36-43 do sypialni max 2500pln

armator

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
- 10mkw (3x3.5)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
- 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?
- 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?
- Raczej na wprost tyle ze bedzie wisial na scianie a bedziemy ogladac na lezaco z lozka. Po okolo roku trafi do innego pokoju identyczne wymiary gdzie bedzie rowniez wisial I bedzie ogladane z kata. Więc kąty jak najbardziej istotne.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
- ma wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju ?
- Okna na poludnie skierowane, a tv bedzie wisial na scianie zachodniej lub wschodniej( ale nie bedzie problem z zaslonieciem promieni, wiec wydaje mi sie ze ten pkt. nie ma znaczenia.
7. Jaki masz obecnie telewizor ?
- ten ma trafic do nowego pokoju.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?
- Wifi, Sprawne – plynne smart tv.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora:
- Lokalna telewizja kablowa przez karte CI
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?
- W przyszlosci stereo hifi przez optical/no i moze PS jesli dzieci beda grzeczne :D
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?
- 2-5 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
- obojetnie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
- programy ogolne (tvn, tvn turbo, tvp ABC itp. Chyba ze jakis meczyk bedzie to sport)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?
- Tak, głównie Youtube, Netflix, TVN Player
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola?
- Moze w przyszlosci – ale nie jest to istotne przy wyborze.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
- Poranki i wieczorem do snu.
17. Preferencje co do wielkości?
-32 - 43 cale ?? na max 2m od ekranu chyba wystarczy
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?
- Zmiana obrazu (slabe kolory-blady obraz) przy katach, przejaskrawione kolory (bicie po oczach), wolno dzialajace menu-aplikacje-smart tv itp..
19. Preferencje co do marki ?
- Ogolnie posiadam Sony W9 I jestem bardzo zadowolony ale ma on 5lat I smart tam troszke muli. Wiec mysle ze moge dalej isc w ta mark badz Samsung z tego co wiem jest chyba najbardziej multimedialny.
Telewizor moze byc tez ladny z wygladu J
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
- Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
- 2500zł ? chyba ze warto doplacic do hdr?(przy ogladaniu youtube czy widac roznie) ? IPS ? prosze o wyjasnienie co bylo by przemawialo za doplata.
Ale jak bedzie mniej niz zakladany budzet to nawet jeszcze lepiej.
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?
- Nie bedzie to glowny tv, tylko w pokojach sypialnianych wiec nie zalezy mi na kalibracji.
Myslalem nad tv tj. ale zadnego z nich nie ogladalem na zywo:
Samsung UE43NU7472
Sony KD-43XE7005
SONY KDL-43WE755
 

armator

New member
No proszę w ogóle nie brałem pod uwagę tego modelu. Przeczytałem test na forum ale dużo zdjęć już nie działa, z tego co wyczytałem to bez kalibracji nie ma co. kiki czy masz jeszcze ten model w ofercie dla niebieskich? Co do 49" owszem zmieści się ale to już będzie za duży gabaryt na tak mała ścianę [emoji848]

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry