie zaciekawił.
Pozdrawiam
 

digitalus

Banned
witam
gdyby to nie byl sloneczny pokoj tzn tam gdzie bedzie stal telewizor zdecydowanie polecalbym plazme. podobno duze naslonecznienie pokoju to przeszkoda . jesli komus to przeszkadza do moze kupic rolety, nie mam rolet i ogladam
zajrzyj tutaj i przeczytaj
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=45569
jesli nie jestes dalej przekonany do plazmy to moge wkleic kolejne linki
podzielam zdanie osoby ktora napisala ten komentarz na ceneo, dotyczy plazmy panasonic 37x10y.

Mam go od tygodnia. I oczywiście dołączę do chóru zachwyconych. Piękne i bogate kolory. Świetna, powtarzam ŚWIETNA jakość obrazu SD a HD... - brakło mi słów zachwytu. Obraz z kablówki Vectra, sygnał cyfrowy z dekodera HD. Wczoraj oglądałem 1 połowę meczu na LCD'ku u rodzinki, a 2 połowę u siebie na moim kochanym Panasiu. Na LCD wszystko wygląda plastikowe, brak płynnych przejść pomiędzy poszczególnymi barwami, kolory jakieś takie jak z kreskówek, ruchome napisy rozmywają się, a gdy pojawia się jednolite tło (np. nieostre ujęcie trybun, podczas gdy ostrość skupiona jest na pierwszym planie), tło przyjmuje postać wielkich kostek - obrzydliwe. A u mnie... ? Domyślcie się :)) Oczywiście, jeśli ktoś podejdzie do ekarnu na odległość 1,5 m to dostrzeże niedokładności, ale powiększcie sobie zdjęcie z aparatu na ekranie monitora do 150% - wiadomo, że nie może być idealnie ostre. Nie chcę twierdzić, że każdy LCD przegrywa z tym telewizorem, bo byłoby to zarozumialstwo, ale te, które widziałem ustępują mu albo bardzo albo przynajmniej trochę. A jeśli mam szukać rywala w LCDku za 5 tys. zł to nie ma to chyba sensu - w boksie też obowiązują kategorie wagowe ;-) Ogólnie baaaardzo gorąco polecam!
 
Ostatnia edycja:

goti33

New member
Witam ,

do kablówki znam tylko jeden dobry TV LCD Sharp XD1 tak 46 jak i 52 cale nie mniejszy.
Miałem taki 46" ale padł i dostałem nowy na gwarancji .I te nowe to już nie to samo .nie ma ja stary XD1 .Jak oglądam teraz obraz tego nowego (ma 5 miesięcy) to tęsknie za moim XD1
 

MIŚ YOOGI

New member
O wyzszości plazmy w sygnale z tel.kablowej juz czytałem na forum ale mnie dalej gnębia 2 problemy
-bardzo nasłoneczniony pokój (żaluzje mam założone bez nich nie byłoby życia).Czy te odbicia są porównywalne do odbić z starego typu TV.
-bardzo uboga oferta 37"paneli .Tylko Panas G 10

Jestem otwarty na sugestie o innych dobrych plazmach 37 bo odległośc ok.2,5 metra chyba kwalifikuje tylko takie.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Tak. odbicia są jak na CRT z płaskim kineskopem (w obu przypadkach winna jest szklana powierzchnia).
Przy 2,5m możesz spróbować 42" (jak mi padł aku w padzie do PS3, to grałem przez 2 godziny przez kabel z odległości 1,5 na 50" - przeżycia wstrząsające, bo jednak za duży, ale na 2,5m byłby już w sam raz).
 

MIŚ YOOGI

New member
5 lat gwarancji

Jezeli plazma to juz chyba tylko panasonic(5 lat gwarancji free w niektórych sklepach to kosztuje w innych modelach 20% ceny).Artykuły z PC Format bardzo ciekawe .tylko gdzie tkwi ta tajemnica że LCD jest teraz tak mocno promowany a plazmy zaczynają być uważane jako "produkt 2 kategorii"
Juz jestem prawie do plazmy przekonany tylko prosze mnie przekonajcie do końca':blagam:
 

MIŚ YOOGI

New member
odległośc 2,5 metra

Właściciele plazm 42' proszę powiedzcie z jakiej odległości oglądacie TV .Czy 2,5 nie jest jednak za mało.
 

digitalus

Banned
ogladam z podobnej odleglosci czyli 2 metry . jest ok
wracajac do artykulu z pc format napisano w nim o wiekszym poborze mocy przez plazme LG model PG to oczywiscie prawda ale to juz przeszlosc . w sprzedazy sa obecnie nowe modele plazm LG. zredukowano pobor pradu o polowe, seria PS i PQ - 42 calowa plazma LG(nowy model) nie pobiera wiecej pradu niz 175 wat,czyli malo. najczesciej to pobor okolo 150 wat,czyli podobnie jak lcd.
 
Ostatnia edycja:

MIŚ YOOGI

New member
Powróy do LCD

Warunki domowe jak podałem wyżej(ok.2,5 metra od TV,słoneczny pokój ,kablówka zwykła+divx z kompa,+/-3500zł)Czy w tej klasie cenowej znajdę dobrego LCD do kablówki.Na dzień dzisiejszy ładny obraz to priorytet.Najlepsza opcja moim zdaniem "nie fachowca"to HReady ale z nowoczesna elektronika .A teraz LCD same FULL.Najlepsze opinie jak do tej pory znalazłem i mi pasujące to Toshiba 37XV 635 lub samsung B 650.
Czy ktoś z dłużej siedzących w temacie HDTV miałby jakieś inne opcje?
 

MIŚ YOOGI

New member
Finisz

Wybrałem jednak LCD Toshiba 37 XV 635 bo
-port usb(divx)
-37" dla mnie to max a plazm o takiej matrycy niewiele
-Słoneczko jednak u mnie mocno świeci a TV więcej chodzi w dzień
-różnica w cenie zuzytej energii to ok.20 zł i dla mnie lepiej zainwestować te pieniądze w lepszy pakiet kablówki(cyfrowy +HD).trzeba w plazmie raczej brac pod uwage max.zużycie a nie tryb eco.
Te a nie inne punkty przeważyły na korzyść technologii LCD .Plazmy zapewne to tez świetne TV dające wspaniały obraz.
Po prostu trzeba dopasować TV do swoich potrzeb i oczekiwań(poczytać i posłuchać innych użytkowników )

Dziękuję wszystkim co chcieli podzielić się ze mną swoja wiedzą.To forum HDTV to świetna sprawa i kopalnia wiedzy.
 
Do góry