32PW9551 + komputer - sprawy ogolne

dsk

New member
Witam,

Własnie kupiłem Philipsa 32PW9551, chciałem podłaczyć do niego laptopa, i z niego odtwarzac filmy, tyle ze ten telewizor nie ma chyba tunera cyfrowego wiec HD odpada ?

W laptopie mam S-video i com(czy tam d-sub), a w telewizorze, jest tego mnostwo, medzy innymi s-video

1. W jakiej rozdzielczosci mogę oglądac filmy przez s-video, jaka moze byc jakosc, i czy potrzeba do tego mocnego komputera ?
2. Jak wyglada sprawa w przypadku polaczen d-sub ?

Przesiadlem sie ze starego telewizora z lat 80, antena tez jest jakas kiepska - stara, zardzewiala itp,
stąd pytanie, jaką antenę powinienem wybrać, aby móc odbierac pdostawowe TVP1,2, POLSAT, TVN, TV4 ?
Czy antena typu TELMOR jest dobra ?
http://allegro.pl/item172333266_super_antena_telewizyjna_telmor_asr_860_p25_gwaran.html
Czy mozna jej takze uzyc, gdybym chcial sie przelaczyc na telewizje cyfrową ?

Pozdrawiam i bardzo dziekuje za wszelką pomoc
 

dsk

New member
Podlaczylem przez S-video, moglem wybrac 2 tryby NTSC i PAL
Właczylem film HD 720p, ladnie to wyglada ;], sądzicie ze moze to wygladac znacznie lepiej na innym kablu ? kupiłem svideo-svideo 3m za 10zł

Przeczytalem w instrukcji ze jak podlaczamy z DVI od komputera, to max rozdizelczosc to 640x480, czyli rozumie ze z komputera nie osiagne rozdzielczosci 720p ani 1080i ?

Pozdrawiam
 

daro_1

New member
dsk napisał:
Podlaczylem przez S-video, moglem wybrac 2 tryby NTSC i PAL
Właczylem film HD 720p, ladnie to wyglada ;], sądzicie ze moze to wygladac znacznie lepiej na innym kablu ? kupiłem svideo-svideo 3m za 10zł

Przeczytalem w instrukcji ze jak podlaczamy z DVI od komputera, to max rozdizelczosc to 640x480, czyli rozumie ze z komputera nie osiagne rozdzielczosci 720p ani 1080i ?

Pozdrawiam

Najlepszy obraz osiągniesz przez połączenie DVI-HDMI lub HDMI-HDMI wszystko zależy jaką masz kartę grafiki.Jeżeli z DVI to kup przejściówkę z DVI na HDMI za ok 25 zł i zabawa na maxa.Pamiętaj że ten TV przez złącza HDMI i Component potrafi wyświetlić ok 1300x700 a to nie mało jak na CRT;)

Pozdrawiam
 

dsk

New member
daro_1 napisał:
Najlepszy obraz osiągniesz przez połączenie DVI-HDMI lub HDMI-HDMI wszystko zależy jaką masz kartę grafiki.Jeżeli z DVI to kup przejściówkę z DVI na HDMI za ok 25 zł i zabawa na maxa.Pamiętaj że ten TV przez złącza HDMI i Component potrafi wyświetlić ok 1300x700 a to nie mało jak na CRT;)

Pozdrawiam
Dzieki za odpowiedz,
W instrukcji od telewizora jak czytalem, pisalo ze podlaczajac przez DVI max rozdzielczosc to 640x480, ale moze zle zrozumiałem.

Ten telewizor obsluguje obie HD 720 (1280x760) i HD 1080 (1920x1080) ?
 

ulatko

New member
radeon 9600 pro i philips9551

radosuaf napisał:
Przyjmuje... wyświetla nieco mniej... 1080 tylko "i"
Witam Wszystkich na Forum!!!

Mam taki sam problem jak w powyzszych postach.Podlaczylem 9551 przez dvi-hdmi do kompa/grafika radeon 9600 pro/ i mimo zmian rozdzielczosci we wlasciwosciach karty na kineskopie philipsa niestety zadnych zmian nie ma.Caly czas tylko najnizsza rozdzielczosc.Co robic?Czy to moze sprawa sterownikow do karty?Znalazlem taka stronke ze sterownikami.Moze ktos z niej korzystal i moze jakos pomoc?
http://www.nvision.pl/download.php?view.1016
Dodatkowy problem pojawil sie jak odpalilem Microsoft Flight Simulator 2004.Sygnal z kompa znika i pojawia sie tylko niebieski ekran.
 
Do góry