32XV550PG proszę o opinie

kerim1

New member
Witam
Mam zamiar kupić nowy TV i nagrywarkę DVD.
Sygnał z kablówki analogowej, już wkrótce cyfrowy.

W EURO RTV AGD Toshiba 32XV550PG można kupić za 1 999 zł, proszę o opinie na temat tego modelu.
Może ktoś poleci jakąś fajną nagrywarkę do tego?
Chyba, że możecie polecić coś lepszego w podobnej cenie.
 

Alucard1984

New member
podłączam się pod temat. dokładnie ten model chcę kupić. Czy może inny model będzie dobry ? ogólnie potrzebuję dobrej 32 do ps3 i tv ale bardziej pod ps3 i blue r.
 

Awatar

New member

Witam,
także jestem zainteresowany tym modelem tj.

Toshiba Regza 32XV500PG

albo
Toshiba 32XV550PG

przede wszystkim atrakcyjna cena oraz pozytywnymi wypowiedziami na innych forach powyzsze modele nie odstaja od droższych modeli LG 7000 oraz Samsung LE32A656A a takżę LE32A756 jeśli ktos wie gdzie jest porównanie tych modeli to prosił bym o wstawienie linku
 

witold35

New member
Mam ten telewizor od około 2 m-cy

kupiłem z EURO AGD za 1899 zł z gwarancją Toshiba Polska :D mam nadzieję, że nie będę musiał jej użyć.
Telewizor kupiłem za namową kolegi który użytkuje Regze ale 37 cali, i bardzo sobie chwali.
Wcześniej miałem Panasonica 29 cali 100HZ - lampę
Oglądam z odległości około 1,5 - 2 metry.
Ad rem:
Moje wrażenia, no cóż są kiepskie tzn. obraz na standardowej TV czyli SD jest kiepski, brak naturalności, niby jest OK ale brak czegoś. Na HD jest lepiej ale też bez cudów chyba, że oglądam materiał do prezentacji HDTV.
Mankament widzę,jest to lekkie smużenie na każdej rozdzielczości gdy ciemny obiekt przemieszcza się na jasnym tle.
Możliwości ustawienie obrazu ogromne.
Dźwięk OK
Aha obraz komputerowy na maks rozdzielczości ma problem z czytelnością czcionek

Moja ocena, porównywałem z innymi LCD (Samsung i LG) jest lepiej a nie ekstra, daję 4

PS. Mam pytanie do kolegów, które LCD ma szklaną matrycę tzn shinne ? w cenie do 3000 zł?
 
Ostatnia edycja:

bongobongo

New member
Posiadam telewizor Toshiba 32XV550PG i jeżeli mam wyrazić swoje zdanie na jego temat to po początkowym zachwycie spowodowanym przesiadką z 20 calowego lampowego zgrata jestem coraz bardziej wkurzony na ten telewizor.
Powodów jest kilka ale wymienię te najistotniejsze:
- brak możliwości podłączenia tego telewizora do N-ki poprzez złącze HDMI
- słaba jakość obrazu SD
- dopasowywanie obrazu do wielkości telewizora działa jak chce raz ucina raz rozciąga (nie wiem może każdy telewizor tak ma ale mnie to drażni niebywale)
- pilot (pierwsze naciśnięcie przycisku włączającego nie zawsze działa trzeba kilkakrotnie nacisnąć żeby się włączył) poza tym na pilocie jest najmniej 5 przycisków które są nie potrzebne bo nie da się w tym modelu nic nim robić

A żeby nie było że ten TV to całkowita porażka to mogę dodać:
- bardzo ładny obraz i dźwięk z Xboxa 360
 

matis333

New member
A ja mam pytanie do posiadaczy tego modelu. Od tygodnia posiadm ten telewizor i zauwazylem ze wydaje on dzwiek, mianowicie ciche "buczenie", zauwazalne kiedy jest bardzo cicho (dzwiek w tv rowniez). Zauwazylem rowniez ze jest tak tylko gdy mam wlaczona funkcje "Auto kontrast". Jesli ja wylacze jest cisza. Tez tak macie czy cos z moim modelem nie tak??
 

(((misiek)))

New member
"- dopasowywanie obrazu do wielkości telewizora działa jak chce raz ucina raz rozciąga (nie wiem może każdy telewizor tak ma ale mnie to drażni niebywale)
- pilot (pierwsze naciśnięcie przycisku włączającego nie zawsze działa trzeba kilkakrotnie nacisnąć żeby się włączył) poza tym na pilocie jest najmniej 5 przycisków które są nie potrzebne bo nie da się w tym modelu nic nim robić"

Z tym co napisal bongobongo sie nie zgodze.
Co do dopasowania obrazu,to mozna to ustawic w opcjach ,zeby sie automatycznie nie ustawial przy kazdum kanale ,tylko wybrac jedna opcje i zaakceptowac.Tez na poczatku tak mialem,ze przy zmianie kanalu obraz mi sie rozciagal lub zwezal,ale w koncu doszedlem, ze mozna to ustawic w opcjach.
Co do pilota tez sie nie zgadzam.U mnie sie wlacza normalnie.Ciekawe tez o ktore guziki Ci chodzi?Mam odtwarzacz blu-ray i dzieki pilotowi toshiby moge rowniez sterowac odtwarzaczem,bez koniecznosci uzywania 2 pilotow.

Do matis333:

Sprawdzilem to co napisales i u mnie jest wszystko OK.
Wylaczylem calkowicie dzwiek z telewizora i zmienialem ta opcje kilka razy,
ale zadnego "buczenia" nie slysze.Moze masz cos nie tak z TV?
 
Do góry