32R32B czy 32S62B

Kac309

New member
Na samym poczatku chcial bym przywitac wszystkich na forum z racji tego ze jestem nowym uzytkownikiem.

Jakis czas temu zdecydowalem sie na zakup LCD, ktory ma mi sluzyc do ogladania telewizji w SD (sygnal calkiem przyzwoity) i grania na konsoli Xbox 360. Z racji tego ze do gry przydal by sie 32" panel to wybor padl na Samsungi, ktore maja dobre matryce i dosyc przystepne ceny. Niestety nie moge sobie pozwolic na wydanie duzej ilosci pieniedzy na LCD poniewaz rownolegle kupuje Xbox'a. Wybor padl na model 32R32B o ktorym za duzo nie wiem, a informacje na tym forum sa dosyc szczatkowe. Jakis czas temu jednak ukazal sie model 32S62B/32S62BX (nie wiem czym sie roznia obydwa modele, a od wycofanego 32S72B roznia sie tylko mniejsza jasnoscia jak mniemam). Pytanie moje brzmi czy wziac 32R32B z mniejszym kontrastem (2000:1) i wieksza jasnoscia (500cd/m2) czy wziac 32S62B z kontrastem 3000:1 i jasnoscia 400cd/m2. Zaznaczam ze pokoj w ktorym bede gral i ogladal TV jest caly dzien mocno oswietlony przez slonce. Z gory dziekuje za czas poswiecony lekturze mojego watku i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Kac309

New member
Dobra, kupilem 32S62B. Balem sie ze 400cd/m2 bedzie za malo w naslonecznionym pomieszczeniu ale spokojnie daje rade. W nocy trzeba ustawiac na tryb energooszczedny bo strasznie szybko meczy sie wzrok. Kontrast i kolory bardzo ladne, czarny tez nie najgorszy. Gry na dynamicznym ustawieniu naprawde swietnie wygladaja. Jedyny szkopuł jak na razie to czerwony kolor, jest zdecydowanie intensywniejszy od reszty. Moze to kwestia regulacji, ale nie mialem jeszcze czasu sie pobawic bo mam go od wczorajszego wieczora. Moze wystarczy zjechac troche kontrastem i zwiekszyc kolory. Jak za ta cene (2300zl) jestem bardzo zadowolony i ciesze sie ze wybralem wiekszy kontrast kosztem jasnosci bo chyba obraz w 32R32B byl by mniej ostry i detaliczny.
 
Ostatnia edycja:
Do góry