32PC51 a 32PG6000

wolise

New member
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem telewizora. Byłem już zdecydowany na pc51 ze względu na przewagę sygnału SD nad HD. Lecz nie dawno w sklepach internetowych nieśmiało pojawił się 32pg6000. I mam pytanie czy ktoś porównywał te dwa modele. PG6000 ma dla mnie przewagę w rozdzielczości i w odświeżaniu i czy to jest aż taka różnica warta ok 600zł. Telewizor chce kupić na parę lat a wiec z czasem będzie on wykorzystywany do HD.
Pozdrawiam
 

bigxlx

New member
wolise napisał:
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem telewizora. Byłem już zdecydowany na pc51 ze względu na przewagę sygnału SD nad HD. Lecz nie dawno w sklepach internetowych nieśmiało pojawił się 32pg6000. I mam pytanie czy ktoś porównywał te dwa modele. PG6000 ma dla mnie przewagę w rozdzielczości i w odświeżaniu i czy to jest aż taka różnica warta ok 600zł. Telewizor chce kupić na parę lat a wiec z czasem będzie on wykorzystywany do HD.
Pozdrawiam

Przy SD róznicy praktycznie brak, ale przy HD to zupełnie inna bajka, nawet nie ma się co zastanawić, no i USB czasami się przydaje.
 

Gadol

New member
Ma przewagę nie tylko w rozdzielczości. Garść kilku danych technicznych:

32PC51
kontrast 1800:1, jasność 550, rozdzielczość 852x480,

32PG6000
kontrast 30000:1, jasność 1500, rozdzielczość 1024x768(720?)

Poza tym 32PG6000 jeżeli chodzi o złącza ma zdecydowaną przewagę. 3 złącza HDMI z HDCP z tyłu + 1 z boku (przy 2 z tyłu w PC51), wyjście optyczne dźwięku, złącze USB do przeglądania plików jpg i słuchania mp3. Poza tym dochodzi technologia Dual XD Engine i 100Hz.

Powiem tak jest to dość ciekawa propozycja dla osób szukającej niewielkiej plazmy czyli takich jak ja. Sprzedaję tv i sam mam dylemat co wybrać. Już praktycznie zdecydowałem się na Panasonica 37PV8 ale mam 2,5 metra do telewizora i 37 cali to moim zdaniem trochę za dużo. No i na korzyść LG przemiawa wyjście optyczne dźwięku dzięki czemu mogę podpiąc ten tv pod kino domowe. Będę miał pojutrze ten tv na sklepie i dopiero wtedy przekonam się co jest wart. Oczywiście wrażeniami podzielę się z resztą użytkowników forum. Cena plasuje się na zbliżonym poziomie do Panasonica 37PV8 więc naprawdę mam ból głowy.

Pozdrawiam
 

timonek

Member
Bez reklam
Gadol napisał:
Ma przewagę nie tylko w rozdzielczości. Garść kilku danych technicznych:

32PC51
kontrast 1800:1, jasność 550, rozdzielczość 852x480,

32PG6000
kontrast 30000:1, jasność 1500, rozdzielczość 1024x768(720?)

Poza tym 32PG6000 jeżeli chodzi o złącza ma zdecydowaną przewagę. 3 złącza HDMI z HDCP z tyłu + 1 z boku (przy 2 z tyłu w PC51), wyjście optyczne dźwięku, złącze USB do przeglądania plików jpg i słuchania mp3. Poza tym dochodzi technologia Dual XD Engine i 100Hz.

Powiem tak jest to dość ciekawa propozycja dla osób szukającej niewielkiej plazmy czyli takich jak ja. Sprzedaję tv i sam mam dylemat co wybrać. Już praktycznie zdecydowałem się na Panasonica 37PV8 ale mam 2,5 metra do telewizora i 37 cali to moim zdaniem trochę za dużo. No i na korzyść LG przemiawa wyjście optyczne dźwięku dzięki czemu mogę podpiąc ten tv pod kino domowe. Będę miał pojutrze ten tv na sklepie i dopiero wtedy przekonam się co jest wart. Oczywiście wrażeniami podzielę się z resztą użytkowników forum. Cena plasuje się na zbliżonym poziomie do Panasonica 37PV8 więc naprawdę mam ból głowy.

Pozdrawiam

Witaj dziwi mnie to co piszesz ze z 2,5 metra 37 cali to za duzo powiem ci ze 42 cale mozesz smialo z tej odleglsoci ogladac i nei bedzie za duzy obraz jezeli przesiadasz sie z czegos malego to bedziesz miala tylko przez jakis czas uczucie wielkosci po jakims czasie bedzie to dla ciebie juz normalne lepiej wes 42 cale jakas plazme z lg jest spory wybor oczywisci ebedzie to prawie w takiej samej cenie np. teraz mozna kupic 42pg6000 za 2500zl. lepiej to przemysl.
 

Voy

New member
Pozwole sobie odswiezyc ten watek. Od dluzszego czasu choruje na plazme 32PG6000 i na dobra sprawe jestem na nia zdecydowany. Czytalem opinie, ogladalem w sklepie i wydaje mi sie, ze to jest wlasnie to czego szukalem. Jednak gdy juz znalazlem odpowiedni TV zaczalem sie zastanawiac, czy jest sens kupowania go teraz czy lepiej poczekac do wiosny i miec nadzieje na pojawienie sie innych 32 calowych plazm? Czy ktos ma informacje na temat planow producentow w tej kwestii? Czytalem, ze powodno ceny takich TV maja pojsc w gore z uwagi na nieoplacalnosc produkowania tak malych paneli. Prosze o jakas wskazowke w miare mozliwosci.
Pozdrawiam,
 
Do góry