32D5500 i instalacja aplikacji z Samsung Apps

Kolina

Member
Witam.

Prosze o info czy to normalne, iz po zainstalowaniu z Samsung Apps np. AccuWeather aplikacja dzien/kilka dni jest zainstalowana po czym pojawia sie jakis komunikat (cos o niezgodnosci wersji chyba) i nastepuje niby aktualizacja Smart TV i aplikacja zostaje odinstalowana.
Po zakupie TV automatycznie nastapila aktualizacja Smarta i te aplikacje ktore sie doinstalowaly sa caly czas natomiast AccuWeather instalowalem juz kilka razy i za kazdym razem po jakims czasie dzieje sie to co opisalem wyzej. Czy aplikacje, ktore instaluje sie samemu z Samsung Apps, Smart TV sam odinstalowywuje po jakims czasie i trzeba je za kazdym razem samemu ponownie instalowac?
Wersja Smart TV jaka mam teraz to 3.456-6.0.00067 - dzisiaj rano byla podobna sytuacja i po zaktualizowaniu Smart sprawdzilem-wersja jest ta sama tylko Accu odinstalowalo sie.

Z gory THX za Wasze odpowiedzi.
 

mazak02

New member
Opisałem to w wątku z d6500. Mam dokładnie to samo, staram się znaleźć rozwiązanie metodą wykluczeń. Myślę że jest problem z aplikacją ale może nie wszyscy pewnych funkcji używają i dlatego nie piszą o problemie. Zacznę co ja mam: zarejestrowana usługa Smart TV, zalogowany facebook i skype. Próbowałem nie logować sie do smart TV- nie pomaga( też odintalowywuje), usunięcie konta Facebook też nie pomaga a dziś wylogowałem całkiem skype i zobaczymy co będzie. Prośba niech inni się wypowiedzą i ocenią czy ich to spotyka. Dodam że na infolini samunga nie potrafią pomóc i byłem pierwszą osobą która to zgłasza. Sprawa została tylko zgłoszona do działu technicznego.
 

Kolina

Member
Tez zadzwonilem dzisiaj na Infolinie Samsunga i po polaczeniu z dzialem technicznym RTV uslyszalem, ze maja dotychczas pojedyncze zgloszenia odnosnie podobnych przypadkow ale dotyczace innych modeli tzn jezeli chodzi o D5500 to jestem pierwsza osoba, ktora to zglasza. Jak zwykle poinformowali mnie, ze przekaza do odpowiedniej komorki. ktora zbada czy faktycznie jest to problem Smart TV, Samsung Apps, pojedynczych TV czy tez nie ma problemu. Sprawdzilem na innnyc widgetach - zainstalowalem rano VTuner i co sie wydarzylo danego dnia (nie pamietam nazwy) i po powrocie do domu i wlaczeniu Smart od razu wyskoczyl komunikat o aktualizacji Smarta i wszystkie 3 widgety zainstalowane rano odinstalowaly sie. Zadzwonilem ponownie na Infolinie i przekazalem powyzsza informacje jako rozszerzenie rannego zgloszenia. Rowniez prosze innych uzytkownikow o sprawdzenie powyzszego i telefoniczne zgloszenie problemu na Infolinie - jak mi powiedzieli nieoficjalnie ew. poprawka zalezy rowniez od ilosci zgloszen uzytkownikow....
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Podobnie w D 7000 , na moje zapytanie odpisali że wiedzą o tej ;przypadłości; przekazali do działu oprogramowania TV , proszą o cierpliwość i nową wersję oprogramowania.
 

mazak02

New member
Jest już aktualizacja SmartTV, poprawia błąd samoczynnego odinstalowywania ale zauważyłem inny problem. Po wejściu w Smart TV nie działa opcja "C"- edycja danych. Nie można poprzekładać i pokasować aplikacji tak jak się chce. Sprawdźcie czy u was jest to samo.
Pozdr.
M.
 

Kolina

Member
A gdzie znalazles ta aktualizacje SMARTa ? Ani na stronie Samsunga jej nie znalazlem ani po wejsciu do SMARTa nie wyskoczyl mi komunikat o dostepnosci nowej wersji. Po wejsciu w aktualizacje oprogramowania TV online tez podaje, ze nie ma nowej wersji oprogramowania... W tej chwili mam caly czas wersje Smarta o nr 3.456-6.0.00067
 

mazak02

New member
Musisz poczekać aż znów ci będzie chciał zaktualizować tylko tym razem powinien przeprowadzić aktualizacje bez kasowanie. Ja gdzieś w menu ustawiłem aktualizacje bezwłoczną a standardowo jest z opóźnienie 2- godzinym i daltego musisz czekać. Mi po zmainie tej opcji i po ponownym włączeniu telewizora z automatu pobrał.
 

mazak02

New member
Mam 3.478-6.0.00067 i własnie przed chwilą sie do tego numeru zaktualizował, rano było coś 2.478....i tak dalej. Także od wczoraj były już dwie aktualizacje. Troche programów dodali i działa edycja. Testuje teraz jak coś wyjdzie nie tak napisze.
pozdr.
m
 

Kolina

Member
Wlasnie sprawdzilem i mam teraz juz tez ta wersje SMART-a. Nie mialem zadnego komunikatu o aktualizacji a jednak z wersji 3.456 zrobilo sie 3.478
Zainstaluje zaraz ze 3 widgety i zobaczymy czy beda caly czas czy tez za jakis czas same sie odinstaluja. Tez dam znac co i jak. Pozdrawiam
 

mazak02

New member
No niestety nadal odinstalowywuje aplikacje nawet po upgrade SmartTV. Napiszcie proszę czy u was też jest ten problem. Nie wierzę że tylko dwie osoby używają Smart TV. Chodzi mi przede wszystkim o tv serii D.

Z góry dzęki.
Pozdr.
M.
 

mazak02

New member
A mi właśnie przed chwilą 3.480... odinstalowało aplikacje. Juz nie mam siły do tego!!!!!!!!!!!!!!!!!Wyłączyłem teraz jeszcze a menu w aktalizacjach Sprawdzanie aktualizacji. Domyślnie było na 1h później a ja ustawiłem na wyłączony. Czekam zobaczymy. Najgorsze jest to że samsung mówi że to nie duży problem a jak dla mnie na tą chwilę jest to wada telewizora i podlega reklamacji, tylko co z tego jak i tak tego nie naprawią. Powinni podawać że jest to Smart TV BETA i byłoby po problemie.
 

Kolina

Member
Rano (07:00) zainstalowalem 3 widgety (Accu, History, vTuner) i jak dotad sie nie odinstalowaly mimo, iz jak wrocilem do domu (17:00) to zaktualizowal mi sie Smart do tej nowej wersji 3.480. Zobaczymy jak bedzie dalej - dam znac czy sie odinstalowaly za jakis czas...
 

xtmp

New member
U mnie na D7000 i 3.480 tym razem rzeczywiście nie odinstalował samodzielnie zainstalowanych widgetów, jednak dodał standardowe usunięte wcześniej ręcznie (facebook/twitter/google talk).
 

Kolina

Member
Witam.
Dzisiaj rano po okolo 4 dniach od zainstalowania 3 widgetow po wlaczeniu TV i Smart TV z automatu wszystkie 3 odinstalowaly sie tak wiec sytuacja nadal powtarza sie mimo nowej wersji SMARTa (3.480) tak jak pisal MAZAK02.
 

Kolina

Member
Dzisiaj pojawila sie nowa wersja SMART-a 3.485..... zainstalowalem kilka widgetow - zobaczymy czy ta wersja poprawia automatyczne odinstalowywanie sie ich po jakims czasie...
 
Do góry