32L4000, 32U4000 a może 32S4000 ?

giagi

New member
Szukam nie drogiego 32' LCD jest przywiązanie do marki;
który z tych modeli posiada najlepszy obraz, który ma najlepszą czerń i najmniej smuży?

Wiadomo, zazwyczaj robi się testy drogich topowych modeli gdzie firmy się ścigają a co z tymi tańszymi - tutaj wybór też nie jest prosty...
 

nagdob

Member
Bez reklam
giagi napisał:
Szukam nie drogiego 32' LCD jest przywiązanie do marki;
który z tych modeli posiada najlepszy obraz, który ma najlepszą czerń i najmniej smuży?

Wiadomo, zazwyczaj robi się testy drogich topowych modeli gdzie firmy się ścigają a co z tymi tańszymi - tutaj wybór też nie jest prosty...

Czytać, czytać i jeszcze raz szukać!!!
 

wagi77

New member
Witam,

Czy ktoś może coś powiedzieć o modelu 32S4000? Ktoś tego używa? Czy może jest jakiś inny LCD wart polecenia w tej kategorii cenowej?

Pozdrawiam
 

wagi77

New member
Będę oglądać głównie TV najpierw analogowo, potem z cyfrowej kablówki, poza tym DVD i filmy z kompa. Tematycznie raczej spokojnie, choć lubię kino akcji i trochę sportu, więc dynamika obrazu by się przydała. Odległość do TV to ok 2 m.
W sklepie dzisiaj oglądałem Sony 32S4000. Ma ładną czerń i dość dobrze sobie radził ze słabym sygnałem z anteny, ale poza tym nic więcej o nim nie wiem - tyle co w sklepie można ocenić. Nie wiem czy znajdę coś lepszego. Myślałem też nad wersją 37" tego modelu.
Co do kosztów, w sklepie kosztował 2800, ale pewnie udałoby się go wyhaczyć gdzieś w sklepie internetowym za 2000. Realnie planuję zamknąć się w 2500.

Pozdrawiam.

P.S. Acha, pokój raczej lekko przyciemniony, południowy, ale z roletami.
 

krukon

New member
S4000 swieci najlepiej sposrod tych modeli. o dziwo dobrze radzi sobie ze slabym sygnalem - nawet w porownaniu do tak chwalonego i drozszego w4000, mysle, ze mozna polecic ten model. w 2500 zmiescisz sie spokojnie. jak jestes z wawy to daj znac ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
słabo i pamiętaj o cloudingu.
Z wymienionych wybrałbym oczywiście S z uwagi najlepszą elektronikę , ale nie przesadzaj z czernią. W sklepie przy dużym naświetleniu i sygnale HD jest ok , ale w domu jest zupełnie inaczej.
Ponieważ lecą ceny - spręż się i sięgnij po 32 W 4000 - warto nawet dopłacić w ratach , nie kupujesz go codziennie.
To godny słów uznania telewizor.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25741

czerń jest poprostu czarna.
p1040879jh5.jpg
 

wagi77

New member
Kiki, to zdjęcie jest z marca 2006 roku. Czy rzeczywiście dotyczy modelu o którym mówisz? Dziwię się, że tak długo jest na rynku.
Z biegiem czasu z 32'' zrobiło się 37'', czyli rozważam może niższą półkę, ale większe 37S4000 i 37V4000. Nie mogę znaleźć na stronie sony opisu co dokładnie ma model 37V4000, nie ma go tam, pomimo, że w sklepie stał na półce. Czym się różnią te modele? Czy seria (S/V)4500 ma inną (lepszą/gorszą) matrycę?

Pozdrawiam
 

giagi

New member
kiki a czy 32W4000 nie ma problemów z cloudingiem?

podobno to wada większości sony, która pojawia się z opóźnieniem i rzadko uda się to podciągnąć pod gwarancję...
 

krukon

New member
wagi, to oczywiste ze zdjecie nie moze byc z marca 2006 bo ten tv jest na rynku max pol roku.
37v4000?? nie znam takiego tv, to moze byc jakas marketowa seria. 37v4500 jest slabszy od 32w4000 bo nie ma 10 bitowego panelu. wolabym juz mniejszy ale lepszy. ten clouding to jakis wymysł ;)
 

giagi

New member
przecież 32W4000 też ma 8-bitowy panel

a co myślicie o 32V4000 powinien być lepszy od 32S4000?
niby to samo co 32V4500 ale bez usb, 24p i mpeg4 i inne menu...
 

krukon

New member
fakt, od 40 cali maja 10 bitowy panel dopiero.
nie kupowalbym w obecnej chwili tv bez mpeg4 (chyba ze bedziesz glownie uzywal go np do grania) funkcja przegladania zdjec (pokaz slajdow) przez usb tez mi sie bardzo podoba (bo robie zdjecia).
generalnie warto zainwestowac w w4000, jego cena referencyjna spadla wlasnie z chyba 4400 na 3600.
 

giagi

New member
a ja się zastanawiam. skoro przy 32 HD nie ma sensu, 32W4000 ma tylko 8 bitów a mpeg4 nie jest potrzebne bo i tak jeszcze nie wiadomo która wersja będzie i brakuje przede wszystkim 100Hz to po co przepłacać i może lepiej kupić 37V4000?
a może lepiej kupić sharpika rd8 lub panasa lx85
idzie zwariować, jak to to dobre to inne zwalone...
 

krukon

New member
jakto mpeg4 nie potrzebne? jakbys ogladal euro2008 albo olimpiade w Pekinie w hd za darmo (tzn wydajac 80 pln na antene) to napewno zmienilbys zdanie
 

wagi77

New member
Giagi,

mam dokładnie taki sam problem. Waham się pomiędzy 32 i 37, myślę, że dekoder MPEG4 na razie sobie odpuszczę, tylko nie wiem jaka różnica jest pomiędzy S4000 i V4000. W sklepie gdy porównywałem, to jak by 37V4000 gorszą czerń od 37S4000, ale nie wiem, czy te matryce się w ogóle czymś różnią. Seria W jest na razie poza budżetem :)
Panas lx85 ma o wiele słabsza czerń. Sharpa nie widziałem, ale chyba żaden producent nie miał takiej czerni jak sony.

Pytanie do znawców. Czym różnią się matryce w modelach S4000 i V4000 ?

krukon, model 37v4000 jest na angielskiej stronie sony.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

krukon

New member
Hmm wydaje mi sie ze w 32 calach s4000 i v4000 to jest to samo. roznica 50 pln (referencyjnie) to chyba za design (choc mi sie bardziej s4000 obudowa podoba). jeszcze to sprawdze. ale ja pozostalbym przy 32w4000 ;P do wziecia juz za ok 3000, chyba ze wolisz wydac wiecej za slabszy tv tylko ze o 5 cali wiekszy. pozdrawiam
 

giagi

New member
krukon - 32W4000 są już po 2600 !!!
mnie mpeg4 nie interesuje bo i tak korzystam z sat i nie mam możliwości wywalenia w bloku anteny naziemnej (I piętro)

jeśli 32V4000 ma matową obudowę to go wybieram, widziałem dzisiaj w sklepie 32L4000 i czernią bił samsungi serii 5 i 6 i inne lg, nie wiem może to kwestia ustawień w sklepie ale boję się tematem tych chmurek w soniakach.

Czy clouding dotyczy wybranych matryc w soniakach czy generalnie szeroki problem?
 

wagi77

New member
Oceniałem ostatnio w sklepie (znacznie przyciemnione światło) 32S4000, 37S4000 i 37V4000 pod kątem cloudingu i nic nie zobaczyłem, wiec chyba w tych matrycach jest już OK. Kiki wiesz coś o tym?

Pozdrawiam
 
Do góry